Poslední díl výfuku u novějšího

Všeobecné či doplňky
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Poslední díl výfuku u novějšího

Příspěvek od Martin H. »

Protože bych si chtěl dřív než odejde tlumič do věčných lovišť vyrobit jeho nástupce, tak mám dotaz. Měl už někdo z Vás tento díl rozkuchaný. Jestli jo, má foto nebo nákres?

Martin.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Taky se chystám na stejnou akci jako ty. Asi budeme muset sehnat nějakej dosloužilej a pak opatrně rozkuchat a rozkreslit.
Nemáte náhodou někdo za barákem na smetisku :?: :twisted:
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Tak jsem se byl podívat na místo kam jsem, na podzim "uložil" starý výfuk, ale bohužel, už se konal "šrot" a je uklízený. Celý poslední díl stál v MJ auto asi 2600,- a ačkoliv to není originál, něco snad vydrží a aspoň "pasuje". O výrobě doma jsem také přemýšlel, ale bez ohýbačky a falcovačky to na koleně moc nejde. A ukrást hasičák a udělat to z něj, taky není to pravé ořechové. On je prevít delší a při zachování vstupu a výstupu se dost špatně do místa, kde má sedět, cpe. Tak doporučuji raději obětovat ty peníze. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Origo véfuk bude asi složitější než ta náhrada. Když jsem se do něj díval, tak je v něm ta sama mřížka (keramická?) jako v katalizátoru. :shock:

Martin.
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

můj výfuk je už taky samá díra,uvažuju o tom že tam napasuju výfuk z fiesty 1.1 co se mi doma válí,ale když budu mít na novej,pudu do novýho.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

michalson. Až budeš měnit ten tlumič, tak ten starý nevyhazuj. Pokud jsi na to vybavený, tak proveď pitvu, nafoť, poměř a hoď sem.

Martin.
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

nevyhodim,ale ještě musí aspoň přežít zimu.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Dneska jsem přehodil výfuk, takže ten starý je k dispozici. Je to Walker, který se prodává jako "univerzál" na staré i nové. Ale připadá mi, že na rozřezání je ho ještě škoda - když jsem ho vyndal, docela mě překvapilo, jak hrnec vypadá ještě zachovale. Měnil jsem ho (koupil jsem nový Bosal z MJ auto i s dopravou za 2540), protože se úplně vyrvala vstupní roura a domníval jsem se, že po třech letech už oprava nestojí za to. Ale jak jsem ho teď prohlížel, myslím že ještě chvíli odslouží.
Jestli chceš, Peple, tak ti ho přivezu. Možná se nebude ani muset kuchat, protože tou vyrvanou dírou je vidět většina vnitřního uspořádání - a zbytek se domyslí.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

No já radši počkám na originál novější (možná nebudu muset čekat moc dlouho než se mi ten můj rozpadne :wink: )
Přesto dík.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Příspěvek od Lubomír »

Origoš je origoš, ale mne slúži BOSAL k uplnej spokojnosti - posledný diel mi ponúkali za tak hriešne peniaze, že som vzal v tom čase radšej Bosalovský. Nema problema...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Mira
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte pro 05, 2006 11:37 am
Bydliště: Kostelany

Příspěvek od Mira »

Bosal od Automedik za 1 957 Kč s dph
http://www.automedik.cz/autodily.html?p ... h[]=837500

Hledám prostřední díl, ale nikde nemůžu najít ten prostřední, který prohnil mě. Jaké s ním máte zkušenosti?
Mira
tak už bez
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od covex »

Otazkou je, zda usetrene penize na vyfuku nepropalite benzinem navic. Ja tam ted mam nejakou zrudu, ktera se taky brzo rozpadne, a zatim sem rozhodnut tam dat original. I kdyz este nevim cenu. :)

Podle obrazku na bosal tam mozna mam prave tenhle.

PS: Sem koukal na automedika tam je rozliseny 1.2 38kW a 1.2i 40kW??
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Dostal
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: úte čer 19, 2007 8:07 pm
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Dostal »

Ahoj všem
Mám novější Libero a časem budu taky potřebovat výfuk. Nebude to rozlišení 1.2 38kW a 1.2i 40kW mezi starým a novým Liberem?
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Mícháme dohromady jabka a hrušky. Starší nebylo problém vyrobit, u novějšího si nejsem jistý, neb jsou v něm použité nějaké moderní materiály a když už se do toho pustím, tak chci, aby byl plnohodnotný.

Martin.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Poslední díl výfuku je k mání buď "Bosal" nebo "Wolker" (Volker?) . Oba jsou přibližně stejně drahý a nejsou originál japonský. Oba však slouží pro oba typy Liber a je jen otázkou "malinkých" úprav když se mění jeden za druhý jen v uchycení. Mám to za sebou a kromě původního "rámusu" z děravého se pak nic nepřijemného nestalo. Nebojte se změny: na staré klidně novější . Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

covex píše:Otazkou je, zda usetrene penize na vyfuku nepropalite benzinem navic.
Replikové výfuky (Bosal, Walker a další) jsou údajně co do uspořádání řešeny jako kopie originálu, takže jejich funkční vlastnosti by měly být stejné (a tudíž i spotřeba), rozhodně mnohem horší je životnost. Originální výfuk od Subaru vyjde kolem 7000 Kč - ale máš na deset let pokoj!! :twisted: Není nad to, když si může člověk vybrat.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Štěpánka Kraclová
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 30, 2007 9:31 am
Bydliště: Jihlava

Kryt na výfuk

Příspěvek od Štěpánka Kraclová »

Ahojte Subaráčkové!
Prosím, mám tu vzkaz od Přemka z Jihlavy. Sháníme na žabičku naší zelenou "krycí plech na výfuk". Origoš je prej krapítek nákladnější... Nemáte radu či tip?
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Tak tenhle plech z nás už asi nikdo nekupuje. To je "domácí práce" a já ho dělal v listopadu taky. Pár let vydrží. A NEDOPORUČUJI jezdit bez něj. I ten nejmizernější "homodomo" může zabránit požáru autíčka. Tak bacha. Je to vlastně tepelný štít na kráse nezáleží, ale je důležitý. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Příspěvek od Lubomír »

Tak, tak, po rozpade toho pôvodného krytu - teraz myslím na ten, čo je zapojený cez zimu ako predhrievač vzduchu- som prepojil prívodnú hadicu do filtru sania a jazdil ďalej bez neho. Ide to. Ale tú žiaru od tlmiča a koróziu zas nevydržal taký krycí plech zospodu podlahy kufra a začala smrdieť farba a asi by to aj vzplanulo, tak som to nahradil 1mm pozinkovaným plechom a podložil som to sklenenou vatou, a odvtedy je s tým pokoj. Ale asi najviac pomohla výmena koncového dielu tlmiča výfuku, lebo ten hrdzavý asi cez nejakú dieru pražil teplo do karosérie. Ten predhrievač sa chystám vyrobiť už asi 10 rokov, aj materiál už mám...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Štěpánka Kraclová
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 30, 2007 9:31 am
Bydliště: Jihlava

Kryt výfuku

Příspěvek od Štěpánka Kraclová »

Pánové, díky za odpovědi. Ještě se zeptám - žensky - máte nějaký nákres/plánek na zaslání nebo to děláte šikovně, takže jen okouknete a na koleně vyrobíte téměř totožnou verzi?
Odpovědět