Chladící kapalina

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Chladící kapalina

Příspěvek od Pajas »

Taková rychlotoázka kolik je dohromady v liberu chladící kapaliny. Jelikož má motor vzadu a chladič ve předu tipl bych, že i dost...
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od michael »

Podle manuálu je tam 6 litrů chladící kapaliny.
Subaru Libero E12 r.v. 91
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Pajas »

Dík ;-) jo ještě bych chtěl vědět jak vypustit co nejvíc chladící kapaliny z okruhu. Stačí dát zadek co nejníž a otevřít termostat. domeček nebo radši přes hadice?Aby mi něco neupadlo rezem :D
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od dědek »

U staršího spíš obráceně. Zadek nadzvednout (nebo se postavit "s kopečka") a odpojit spodní hadici od chladiče. Někdo má na trubkovodech i výpustný šroub.Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Vlado
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř kvě 03, 2006 2:35 pm
Bydliště: Lieskovec okr. Zvolen

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Vlado »

Ja mam na 10-tkovom motore odzadu vypustnu skrutku na 14 mm 6-hranny kluc. Da sa ku nej dostat golou s predlzenim tesne ponad jaklovu priecku niekde v mieste medzi prvym a druhym valcom (od rozdelovaca).
Vlado.
Subaru Libero 4x4 KIWI
Uživatelský avatar
matyy
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: čtv kvě 22, 2008 11:58 am
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od matyy »

Před týdnem jsem to dělal..Auto stálo na rovině a na spodku chladiče je šrob na křížák (bacha plastovej) ten jsem sundal nastartoval a voda šla ven po chvilce přestane téct otevře se termostat a doteče zbytek.. :wink:
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Pajas »

Udělal jsem to tak, že zadek jsem nazvedl pomocí ručního zvedáku a z předku vypustil staru. Vyteklo tak 4,5 l s tím termostatem mě to nenapadlo ale dal jsem tam přes 3l fridexu a zbytek destilky tak to bude dobré podle návodu 1:1 jak to mám tak do nějakých snad -40°C. Tak dík za rady ;-)
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 339
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Raper »

Este by som doplnil otazku. Netreba potom nejak odvzdusnit sustavu ked uz tam nalejem zmes? a ak ano tak kadial??
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Martinekk »

Postavíš pri nalievaní kvapaliny auto zadkom hore, na nejaký kopček. Nalievaš kvapalinu, otvoríš vpredu kúrenie do polohy červená-teplo a nalievaš. Tuším niekde v manuáli pre Libero je aj dačo také, že pri otvorenom zadnom štupli zohreješ motor na prevádzkovú teplotu, doleješ po vrch kvapaliny a potom aj do expanzky pri pravom zadnom kolese. A je to.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Tuti »

Doléváním do expanzky bych se netrápil, není na to uzpůsobená (žádné hrdlo) a myslím, že při vypouštění z ní voda ani nevyteče. Nejlepší je dolít po hrdlo a pak po ujetí pár km s puštěným topením (až se auto prohřeje, otevře termostat a vyženou všechny bubliny) nechat vystydnout a doplnit pod hrdlo "na dosáhnutí prstem". Pro jistotu to pak můžeš ještě za týden zkontrolovat, ale to už nemělo být potřeba dolévat.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Martinekk »

Pozeral si sa už do tej nádržky? Zatiaľ som tam vždy našiel hrdzavé jemné blato :lol: Takže prečistenie len a len pomôže.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
mornik
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 06, 2008 10:28 pm
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od mornik »

udělal jsi dobře, je tam tolik hadic, trubek a jiných teplovodů, že to beztak ani vše nevypustíš do sucha. Moje zkušenost byla taková, že jsem pod to lehl, shodil hadice od radiátorků a chladiče a nechal to chvíli běžet ať to pumpa vyháže ven. dolil zpět do plna všechny nádržky, odvzdušnil. Když to přeliješ tak si to odprskne přes malý uzávěr expansky a pak jen po odjetí pár km zkontroluj a doliješ znovu.
jedeme s kopečka vržou nám kolečka
Odpovědět