Jak vám to brzdí ?

Všeobecné či doplňky
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Jinak Karle ta stránka http://www.autoserva.cz je hodně dobrá. Doslova "slintám" v sekci Vybavení autoklempíren :P
Uživatelský avatar
Josef
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 33
Registrován: sob pro 03, 2005 4:35 pm
Bydliště: Český Těšín ČR,Tisovec SR

Příspěvek od Josef »

Zdravím. To přibrzdování měly na svědomí plavoucí třmeny. Nepomohlo ani namazání LT2M. Zřejmě na japonečka třeba něco originálnějšího. Proto jsem objednal i sadu gumiček- kvúli té vazelíně. Promiň Miro- já myslel , že už je máš dávno prodané.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Josef píše:... Promiň Miro- já myslel , že už je máš dávno prodané.
No a to je právě to co jsem už psal. :!: Moderujte a aktualizujte si svoje inzeráty :!:
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Karle, to že brzdová hadice pustí kapalinu do válečků a zpět už ne, to jsem zažil a moji kámoši taky. Někdy se nesnese "kvalitní" guma s "kvalitní" brzdovkou, napuchne a potom působí jako ventil. To je potom nejlepší vyměnit obojí a pomodlit se, aby se měly rády.

Martin.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Martin H. píše:Karle, to že brzdová hadice pustí kapalinu do válečků a zpět už ne, to jsem zažil a moji kámoši taky. Někdy se nesnese "kvalitní" guma s "kvalitní" brzdovkou, napuchne a potom působí jako ventil. To je potom nejlepší vyměnit obojí a pomodlit se, aby se měly rády.

Martin.
Ano, ano .Ale toto se dá zjistit i jinak.Na povrchu jinak dobré hadice bych jen proto, že někdo něco říkal, a slyšel to na školení řidičů,nebo v hospodě nikdy preventivně neměnil.Zbytkový tlak je asi to,co máš na mysli.Pouhým povolením odzvdušňováku podezřelého kola zjistíš, jestli tam tlak zůstal.Případně porovnat s druhým kolem.
Tento jev existoval na zadních brzdách u vozidel řady Š 100-110 kdy byl v zadním okruhu ventil zbytkového tlaku.To byla nutnost, aby brzdové gumičky /tehdy ještě miskového tvaru/ přilnuly ke stěně zadního brzdového válečku.Stávalo se proto,když ventilek zbytkového tlaku nedržel předepsaný přetlak/kolem 0,1atm/ tak se zadní brzdy někdy zavzdušňovaly a slzela prasátka. Od 08.83 se začaly používat tak zvané"até kroužky" a v této podobě je známe dodnes.A brzdy již nepotřebují ventilky zpětného tlaku.A kvalita brzdových hadic je dnes standartní a kvalita brzdovek je též srovnatelná.Takže rozleptání brzdovkou bych se nebál.Výjimka může být, když někdo dostane zadarmo ještě staru zásobu červené brzdovky.Ta má ale úplně jiné složení.Je to směs rostliného oleje a derivátu alkoholu.Ale to by snad Tví kamarádi věděli :?:
K.
:lol:
Nikdo není dokonalej.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Tohle já i moji kamarádi dobře ví, neb červenou kapalinu dodnes používáme ve veteránech. :D

Martin.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

peple píše:Brzdič byl nakonec dobrej, ale ty dva válečky brzdiče potřebovali vyčistit a promazat.
Teď už brzdí jak má. Teda na Libero 8)
Problém mazání pístků je asi složitější,než se na prvý pohled zdá.
Když jsem se na to ptal kolegů, kteří pracují v autoopravnách, tak jsem dostával vyhýbavé odpovědi asi jako: jo máme něco z fabriky. Nejspíš je to ATE silikonová pasta.
Obrázek
Tak snad firma, která se zabývá brzdařinou dala na trh orig mazání. Je to silikonové mazivo, tak by to nemělo napadat gumové manžety.
K.
:shock:
Nikdo není dokonalej.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Kdes ji sehnal nebo kde se dá objednat? U nás na mě koukaj jak na magora když chci něco jinýho než maj na krámě.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Tohle prodává síť prodejců příslušenství ATE - lze najít na internetu. U nás v Děčíně otevřeli novou prodejnu Auto Štangl. Když jsem to kupoval, tak blbě čuměli, a domluvili jsme se na silikonové vazelíně do brzd.
Obrázek
K.
:?
Naposledy upravil(a) Karel dne úte říj 30, 2007 11:48 am, celkem upraveno 1 x.
Nikdo není dokonalej.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

No jo. Co sem všude hledal tak tahle je hlavně "antipískací" na styčnou plochu mezi pístek a destičku. Teprve potom se rozepisujou o možnosti použití do třmenů atd...
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

...ale koupil sem ji už taky - tady
Další dotaz: jak lehce se maj hejbat plovoucí třmeny?
Úplně volně nebo snad tíž? Když jsou tam ty gumový "O" kroužky tak to asi lehounce jít nemůže... :?
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Po uvolnění a namazání s novejma "O " kružkama šly posouvat prostředníčkem pravé ruky směrem na stisk k dlani. 2 :?: 5 kg :?:
K.
:P
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

peple píše:Kdes ji sehnal nebo kde se dá objednat?
Když si nevíš rady, tak se zeptej... I zavolal jsem do Auto Škoda Ml Bo , a tam mi ceklem ochotně po chvilce telefonování sdělili toto:
Obrázek
a ještě mi nabídli sprostředkování prodeje přes jejich zástupce.
Koupil jsem, za 130,- celkem velká tuba. Tak uvidíme.
K.
:o
Nikdo není dokonalej.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Karel píše:...prostředníčkem pravé ruky směrem na stisk k dlani. 2 :?: 5 kg :?:
K.
:P
No jo, ale neříkej mi že tuhle sílu je schopen vyvinout kotouč, kterej vůbec nehází resp. je srovnanej tak jako je popsáno nahoře...
...vnitřní destička se uvolní protože pístek se trochu vrátí, ale vnější destička se posune pouze když se pohne třmen...
...z toho mi vyplývá že třmen musí chodit opravdu lehce jinak totiž bude právě ta vnější neustále opřená o "rovnej" kotouč a tudíž pořád přibržďovat - nebo ne?
...jaká jiná "nadpřirozená" síla teda pohne brzdičem když ne právě ono "házení"...?

Já vím - brzdy fungujou a brzděj u všech aut už nějakej pátek tak se o to nemusím starat, ale... :wink:
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Asi staci co se vraci pistek a o ostatni se postara pruznost trmene.Kdyz kotouc bude hazet, tak si bude furt desticky prehazovat z prava do leva a zpet :?: A zase by to muselo drit :?: /nepisou mi hacky/
K.
:cry:
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět