zpětné zrcadlo - vnitřní

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

zpětné zrcadlo - vnitřní

Příspěvek od Lubomír »

Mám dotaz, menil už niekto vnútorné zrcátko? to moje (94) je po okrajoch jednoducho oloupané tak na 3-4mm, je to škaredé, zužuje to zorné pole, ktoré mimochodom je tým uplne malinkaté oproti staršímu skoro jak z tanku... a tým sa cítím nebezpečne, lebo strácam prehlad o tom, čo sa deje vzadu. A za sebe koukat je mnoho krát treba častejšie ako pred seba, pri tej našej akcelerácii... - predsa len jazdíme "na spotrebu" a nie "na efekt" alebo "na zrychlenie", že?
Dá sa to rozobrať a vymeniť, alebo iba vymeniť ako celok????
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: zpětné zrcadlo - vnitřní

Příspěvek od Karel »

Určitě se dá koupit nové. Na "bubákovi" to vyřešil bývalý majitel /tjúúnigovým/ panoramatickým a fakt paráda.
K.
:shock:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: zpětné zrcadlo - vnitřní

Příspěvek od dědek »

Lubomíre dokonce se dá koupit zpětné zr. s LCD monitorem ( cena cca.2700,-Kč), který se objeví až po zařazení zpátečky a
při zapojení minikamerky někam dozadu. Kamerku bych měl, ale počkám až cena tyhle "novinky" opadne. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: zpětné zrcadlo - vnitřní

Příspěvek od Lubomír »

díky za radu, samozrejme nové je "origo, ale to túningové, panojamatické ma zaujalo, poobzerám sa po niečom v predajniach. Mám dve vnútorné zrkadlá zo staršího v celkem dobrém stavu čo sa týka zrkadla, ale zvonku , teda spredu sú od sluníčka hodne načaté, tá umelá hmota jednoducho už končí, olupuje sa, takže nejaký nástrek by asi bol za chvílu ten tam, takže žiadny dobrý nápad vymeniť. Dám fotku, čo som poriešil...možno niekto bude mať podobný problém. Inak si kladiem otázku, jak to, že starší je bez problémov, a novší je už pytli? to sa dá šetriť už aj na zrkadle?
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: zpětné zrcadlo - vnitřní

Příspěvek od covex »

Jo Lubomire, uz i na zrcadle. Aby bylo do luxusnich vozu na zrcatka s kamerama a samostmivanim, tak holt se musi usetrit na plastu a ten se udela o 2mm tenci, vysledkem cehoz je ze zrcatko za par tisic po par stelovanich ukroutis a kupujes nove :) Obchod je obchod ze..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: zpětné zrcadlo - vnitřní

Příspěvek od Lubomír »

Tak som tam narouboval to starší, a je to. nátery a nástreky neriešim, ak sa rozpadne, rozpadne sa, a zvonku to snáď nebude nikto okukovať, s tým zvetraním totiž zmizli aj asi dôležité popisy a to Ečko v krúžku, na ktoré boli raz zvedaví STKčkári, keď ma chceli nachytať, lebo všetky takéto veci v aute majú mať tie značky, aj prídavné brzdové svetlo, - začalo to ale značkami na sklách...- prišiel som tam s šúpacím okienkom z plexíku, no, bolo to vidno, že neni origo... ale nefúkalo tam, a to pôvodné vraj bolo rozmlátené "novým" majiteľom autorádia...ale to je iná história, teraz je tam to správne.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Odpovědět