rada

Všeobecné či doplňky
Uživatelský avatar
HUMMER
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 19, 2006 9:52 pm
Bydliště: dublovice

Příspěvek od HUMMER »

moje subárko je z roku 87 to snad nemuže mít řídící jednotku nebo ano? myslel sem že to mají jen stříkačky a já mám karburaci HUMMER
Uživatelský avatar
®raf
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 28
Registrován: stř kvě 03, 2006 8:02 am

Příspěvek od ®raf »

A co katalyzátor, ten na JUSTÝNĚ máš?
Řídící jednotku jako takovou mít nemusíš. Na Liberech jsou katalyzátory tuším od roku 85 a také karburátor. Jenže není karburátor jako karburátor.(na zmiňovaného Fevorita s katalyzátorem, kdysi zde ve fóru rovnou zapomeň. To byl takzvaně výkřik do tmy)
Tož se zaměř na kontrolku teploty výfukových plynů. Jó předem píšu na nejbližší servis SUBARU se u nás moc nespoléhej. S názvem SUBERU jich hodně neví co to vlastně SUBARU je.
ObrázekObrázek
PS.
Dlouhé zimní večery se nám krátí, ale to neznamená, že se fórum nemůže číst pořádně. Podobný problém se tu již řešil.
Pro pozorného čtenáře kontrolní otázka:
Jak byla nazvaná tato kontrolka již dříve ve fóru?
Protože je nám známo, že o vlaječky a jiné cetky nestojíte, tak ani nemusíte odpovídat
hat40.gif poldík
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

®raf píše:Pro pozorného čtenáře kontrolní otázka:
Jak byla nazvaná tato kontrolka již dříve ve fóru?
Protože je nám známo, že o vlaječky a jiné cetky nestojíte, tak ani nemusíte odpovídat[/i] hat40.gif poldík
ObrázekObrázekObrázek

Asi si dám dneska k obědu "KUŘE NA GRILU" :wink:
pb
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv lis 17, 2005 3:16 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od pb »

HUMMER píše:moje subárko je z roku 87 to snad nemuže mít řídící jednotku nebo ano? myslel sem že to mají jen stříkačky a já mám karburaci HUMMER
Pokud má kontrolku "check engine", má řídící jednotku.

Kdybys přečetl ty odkazy, co jsem tam dal, tak by sis např zde
http://www.troublecodes.net/Subaru/
mohl všimnout, že je tam i tabulka pro "83 - 88 Subaru carb models", což je tvůj případ.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Chceš-li radu, tak se téhle Justyny co nejrychleji zbav. To je typ, co měl karbec a něco na způsob "řídící" jednotky. V parxi si to dělalo co chtělo a motor si vzal celkem běžně až patnáct litránků na sto km. Měl jsem tu čest (spíš však smůlu) se v tom pohrabat a po dvou týdnech, když jsem si s tím už něvěděl rady a vzdal to , odvezli jsem Justy jednomu mechanikovi, který vyměnil snad celou elektriku a pak to teprve jezdilo.To svícení varovného nápisu může mít na svědomí hned několik čidel na motoru. Každopádně bude-šli pozorovat i z teplého motoru z výfuku čoudíky, jezdit se s tím nedá. Na druhou stranu dvacet let stará Justyna bude mít už hodně za sebou a "milión"najeto, tak bude chtít motor nějakou porci oleje, benzínu a nikdo ho již pořádně neseřídí. Já bych být tebou koupil Libero a tohle rychle dal z baráku.Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
HUMMER
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 19, 2006 9:52 pm
Bydliště: dublovice

Příspěvek od HUMMER »

čau dědku asi bude něco pravdy na tvé radě ale mám početnou rodinu a nemužu si dovolit velkou investici takže musím nějaký čas bojovat s mojí justynou i když to asi nebude jednoduché HUMMER
Odpovědět