Výmena alternátoru

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Výmena alternátoru

Příspěvek od Lubomír »

Na mojom alternátore sa porúčali nejaké diody. Prejavovalo sa to tým, že po prejdení asi 100 km som už len obťažne štartoval, zima znamenala časté nabíjanie, povinné svietenie žralo batériu. Najprv som myslel, že je batéria slabá, stará alebo vadná, ale servisáci na baterky namerali všetko OK a odporúčali mi ísť k elektrikárom. Meral som si aj sám , že po zapojení svetiel klesá napätie na palube. Takže asi altík. Servis na alternátory ho premeral , ano, na malých otáčkach dával, pri zvýšení otáčok napätie klesalo až pri vysokých otáčkach kleslo pod 10V. Ponúkli mi nový za šialené peniaze. Výmena dosky diód tiež drahá. Iný servisák sa ponúkol, že núdzovým spôsobom sa pokúsi vyviesť tú vadnú diódu na povrch, a kým zoženiem druhý, niečo ešte odjazdím,- bez záruky. Aj som odjazdil, ale dióda sa ulomila a opäť problém. Podarilo sa mi zohnať namiesto môjho s označením LR145 701B iný, z E12 s označením LR145 701GB. Rozmerovo totožný, a pri pokusnom meraní dáva stabilných 14,4V pri všetkých spotrebičoch aj otáčkach.
Otázka: Má niekto vedomosť alebo katalógy o zameniteľnosti - sústava batéria-regulátor a alternátor je vždy nastavená, vyvážená. Bude to mať šancu fachčiť spolu?
Naposledy upravil(a) Lubomír dne stř kvě 28, 2014 7:14 pm, celkem upraveno 1 x.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

altik

Příspěvek od Jarda »

najdi si Dotazy na Libero „starší“ →93 == altik
z čt prosinec 22, 2005 tam najdeš řešení je jednoducé a dá se říc i dostupné řešení.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Zamenitelnost alternátoru znaji jen nekteri Japonci ale jestli je rozmerove stejny tak nic nebrani tomu ho pouzit a fachcit bude :wink:
K.
:D :D :D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Nedávno mi odešel alternátor na E10 , z E 12 tam pasoval v pohodě , ale musí se mněnit i z nosníkem , ten je jiný . Teď mám alternátor z vrakoviště pasuje tam perfektně , dobíjí 13 - 14 V vypadá jako z E12 a má značku mitshubishi .
P+B.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Z podstate mas uplnou pravdu jak ho tam dostanes mechanicky tak je na
90% vyhrano jen je potreba vybrat se stejnym spusobem "buzeni"
a to byva L-R , L-S , L-S-Ig, a i jine nastrahy.Takze L-R za L-R nebo L-S za L-S a nemel by byt problem. :roll:
K.
:D :D :D
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět