Nosič čtyř kol na páté dveře

Krok za krokem výroba, rekonstrukce, přestavba...
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

A takhle vypadá Libero se čtyřmi koly na střeše...

Obrázek

Obrázek

Původně jsem taky plánoval nějaký nosič na zadek auta, ale pak mi osud přihrál šikovné příčníky a zvítězila nejjednodušší varianta. Příčníky mají nožky, kterými leží na střeše, takže jsou dostatečně stabilní. Úprava pro Libero spočívala jen v nastavení paciček (vyvedl jsem je v nerezu), které příčníky přitahují ke žlábku.
Nakládka a vykládka kol na střechu je v pohodě ... jen si člověk nesmí zapomenout štokrdle ... 5slick.gif
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od peple »

Tuti píše:Nakládka a vykládka kol na střechu je v pohodě ... jen si člověk nesmí zapomenout štokrdle ... 5slick.gif
A to je právě to co si ssebou na vejlety nevozím... odpor navíc a celková vejška je prostě šílenství new_Eyecrazy.gif

Koupil sem teď nosič na tažný a chci se zeptat jestli má někdo u novějšího bajonet opatřenej zámkem proti zlodějům. Mám pocit že sem to u někoho viděl, ale nemůžu si vzpomenout kde... Díkes za info nebo foto
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Nosič čtyř kol na páté dveře

Příspěvek od dědek »

Takový ten nosič na tažné jsem také před časem koupil, ale u Libera nastal trochu problém, protože kola na obou stranách dost přečuhují do stran a musí se to velmi hlídat při parkování. Jinak tažné ne zámek jsem měl na Octávce, ale po pár letech nefunkční, teď sice na Jimny je také (zatím snad funkční) , ale přednost dávám tažnému na "fest" , už jen proto, že nemusím myslet na to, že není sundaný když nic netáhnu (a to je v drtivé většině. Tobě jde spíš ale o to, že by někdo mohl kola ukrást i s tažným. Jinak stejně je nutné kola zamknout. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět