Spinani 4WD

Všeobecné či doplňky
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 343
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Spinani 4WD

Příspěvek od artvandal »

OK, vymenim olej v prevodovce a pak se uvidi, diky.
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spinani 4WD

Příspěvek od covex »

Musim rict, ze mam podobny problem - poprve se mi to stalo pri jizde do vrchu na srazu v Olesnici. Nejdriv neslo zapnout, pak pro zmenu vypnout - a to tak ze vubec, musel jsem auto hodne trapit aby se 4WD odpojilo. Oleje mam ovsem nove oba (tedy menil jsem je loni, ale prevodovy olej je "celozivotni" napln). Zatim to svadim na to, ze mam na kazde strane jinak sjete gumy, protoze mi to v servisu spatne prehodili a taky cim vic ho pouzivam (a ze ted je kde), tim lip to funguje - takze jsem to typoval spis na nejakou "korozy" a zatuhnuti...
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 343
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Spinani 4WD

Příspěvek od artvandal »

tak behem vikendu prestalo 4WD fungovat uplne, uz ho ani nezapnu. v nedeli budu snad mit cas na olej do prevodovky a pak se uvidi, napisu jak sem dopadnul.
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 343
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Spinani 4WD

Příspěvek od artvandal »

Vcera sem podle rady ze srazu prohlidnul podtlaky. z motoru podtlak jde, ale pri zapinani 4WD uz nejde ani z jedny hadicky z toho prepinace nejde. jen pri prvnim zapnuti tlacitka na saltpace bylo cejtit z ty pravy maly lupnuti vzduchu. Ted bych potreboval radu jak postupovat dal, hadam ze chyba muze byt bud v elektrice (mozna spinac na radici pace) nebo v tom elektrospinaci podtlaku (sorry nevim jak se to nazyva spravne). A ted se zeptam jako spravnej amater, jak to zjistit? a jak dostat ten spinac ven? :) nejak sem neprisel na to jak je tam pridelanej, je tam hrozne spatnej pristup.

diky za rady
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Spinani 4WD

Příspěvek od covex »

Pristup je tam ultra spatny, popisoval jsem to tady ve vlakne viewtopic.php?f=2&t=1376&p=14171&hilit= ... ine#p14171
Pokud nevyndas pul motoru, nemas jamu a ruce nemuzes dvakrat zalomit, je to silena pruda, ale jde to. Teoreticky je nejlepsi vyndat desku se vsemi tremi magnetickymi ventily (anglicky solenoid), dva srouby ze tri zvladnes, treti nevim. Ja sem ji nevyndaval a ten ventil proste ukroutil, protoze ta deska na ktery jsou prichyceny proste byla tak rezava, ze sroub nepovolil ale deska jo. Ventil jsem pak pridelal na Lko ke zbytku te desky. Ve vlakne mas i podobny ventil ale pro jinou prilezitost. Zmerit to pujde podle me stejne - zmer odpor, tim overis vynuti toho solenoidu. Pokud bude v norme (musis se podivat do prirucky) tak hledej problem jinde - zkus ho spinat externe (to sem nedelal, ale podle me tam bude jen bud privedeno 12V nebo sepnuta zem), promer draty k tomu solenidu, treba je jen uhnily kontakt a je tam moc velky odpor, takze to nesepne.

Podle me ale bude v haji ten ventil.. novy je ovsem pekna palka.. (>2000Kc).
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět