Nové náhradní díly a servis Brno

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Godhaj
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 06, 2011 5:32 pm
Bydliště: Brno

Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od Godhaj »

Zdravím Vás, na popud "Lubomíra" kterému tímto děkuji za věcnou připomínku se vám skusím se svím Mocným Subaru (Libero, jak taky jinak) představit... Stal sem se novopečeným majitelem tohoto supr auta které bylo pořízeno za 15 000kč lechce ohnilé a po zevruvném prozkoumání dost zanedbané (motorový prostor vypadá jako by tam někdo vyklopil kybl blata a 20 let jezdil a jezdil..) Sem troufnu si řící poměrně schopný mechanik který má k dispozi docela vybavenou garáž a tudíž by snad téměř všechny opravy na tomto poměrně jednoduchém autě neměly být mimo můj dosah.. S autem plánuju vše od ježdění do práce až po kempování, jěždení na vodu, hory atd.. A teď k autu.. Všechno tak nějak funguje ale není to ono.. Určite začnu svíčky, olej, vičko rozdělovače, palec kabely a samozdřejmě celé řádně vyčistit protože to špatně startuje nějak moc se tomu nechce do otáček a na 5-tku to nejede víc jak 90.. Tak rovnou prosím o radu. Kde sehnat náhradní díly..?? Díval sem se v Autokelly, Cat, Prachárna atp. ale nikde nic moc.. Třeba Karbec a jeho části.. Takže skušenější a v těchto autíčkách zběhlejších prosím poraďte..
Ještě bych poprosil info na nějakej dobrej a cenově rozumnej servis v Brně nebo okolí...
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od covex »

Auto je jednoduchy po pricipielni strance, ale velmi slozite konstrukcne. Nastesti se vetsina oprav da resit vyndanim neceho a golou, takze clovek nepotrebuje hafo originalni nastroju od vyrobce. Originalni dily nakupovat nejlepe pres p. Vochomurku z Beta Hase. Je to takova posledni vyspa - napises mail, posle nabidku, napises co chces. Kontakt mnohokrat na foru. Ceny dane cestovanim dilu z Japonska pres Nemecko k nam.. bezne provozni dily se daji koupit v nahradach, zbytek tezko.

Servis v Brne neporadim, ten nejlepsi je ale na konci tve prave, resp. leve ruky.:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od ulus »

Servis v Bně není, většina servisáků před Liberem uteče, mají hodně práce a jen samý výmluvy.
Pokud chceš nové díly z Brna, tak Subaru Mija, ing. Pavel Koudela servis@subaru-mija.cz 606708175, 545576118.
Jsou celkem ochotný, ale ceny jsou vyšší než co tady prezentuje třeba Karel. Po zkušenostech doporučuji najít přesně číslo dílo, nechat si to nacenit a pak objednat. Při převzetí pečlivě zkontrolovat (už mi dali třeba jiný gufera na ventily, když to zjistíš doma 40km od Brna v pátek večer, nic moc).
Jinak neoriginální v mjauto, mají od 8 do 18, většina do druhého dne, ale opět kontrolovat, jejich tabulka je občas zavádějící (těsnění pod hlavu je na Justy, je to trochu jiný, ale myslím použitelný, i když já dám radši originál, který se mi zdál prostě nějaký lepší, ale destičky, filtry apod. jsou OK).
Jestli jezdíš kolem Kuřimi, tak olej můžeš brát v olejservis.cz, měli dobrý ceny na Total 10W40 a opět ochotný.
Vrakáč jsem nikde v okolí nenašel.
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
Godhaj
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 06, 2011 5:32 pm
Bydliště: Brno

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od Godhaj »

Děkuju za kontakty a info... O víkendu udělám malej servis kolem motoru a vyčistím co budu moct ale potřeboval bych nastavit karbec a předstih, do toho se sám radši moc vrtat nebudu.. Nepomohl by někdo z okolí?
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od dědek »

Kousek od Brna ve Veverské Bytýšce máme kolegu kamaráda, který by to určitě zvládl. Zkus ho poprosit. Je to Sysel . Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od Lubomír »

Výstraha pre Gothaja:
1. Odfoť si "pôvodný stav" - i taká fotka pomáha vrátit vše do jezdivého stavu.
2. Pred demontážou preškrábni polohu na susedných plochách rozdelovača - pomáha vrátit vše do jezdivého stavu
3. I docela malý "servis kolem motoru" vyžaduje mať pripravenú hadičku 5mm na podtlaky - zanedbané Liberká majú hadičky pravidelne stvrdnuté, pri pokuse o demontáž praskajú, alebo sa uvalí aj vyústenie z ventilku a je "pruser",
4. Hodne som ocenil okrem dobrej gola sady , (malej i velkej) aj magnet na teleskopickej tyčke - zatracené špouby, matice a podložky zapadajú všelikam po motore, (ruku jak Saxána už dávno nemám, a nadávky nepomáhajú) a je riziko spadnutia do sacieho potrubia, k sviečke a problém na svete.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Godhaj
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 06, 2011 5:32 pm
Bydliště: Brno

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od Godhaj »

Prosím o kontakt na toho "Sysla".. Na foru ho nějak nemůžu najít..
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od Martinekk »

Na fore je pod nickom Syfree :wink:
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od dědek »

Já se ti omlouvám. My ho známe jako Sysla ( vyfouk mě a Tutimu Libero tady pár km od nás na přihazování na Aukru." Opravdu se podepisuje jako Syfree (najdi jeho příspěvek - třeba jarní akce na Príglu- a klepni na SZ a máš ho jak na dlani". Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Godhaj
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 06, 2011 5:32 pm
Bydliště: Brno

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od Godhaj »

A nemáte na něj někdo telefon?? Na SZ nějak neodpovídá...
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od Mis.us »

něco takovýho mám posílám na sz

mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Nik
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 24
Registrován: pát pro 10, 2010 1:07 pm
Bydliště: Černošice

Re: Nové náhradní díly a servis Brno

Příspěvek od Nik »

Toz vitaj do party,
v Ml. Boleslavi dela ND nejaky pan Bim, mail Mibim@ a ted nevim, zda seznam.cz. Lze ho najit vyhledavacem seznamu na nternetu.
Srotiste Jesenik, nejaky Pipek, bacha na nej, pokusil se mne pred 2mi mesici podfouknout.
Pan Vrtilka, subaruklub, tusim Kladno, na internetu vyhledatelny, rikaji mu vrtas a toto ma i v e-mailu. Ten umi dily z Nemecka a vykouzli snad vse.
V technickych vecech mi radi Lubomir a Mis.us.
Remeny (nevis-li probeh, vymen si brzy rozvodak! Umim to napriklad ja, Lubomir, nebo objevis sam.) jsem koupil skrze e-cat, ale brzdove desticky poslali jine!
Brzdove trubicky umi Mis.us.
Prekontroluj loziska kol. Do zadnich jdou normalne koupene ve specialce na loziska (treba v Praze Nishova ulice) a narozdil od Subarackych jsou temer zadarmo.
Cau Nik
salonglass@seznam.cz
Odpovědět