Pojí-štěnic

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
pb
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv lis 17, 2005 3:16 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Pojí-štěnic

Příspěvek od pb »

Ahoj,
mám dotaz spíše jen na majitele novějších instancí Libera. Máte své superkáry pojištěné? Pokud ano, u koho?
V Generali mi z tabulek vyčetli, že mé superdeluxe 98 má hodnotu _192 000_ Kč a protože pojišťují jen podle tabulkových cen, chtějí za all-risk 22 000 Kč ročně!!!
Česká pojišťovna pojišťuje na částku, jakou si člověk řekne - zadal jsem tedy 140 kKč (to je zhruba reálná cena - z bazaru se dá podobné koupit za cca 100 kKč + opravy aby to bylo pojízdné), vypadlo z nich pojistné 14 000 Kč (5% spoluúčast) resp. cca 12 000 Kč (10%).
Ostatní pojišťovny budu teprve obcházet.
Jak jste na tom vy?
PB
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Pojištěno nemám. Tento typ vozu se podle mě nekrade a bourat vlastní vinou nebudu :?
Přecházím k jiné pojišťovně a připojistím si pouze čelní sklo
Naposledy upravil(a) peple dne stř bře 15, 2006 4:35 pm, celkem upraveno 1 x.
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Kradená vozidla

Příspěvek od veros »

No, já jsem se před dvěma lety v létě díval, kolik Liber bylo ukradeno ( http://www.mvcr.cz/auta/index.html ) a v té době tam bylo asi pět pohřešovaných kousků starého typu (stačilo zadat prvních pět znaků VIN podle technického průkazu - v mém případě JF1KJ). Dneska jsem se díval a už tam žádná hlášená nebyla. Pokud máte někdo VIN nového modelu, můžete se podívat tam a poslat informaci.

Já mám starý model, takže samozřejmě také pojištěno nemám, protože za pět let bych si z peněz ušetřených za pojištění můžu koupit nové auto :-) Tabulková cena staré Libery je asi 120-150 kKč - ČSOB pojišťovna.

PS: Bhán čte Zeměplochu? ;-)
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
pb
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv lis 17, 2005 3:16 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Kradená vozidla

Příspěvek od pb »

veros píše:No, já jsem se před dvěma lety v létě díval, kolik Liber bylo ukradeno ( http://www.mvcr.cz/auta/index.html ) a v té době tam bylo asi pět pohřešovaných kousků starého typu (stačilo zadat prvních pět znaků VIN podle technického průkazu - v mém případě JF1KJ).
Nový model má JF1FA, a ke dnešku jsou tam hlášeny dvě krádeže (obojí zahraničních aut na našem území).
veros píše: PS: Bhán čte Zeměplochu? ;-)
:-) no jistě.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

:!: Hlavně nebourat :!:
Následující fotky jsou z výletu do Prahy do nejmenovaného autobazaruvrakovištěpředělávárny. Je z nich patrné že není dobré bourat a přitom se netrefit na traverzu hned za nárazníkem.
1 Vypadá to na šťouchanec od náklaďáku
Obrázek
2 na traverzu jaksi vyšlo prázdné místo pod nárazníkem
Obrázek
3 spojkový pedál je zaražen až do podběhu (lepší pojistit si nohy nebo prostě nebourat :!: )
Obrázek
4 vypadá to že v autě v době srážky nikdo neseděl
Obrázek

Neděste se ale
:!: :!: :!: Berte to jako prevenci :!: :!: :!:
Naposledy upravil(a) peple dne pon bře 19, 2007 10:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Hoodne smutnej pohled.
K. :( :( :(
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Honza
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pát zář 23, 2005 4:15 pm
Bydliště: Praha 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

brrr jeste ze ze tam mam alespon ten predni ram a tu rezervu take nebudu sundavat, na bourani to neni moc dobre auto :roll:
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Rám a havárie.

Příspěvek od veros »

Honza píše:brrr jeste ze ze tam mam alespon ten predni ram a tu rezervu take nebudu sundavat, na bourani to neni moc dobre auto :roll:
Popravdě, je otázka, co udělá rám a rezerva při čelním nárazu do překážky. Ale taky jsem radši, že tam je. Rozhodně vím, že případný sražený chodec ze mne radost mít nebude.

PS: Ale na druhou stranu, občas se dějí i zázraky. Kamarádovi se povedlo trefit novým Liberem autobus (levou částí nárazníku). Podle fotek bylo trefené levé přední kolo, ale řidiči se nic nestalo. (Fotky byly na webu u pana Švadlenky, tmavě zelené Libero s Jihomoravskou značkou bylo na součástky, ale už je pryč).
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

dotaz

Příspěvek od Jarda »

pánové, byl jsem u mnoha dopravních nehod, ( ještě ne u libera ) ale ze zkušenosti vím že rám když se trefí bokem udělá víc škody než užitku, účelný je při čelným nárazu. u některých vozů ( felicie a některé osobní vozy) je rám pro parádu i pro čelní náraz. ( viděl jsem to u Policie.)
pb
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv lis 17, 2005 3:16 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

? Kontakt

Příspěvek od pb »

peple píše::!: Hlavně nebourat :!:
Následující fotky jsou z výletu do Prahy do nejmenovaného autobazaruvrakovištěpředělávárny.
Ahoj,
jsi ochoten dát do placu, kde je to vrakoviště? Někteří by si z toho Libera také něco rádi vyhrabali. Např - nebyl tam ten dvoubodový pás na prostředním sedadle? Chybí mi na něm koncovka...
PB
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: ? Kontakt

Příspěvek od peple »

pb píše:
peple píše::!: Hlavně nebourat :!:
Následující fotky jsou z výletu do Prahy do nejmenovaného autobazaruvrakovištěpředělávárny.
Ahoj,
jsi ochoten dát do placu, kde je to vrakoviště? Někteří by si z toho Libera také něco rádi vyhrabali. Např - nebyl tam ten dvoubodový pás na prostředním sedadle? Chybí mi na něm koncovka...
PB
Sám sháním pravou půlku dvoubodového pásu(v JV Cars si ho můžeš objednat za 2500,- :oops: ), levé zpětné zrcátko a plastovou záslepku do čalounění střechy. Kličku k oknu sem si tam koupil za 100,-. Mají tam jedno 94- Libero bez otvírací střechy a na něm už není nic z toho co potřebuju. O horním bouraném voze sem se od místního „BOSSE“ s ukrajinským přízvukem dozvěděl a teď se podržte: „…že ho zatím rozprodávat nebudou páč nevědí esli se nebude opravovat..“
Hostivice
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Jen odkaz

Příspěvek od veros »

Dnešní článek na iHNed.cz

http://ihned.cz//2-17756630-b00000_detail-4e
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
pb
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: čtv lis 17, 2005 3:16 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Jen odkaz

Příspěvek od pb »

veros píše:Dnešní článek na iHNed.cz

http://ihned.cz//2-17756630-b00000_detail-4e
Vypadá to pěkně, přesně tohle chci. ALE škoda, že je to Generali - ti totiž chtějí u každého vozidla dovezeného do ČR (což jsou všechna Libera) certifikát o tom, že nejsou kradená od nějaké své partnerské ověřovací firmy. A to stojí také nějaké ty tisíce....
Odpovědět