Renovace E12

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Fox_25
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 16, 2009 6:15 pm
Bydliště: Vsetín

Renovace E12

Příspěvek od Fox_25 »

Čau,chystám se kupovat "nového"(dalšího) mazlíka. Vím jak vybrat nej. ale zajímá mě je problém vyvařit libero? Když vydím jak vypadá naše libero tak mi přijde že to bude spíš renovace než běžné vyvaření. Nevadí mi rozebrat ho do šroubku, potřebné nářadí a nástroje jsem schopen si zajistit. Čas na to mám taky, prostoru v kůlně víc než dost a libero které je kompletně OK chci, je to prostě auto se svou duší které pravidelně venčím i když mám WV passat. Motorům rozumím, servisní manuál už putuje ke mně domů, na karosařinu a svařování taky někoho mám.
Subaru Libero E12 SUPERDELUXE RV99 > Lehce ohnívá ale jezdí

ohnívá=je v pubertě, vyrážejí mu pupínky pod lakem
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Renovace E12

Příspěvek od Martin H. »

Pokud není kastle totálně k.o.a máš na to zařízení, tak to problém není. Jenom se to musí trochu umět. :D

Martin.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace E12

Příspěvek od covex »

Libero ma na karoserii, pokud jsem to dobre postrehl, nekolik prvku, ktere bezny karosar prohlasi za minimlne zvlastni - a to "nekolika vrstve plechy". Nazyvam tak soustavu v nekterych mistech karoserie, kde neni jen vnejsi a vnitrni plech, ale mnohdy i plech mezilehly, takze bych predpokladal, ze s tim varenim bude o neco vic prace.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace E12

Příspěvek od Tuti »

Určitě je to větší problém než u "standardních" aut už proto, že se nedají koupit náhradní plechy, lemy atd .. to znamená všechno se musí vytvarovat. No a pak je určitě pravda, co píše Covex .. já teda kastle vařit neumím, ale dovedu si představit, jaká lahůdka asi musí být třeba dělat vedení šoupaček ... Na druhou stranu ale zase nemusíš moc řešit pevnostní stránku, od toho má Libero rám.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace E12

Příspěvek od covex »

Jo, to sem jel do autoklempirny jesli by mi nemohli predelat lemy kolem prednich kol protoze to uz prokveta. Manik ze v pohode, prej jaky to je auto, hleda v katalogu a nenasel nic. Tak mu trochu spadla brada, no a ze teda tvarovat, takze drazsi atd.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace E12

Příspěvek od Martinekk »

Keď už prekvitá vedenie šoupaček, tak to je riadne zanedbané Liberko... To je skoro konečná, a hnilé bude riadne. To radšej zohnať nejaké druhé, lepšie. Inak my radšej zastavíme hrdzu kým neprekvitne viac a viac....
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Odpovědět