Opravář na Libero z Ohrazenic u Turnova.

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Josef Halbich
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 05, 2006 10:22 am
Bydliště: Smržovka, Jablonecko

Opravář na Libero z Ohrazenic u Turnova.

Příspěvek od Josef Halbich »

Zdravím, nemáte někdo kontakt na tohoto pána? Adresu, telefon, nebo alespoň jméno? Popřípadě na někoho z Liberecka, který se opravdu dobře vyzná v motorech Libero. Díky moc.
Subaru Libero E 10
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Josefe, právě jsem v jiné rubrice ti chystal zprávičku "Setkání blízkého druhu",. Já jsem z Desné a na Liberu najdeš i moji "SPZ" subaru- dědek.
Potřebuješ-li s něčím poradit, můžeš se obrátit i na mne. PC máš, tak můžeme domluvit sčuch. Jinak nehledej nikoho daleko, protože tyhle Subaru jsou schopný opravit v autodílně dole u "Ráje" naproti Autobazaru Patrman. Další opraváři jsou v Desné bratři Petříkovi. Nad "Mozaikou" nad Sklářem v Desné III směr Harrachov na levé straně dost velký nápis SUBARU. Dej echo, co potřebuješ a třeba ani servis nebude potřeba. Dědek
Josef Halbich
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 05, 2006 10:22 am
Bydliště: Smržovka, Jablonecko

Příspěvek od Josef Halbich »

Ahoj, díky za zájem pomoci. Jsem Pepův kamarád, on to s počítači zatím moc neumí, takže píšu já. Problém s motorem je podle našeho názoru složitější. Sám Pepa je automechanik. Jde o to, že je vyměněný motor a sice 10ka za 12ku, ale vše okolo zůstalo, včetně karburátoru, sání a zapojení podtlakových hadic. Karburátor je už vyměněný, ventily seřízený, podtlakové hadice jsme dneska zapojili podle zde uveřejněného schématu, ale motor furt neběží jak má, i když má dobrý i tlaky. Má malý výkon, škube, vrací do výfuku a má velkou spotřebu. A předstihem a šroubem na karburátoru to moc vylepšit nejde. Potřebujeme někoho, kdo se na motor koukne, poslechne a řekne co s ním. Tebou uváděné opraváře známe, ale nemáme k nim důvěru. Motor a vše okolo něj prostě zbastlili předchozí majitelé a udělali z toho hybrid 10ky s 12kou. Proto sháníme kontakt na toho člověka z Ohrazenic, který je prý odborník přes tyhle Libera. Ale pokud by jsi nám byl schopný pomoci sám budeme jen rádi. Zítra odpoledne by jsme měli jet do Tanvaldu, takže by jsme se u tebe mohli stavit, asi někdy kolem třetí, půl čtvrtý. Napiš případně kde a svůj telefon. Zatím díky. Petr.
Subaru Libero E 10
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Ahoj
Tuti mi onehdá psal o panu Jonovi od Turnova(možná je to on) a tel na něj je 737 159 141.
Zkus mu brnknout. Já sám ho neznám ale prej Libera dělá hodně a rozumí jim. Jedinej problém je prej s dobou opravy která se dost vleče, ale to už nějak pořešíte...
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

V tom servisu u "Ráje" (servis p. Hofmana) motory umějí. Mě tam dělali spojku a "hadičky" na karburátoru. Vezl jsem tam i Justy od souseda, který jsme si mysleli, že to má za sebou a do týdne jezdilo. Jde o to, jestli v tom tvém není právě motor z Justy. Bez karburátoru a sacího a výfukového potrubí vypadá stejně. Ale pozor - údajně se točí obráceně! Kluci Petříkovi jsou na tom taky dost dobře. Toho pána v Ohrazenicích neznám, ale mám tušení, kde bydlí. V létě jsem do Ohrazenic omylem zabloudil a jel jsem kolem domu, před kterým stála dvě Libera a tak si myslím, že by to mohl být on. Číslo mého mobilu je 724031059. Na ty kluky Petřikovi nedal dopustit bývalý majitel Libera z Příchovic, které mám teď na součástky já. Syn ho chce opravit a tak to Libero stojí teď v jeho DIESELSERVISU za benzínkou, když jedeš ze Smržovky na Novou Ves. U toho auta je snad už všechno na opravu, ale motor bezvadný.Proto jsem ho koupil. Ale teď si myslím, že i ten můj ještě něco najede a tohle Libero bych pustil. Dědek
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Zapoměl jsem ale to podstaný! V případě, že měl někdo ten motor nějak rozebraný, mohlo se stát, že je "o zub" posunutý rozvoďák!!!!!! Všechny popisované projevy tomu nasvědčují. Dědek
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

V Ohrazenicích je to skutečně pan Jon a s dlóóóuhým termínem opravy je to pravda - právě dnes mu ze dvora ubylo moje auto po víc než třech měsících. Bolístek sice bylo dost, ale třeba ve VJ caru by to určitě netrvalo víc než 14 dnů .. ovšem zase by se s tím tak nes.....
Kontakt na p. Jona jsem na foru neventiloval - jednak se nejedná o ofic. autoservis a hlavně bych si netroufal nasměrovat k němu víc dalších zákazníků, když i takhle jsou ty termíny jaké jsou. Kdybych neměl čím jezdit, taky bych si nemohl dovolit nechat auto takhle dlouho v opravě.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Tuti píše:...jednak se nejedná o ofic. autoservis a hlavně bych si netroufal nasměrovat k němu víc dalších zákazníků....
Aha...tak to sem nevěděl
Jestli ale maj pusu, tak se nějak dohodnou :wink:
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

:) Zas takový tajemství to není a když se jedná o radu tak p. Jon ochotně vypomůže i po telefonu, už se s lecčím potkal. Zkoušel jsem ho přesvědčit aby přijel na sraz (koneckonců sám má taky Libero), ale prý nemá čas :(
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět