Koberce - alá dětská léta

Krok za krokem výroba, rekonstrukce, přestavba...
Odpovědět
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Koberce - alá dětská léta

Příspěvek od kraxna »

Ahoj, rozhodl jsem se Liberku dopřát jednak decentní odtlumení spodku a zároveň to udělat tak jak mě to dětství naučilo. Použil jsem koberce (přesně ty (Breno je ještě vyrábí)), které mě za mladomlada přivedly vůbec k autům. A sbírání Hotwheels (což se v poslední době přehouplo jenom k těm japonským :lol: ).

Vyndal jsem stávající koberce, ošetřil něco málo koroze, co jsem pod nimi našel a podle nich řezal koberec čerstvě koupený za 4 stovky přes Bazoš.
- To bylo zatím na pod prostřední lavici a kufr - vyřezal jsem to tak, že pod lavicí nemám naříznutý předěl jako u originálu (ačkoliv s následnou montáží lavice to bylo trochu složitější, dalo se to zvládnout).
- Kufr byl už o poznání jednodušší - koberec sahá až skoro k začátku zadní lavice.
- Další den jsem to nevydržel a jel jsem do Breno koberce pro fungl nový kus, který byl jen o 60 Kč dražší než ten z Bazoše, tak jsem teda udělal i předek - a to bylo peklo :oops: , originální koberec je totiž na podkladovém plastu vytvarovaný a s tím člověk už nemá co dělat. To znamená, že za nohama posádky vepředu je "fuga" neboli prostor (ten ale nebrání pohodlí ani prostoru na nohy).
- Dalším nepříjemným zjištěním je, že hlavně pod spolujezdcovýma nohama kondenzuje strašně moc vody a filc, který je nalepený zespod originálního koberce, je nacucaný vodou tak, že mi trvalo ho 3 hodiny vysušit kombinací - topná deska + babiččno elektrické topení + mamčin fén. A pod ním to samozřejmě rezne - vyřešeno vybroušením a přetřením odrezovačem (zčernal, fungoval), pak kartáč, odrezovač a několikrát dokola.

P.S. Nevím co ti spolujezdci dělají, ale já to pod nohama mokré nemám - Asi si pořídím ceduli " Oklepej si boty nebo jeď jiným autobusem". :lol:
koberec3.jpg
koberec3.jpg (913.06 KiB) Zobrazeno 3141 x
koberec2.jpg
koberec2.jpg (911.97 KiB) Zobrazeno 3141 x
koberec1.jpg
koberec1.jpg (773.92 KiB) Zobrazeno 3141 x
Vojta
Naposledy upravil(a) kraxna dne stř bře 09, 2022 10:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koberce - alá dětská léta

Příspěvek od kraxna »

Na fotce od šoupaček vlevo je vidět, že je koberec zvlněný - po pár dnech si sednul a je pěkně rovný :wink:
koberec6.jpg
koberec6.jpg (820.6 KiB) Zobrazeno 3140 x
koberec5.jpg
koberec5.jpg (864.93 KiB) Zobrazeno 3140 x
koberec4.jpg
koberec4.jpg (811.24 KiB) Zobrazeno 3140 x
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2471
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koberce - alá dětská léta

Příspěvek od covex »

To je teda uchylny.. :) origo mas teda jeste pod timhle? Jinak bys vyndanim filcu spis ztratil nez ziskal odhlucneni. Co se tyce nacucani filcu, hledal bych problem jinde - rik se mu zatekani. Sedni do auta a "kolega" necht leje na strechu vodu hadici - guma kolem predniho okna, dvere, obhlidni odtoky ve dverich... zima je na tohle mrcha, auto nevysne na slunci.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Koberce - alá dětská léta

Příspěvek od Mis.us »

Pokud máš Vojto mokro u spolujezdce vpředu, tak je na 99,9% děravý čelo pod nádechem topení, co slouží na okruh z vnější cirkulace. Schválně na to jukni. Je na 4 samoreznych šroubech a vede k němu jedno táhlo (šrouby mají hlavu šestihran 10mm ) M.
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koberce - alá dětská léta

Příspěvek od kraxna »

Díky Mišusi, kouknu na to. Líp to uvidím zepředu pod nárazníkem, je tak?

Filcy a origo koberce zůstaly tam kde byly, akorát jsou suché a odbordelené. Zdá se to být tak o půl decibelu tišší :D Ale plánuju ještě zadek (spíš asi jenom dekl motoru a nárazník) vystlat akustickou pěnou... nebo takovým tím molitanem s hliníkem, něco jsem o tom načetl a nemělo by to cucat vlhkost - kvůli korozi.

Vojta
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1939
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Koberce - alá dětská léta

Příspěvek od Mis.us »

Sundávat kuli tomu nárazník asi ne Vojto, uvnitř stačí odhrnout koberec a kouknout se pod ten nádech.... :wink:
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Odpovědět