hladam Libero starsie...

Všeobecné či doplňky
taylor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 01, 2009 4:10 pm
Bydliště: slovensko-bratislava

hladam Libero starsie...

Příspěvek od taylor »

dobry den.som nadsenec zo Slovenska.precital som si spustu nazorov a rad od majitelov Libera a som z toho trochu nestastny.vyzera to tak,ze toto auto stoji nemale usilie...udrzat pri zivote... :lol:
prosim vas,ucastnikov fora aj ja o radu a pomoc..kde by som kupil zachovale Libero-starsie?
nenarazili ste niekto nahodou na predaj tohoto auticka?
zmenilo sa nieco v poslednej dobe ,co sa tyka cien tohoto auta?
kde mam zacat hladat?
alebo sa spytam rovno-nepredava niekto z vasej komunity tento typ vozidla?
dakujem a dopredu sa omluvam,ak je tato tema uz niekde zacata...inak diky za odpovede.
:)
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od Martinekk »

Staršie Liberko má prinajlepšom 17 rokov (ak je to ročník 1992) a to je na auto dosť... Proste to chce opravy, postarať sa oň. Keď sa postaráš, odmení sa Ti spoľahlivosťou. Inak ja by som doviezol nejaké z Nemecka alebo Švajčiarska a bolo by. Tu sú dosť predražené, v ČR je to trocha lepšie, ale zas tá ekologická daň je strašná.
Ceny Libera proti ostatným autám z podobného roku sú úmerne vyššie, kvôli úžitkovej hodnote.
Dědek predáva svoje novšie, ale Ty chceš staršie...
Libero odporúčam len tým, ktorí sa neboja ľahnúť si pod neho a opraviť kadečo...
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
taylor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 01, 2009 4:10 pm
Bydliště: slovensko-bratislava

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od taylor »

no diky...ja teda svoj ford transit nejak moc neopravujem,,az teraz ta hrozna hrdza....a male veci k tomu...ale toto by asi chcelo nejakeho sikovnejsieho chlapaka...
takze nemecko....ale zase,prihlasenie auta dost stoji,nie??
taylor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 01, 2009 4:10 pm
Bydliště: slovensko-bratislava

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od taylor »

inak..aby sme sa nahodou nebavili o niecom kazdy inom...
mne sa pacia tie typy,co maju tie dva pary svetiel vpredu...ty to mas tusim ako avatar...to su tie starsie???
existuje rovnaky typ auta od ineho vyrobcu???
ci je to vsetko len subaru??
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od Martinekk »

Áno, to v avatare je starší model, vyrábané od 1983 do 1992 alebo 3. Nečakaj že kúpiš a budeš bez poruchy jazdiť...
Podobné autá su Toyota Hiace alebo Liace, mitsubishi robil tuším model L200 alebo 300, neviem presne. Prípadne Piaggio, Kia Besta a podobne. Libero je ale z nich pre mňa to naj, nízka spotreba, skúsenosti s opravami, zásoba dielov, dobrý podvozok atď atď...
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
škatulka
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 234
Registrován: čtv srp 09, 2007 11:42 am
Bydliště: Dobruška

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od škatulka »

Neboj se toho LIBERA. Já mám starší model ( čtyřoký ), taky občas zlobí, ale když to srovnám s ostatními auty která jsem měl,
tak Libero vůbec není poruchovější. Koroze hlodala na všech autech. Brzdy se sjíždí na všech autech. Ceny náhradních dílů
už se taky srovnávají. Některé díly dokážeme nahradit několikanásobně levnějšími ( silentbloky, pružiny, tlumiče, vodovody
pod autem ) nebo je vyměnit třeba na srazech.
Na fóru se píše o závadách, kdo jezdí bez poruch, nepíše - nemá proč.
Ptáš se na podobná auta. Já jsem jednou viděl skoro stejné Daihatsu, ale nezjistil jsem typ ani cokoliv jiného a v Dobrušce
jezdí jedno Suzuki (motor vpředu, pohon jen zadních kol, plivneš pod kola a nejedeš).
Až poznáš, co dokáže Libero v zimě, nebudeš litovat, že máš "cihlu na štorc".
Jedna moje známá se s liberem svezla a nazvala ho "autobusí mláďátko" - stačí ?
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od Martinekk »

Bohouši, pekne napísané, plne súhlasím :D
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
taylor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 01, 2009 4:10 pm
Bydliště: slovensko-bratislava

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od taylor »

ahaaaaaaa..konecne niekto...haha...prosim viac takychto prispevkov...hned je mi veselsie...
jasne,stvor ocko..ano,presne toto 4 ocko by som chcel.
taaaak a cakam dalsie taketo pekne prispevky...
inak-len pre zaujimavost-ja som kedysi brazdil ulice bratislavy a slovenska na majklovi najtovi...sice sa s nim nedalo pokecat,ale islo to...pontiac firebird..takze,mne by sa takyto druhy extrem celkom pacil....
rozhodne budem na tom rozmyslat...fotky z vasich zrazov ma naplnaju uprimnou zavistou....kurnajs...
ale poviem pravdu----ziadne poriadne som nenasiel na predaj...jedno,aj to v nemecku...1500 eu..
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od Martinekk »

1500 eur za staršie? Jedine keby bolo v perfektnom stave. Príď na zraz...
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
taylor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 01, 2009 4:10 pm
Bydliště: slovensko-bratislava

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od taylor »

presuvam tu debatu s tebou sem,okej???
akurat som poteral fotky z tvojich oprav...sialene..fakt..toto moze zvladnut len clovek technickeho typu..co ja nie som..
ale inak,diky za rady vsetkym..uz sa trochu orientujem..
vyzera to tak,ze je viac typov tychto vozidiel,ale to subaru libero bude ste aj tak najspolahlivejsie...mam pocit...nie???

kedy mate dalsi zraz???
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od Martinekk »

Zraz je v linku, ktorý som posielal. Alebo nájdeš v sekcii akcie. Pokiaľ chceš mať Libero, musíš si vedieť čo-to opraviť. Servisy s Liberom nevedia nič spraviť, len ho viac pokazia. a ešte sú aj drahé.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
taylor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 01, 2009 4:10 pm
Bydliště: slovensko-bratislava

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od taylor »

ja neviem nic.... :D
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od Martinekk »

Tak respektíve nebáť sa a pustiť sa do toho.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
taylor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 01, 2009 4:10 pm
Bydliště: slovensko-bratislava

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od taylor »

no rozhodne..ak by sa tu nahodou nasiel niekto,kto o nejakom kuse vie,nech da vediet.
budem o tom rozmyslat. :roll:
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od covex »

Libero patri mezi tzv. japonske Kei Minivan. V podstate jediny kdo tento typ auta vyrabel a vyrabi jsou japonske automobilky. Problem je, ze japonci maji rizeni na druhe strane a tak jejich import do Evropy je minimalni. Zrejme marketingova oddeleni dosla k zaveru, ze pro Evropu se tento typ vozidel nehodi, coz naprosto nechapu, protoze pro drobne zivnostniky je to zazracne vozidlo. Ne kazdy ma na VW transporter ze.. takze se tu prodavaji nejruznejsi pickupy apod.. Jinak historii a i typy najdes na strance http://www.xs4all.nl/~mjs/cabover.html
Bohuzel v soucastne dobe se do Evropy dovazi a prodava zrejme jen Suzuki Carry a to jeste jen v uzitkove verzi. Vsechno co se da v teto kategorii koupit jsou proto ojetiny. Stara Libera jsou uz opravdu auta za horizontem, o ktere je treba pecovat, novejsi modely se tam pomalu, ale jiste presouvaji take. Jen velmi zridka se da od nejakeho nemce koupit skutecne zachovale Libero, protoze ve vetsine pripadu to byla auta pracovni, nikoli osobni. Pred vice nez tremi lety kdyz jsem auto kupoval, taky jsem o nem nevedel nic a ocekaval, ze v servisu mi ho opravy, ale za tu dobu jsem se naucil pokud mozno delat vsechno sam (http://www.lowlevel.cz/log/pivot/entry.php?id=149).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od Tuti »

Nezapomínejme na Piaggio Porter - je hodně podobné Daihatsu Hijet (o kterém píše Škatulka) a stejně jako ono se vyskytuje i ve verzi 4x4, cena nového kolem 400 tisíc (Kč).
Jinak jako vždycky radím - kup si Libero, pokud využiješ jeho klady .. jinak tě časem začnou štvát jeho zápory. Obojího je víc než dost :D
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
jeffis
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 25, 2009 10:58 pm
Bydliště: turnov

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od jeffis »

já mam nissan vanette už druhy,isuzu midi ,a subaru libero.mněl jsem i micibishi l300 a toyotu lite ace. každy mnělo svy vyhody nejlepe mi vyhovuje nissan vanette a nejhuř asi micubishi.vanet je nezmar. libero mam kratce cca 2 měsíce tak uvidíme
subaru libero,nissan vanette,isuzu midi,renault espace,renault rapid,toyta lite ace
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od dědek »

Jestli chceš za Libero utratit 1500 Eur, přijeď do Olešnice a odvezeš si moje , červené, novější, pojízdné, ale za čas opět "kvetoucí". V sekci "prodám" najdeš můj návrh pro skalní členy, kteří by ho chtěli pro sebe. Nebude-li zájem , půjde za"30 "do bazaru. Je mi to líto , ale tři auta už neuživím. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od covex »

jeffis píše:já mam nissan vanette už druhy,isuzu midi ,a subaru libero.mněl jsem i micibishi l300 a toyotu lite ace. každy mnělo svy vyhody nejlepe mi vyhovuje nissan vanette a nejhuř asi micubishi.vanet je nezmar. libero mam kratce cca 2 měsíce tak uvidíme
Nissan Vanette uz nepatri do Kei minivans, ale je to urcite zajimave auto. Resp. nejzajimavejsi pro porovnani s Liberem by byla evropska verze Nissan Serena, ktera se bohuzel delala jen do roku 99 a verze 4WD je ponekud vzacnejsi. Taktez bezny motor 2.3 je trochu jina kategorie. Nasledovnici v kategorii zminovanych aut se v Evrope neprodavaji. Od letosniho leta by se mel zacit pry prodavat http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_NV200 ale vzhledem ke stavu automobiloveho trhu to vidim dost cerne. Navic vetsina techto aut se nejak s casem stale zvetsuje. Prikladem budiz Hyundai H1 z obdobne kategorie, ktery se u nas nyni jiz prodava dokonce v Tour verzi a je nasledovnikem Starexu, ovsem znacne nabobtnal a zatim je bez 4WD.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: hladam Libero starsie...

Příspěvek od Tuti »

Dneska by ale pro Libero větší konkurence byla hlavně mezi osobně - pracovními vozy typu Kangoo, Berlingo atd a pak taky v dřív neznámých kategoriích MPV a SUV. Já se zase tak moc nedivím, že SUBARU s exportem skončilo - Libero se nějak masově neprodávalo ani v letech, kdy pro něj proti dnešku byla situace na trhu pravý ráj - kdo chtěl auto jak pro lidi tak i pro náklad, musel vybírat mezi velkým kombíkem odvozeným z repre limuzíny (VOLVO, Mercedes, Citroen..) nebo dodávkou velikosti Tranzitu. Mezi tím bylo v podstatě vakuum. Ve čtyřkolkách to bylo ještě horší - buďto pracovní offroady jako např. LandRover, nebo "závoďáky" na způsob Audi Quattro. Libero je sice proti tomu co je na trhu menší a obratnější, ale je to na úkor bezpečnosti a se spotřebou jsou na tom dneska líp i o hodně větší auta s dieselem. A k tomu ještě handycap cla, které se u "unijní" produkce neplatí.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět