Bílej povlak pod olej. víčkem

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Bílej povlak pod olej. víčkem

Příspěvek od peple »

Teď při dolejvání oleje jsem si všiml něčeho co nikdy předtím. Mám pod víčkem nalévacího otvoru pro olej lehký bílý povlak. Je jasný že je to voda, ale odkud?? Chladící kap. se neztrácí, olej se ztrácí stále stejně :) (v normě) a ani z něj není "emulze".
Že by roční období(v létě určitě není), voda z katalizátoru, levnej nebo starej olej(používám na dolejvání Divinol), nebo je to normálka a prostě jenom zbytečně plaším bduh.gif
Díky za názory
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Bílej povlak pod olej. víčkem

Příspěvek od Karel »

Pokud je to jenom povlak,tak je to provozní stav.Některé oleje to mohou částečně ovlivnit.Když tam nejsou chuchvalce jako krápníky tak se nic neděje.
K.
:lol:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Bílej povlak pod olej. víčkem

Příspěvek od dědek »

Ano potvrzuji Karlova slova. Nemusíš mít žádné obavy. Stačilo, kdyby jsi udělal tak 50km jízdu v jednom kuse a je to pryč. Podle "tohoto" taky poznají mechanici v servisu, když říkají, že, pane "vy stím jezdíte jen krátké štreky a počítejte s tím, že olej bude potřeba vyměnit dřív". Taky jsem se divil, že to poznal mechanik v Seatu , až mi to prozradil a ukázal olejové víčko. Úplně stejně teď vypadá na Octávce a stačí cesta do Jičína a hele je černý.No a na mém Liberu je to jakbysmet. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Mira
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte pro 05, 2006 11:37 am
Bydliště: Kostelany

Re: Bílej povlak pod olej. víčkem

Příspěvek od Mira »

Ta voda je normalne ze vzduchu, jak pumpuje odvetrani, a kde se to rosi. Me vzdy vydesi zcela bila merka oleje. Jak pise Karel, provozni stav.
Mira
tak už bez
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílej povlak pod olej. víčkem

Příspěvek od peple »

Díky za odpovědi. Teď už jsem v klidu :)
Odpovědět