Skleněná střecha a sníh

Krok za krokem výroba, rekonstrukce, přestavba...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Skleněná střecha a sníh

Příspěvek od Tuti »

Se sněhovou nadílkou mě zaskočila jedna nepěkná vlastnost Libera se skleněnou střechou. Dveře nemají okap a navíc se ke střeše dovírají zboku, takže když se sníh z boční plochy střechy i ze škvíry nade dveřmi důkladně neomete, nasype se po otevření dveří všechen na sedačky a na koberec. To považuji za velice otravné, takže jsem nade dveře (zatím pokusně jen na levoboku) umístil gumový L profil 20x20x3 mm v délce 170 cm, který nahrazuje funkci okapu. Nechtěl jsem ho lepit či dokonce šroubovat, protože ho po zimě dám zase pryč, takže jsem k připevnění použil jen pásek magnetické folie. Kupodivu to zatím neuletělo ani při rychlosti 100 km/h, ale na jízdu po dálnici nebo delší štreky to radši budu sundávat. Nápor vzduchu třeba od kamionu by gumu mohl strhnout a kdyby profackovala auto za mnou, mohl by to být docela průšvih. Možná se časem dokopu k tomu, že magnetický pásek nahoře doplním nějakým falcem, který by se přivřel pod střechu a tak by spolehlivě držel. A úplně nezavrhuju ani možnost, že by nade dveřmi mohl být profil i natrvalo - ovšem musel by vypadat trochu víc k světu, tenhle se vlní, jak to mívají gumové profily z role ve zvyku. Nicméně v zimě se na parádu tak nekouká, hlavně že to funguje :D
scepicou.jpg
scepicou.jpg (105.08 KiB) Zobrazeno 16581 x
ometeno.jpg
ometeno.jpg (136.1 KiB) Zobrazeno 16581 x
profil.jpg
profil.jpg (108.35 KiB) Zobrazeno 16581 x
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Skleněná střecha a sníh

Příspěvek od Mis.us »

Se sněhovou nadílkou mě zaskočila jedna nepěkná vlastnost Libera se skleněnou střechou

stejný to má i plechová střecha,je to super :idea: Mišus


okap by měla bejt ta guma co se o ni opíraj dveře :evil:
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleněná střecha a sníh

Příspěvek od covex »

To se stava skoro u kazdeho auta. U Libera to resim tak, ze prvni dvere ometu rukou nez si vyndam smetak a pak to ometu cele i se strechou...nemam rad kdyz na me lita snih pri jizde ze strechy auta predemnou (nemluve o kamionech, ze kterych odletava za jizdy led), tak se snazim to ometat cele.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Ivo
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 141
Registrován: sob led 02, 2010 9:31 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleněná střecha a sníh

Příspěvek od Ivo »

Jo, jo, dělám to stejnějako Covex. A je to jedno, druhý auto mám smárta a tam je to stejný, nedávno byl plnej sněhu, protože si synek šel dovnitř pro žvejkačky :evil:
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleněná střecha a sníh

Příspěvek od Tuti »

covex píše:To se stava skoro u kazdeho auta ... prvni dvere ometu rukou
Pravda, klasický okapový žlábek už auta dávno nemají. Ale prozíravější výrobci vršek dveří většinou aspoň zapustí pod nějakou hranu. Právě to ometání dveří rukou mi vadí, protože dost často jdu do auta s plnýma rukama. Nebo když nastupuje někdo se mnou - hned jak odemnknu, všichni se hrnou do auta a o nějaké ometání se nikdo nestará.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Skleněná střecha a sníh

Příspěvek od Lubomír »

Tak táto nevýhoda novšího v porovnání so starším mi v začiatkoch spriatelenia sa s novším dosť iritovala - furt som sedel v snehovej brečke, keď som zabudol odhrhúť sneh pred otvorením dverí, staršie na to tak netrpelo. A to kvíkanie v tesneniach dverí pred namontovaním zázračného profilu a ten blbý rozhlad do zátačky cez stĺpik, no, všetko sa súdruhom Japoncom holt nevydarilo.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Skleněná střecha a sníh

Příspěvek od covex »

Jen poznamka k tem magnetum - mam od tebe tu ceduly a dobry, jen se pod tim drzi voda a spina zuby magnety a dre to lak, nemluve o tom kdyz je pod tim nekde skrabanec na plech. Taky nevim zda to vydrzi kdyz je na nule a bude ten snih mokry a tezky.
Kazdopadne jsem netusil, ze by to nejake auto melo resene lip, zatim u vsech kterymi jsem kdy v zime jel snih padal do auta.:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět