Nosič čtyř kol na páté dveře

Krok za krokem výroba, rekonstrukce, přestavba...
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nosič čtyř kol na páté dveře

Příspěvek od peple »

Tak sem se konečně vrhl na výrobu nosiče čtyř jízdních kol na páté dveře. Sic sme zatím jenom tři a ta třetí sotva chodí, ale tak to nebude pořád 8) .
Hlavní kritérium znělo: MUSÍ BÝT SUNDÁVACÍ a skládací. Jelikož bydlím v centru města a parkuju před domem, kde je nadměrná koncentrace ožralů a nenechavců, a taky nechci vrtat do dveří a jezdit s nosičem už nastálo.
Od Jardy sem na srazu koupil „část“ nosiče kol ze kterého(jak sem tušil předem a ujistil se až doma) použiju jen aretovací svorky, stavitelné vzpěry, horní a dolní drápky a 3ks ochranných gum(čtvrtá vypadla z krabice v Sedmihorkách). Ve Feroně zakoupil 6m trubku průměr 20mm o síle stěny 1,5mm(přepůlená na 3m se do auta vejde i se zavřenýma dveřma) za cenu 160kč s DPH. Pak už jen stačilo vše přesně naměřit, naohýbat, svařit a vyvrtat. Vyhnul sem se i dodatečné montáži koncových světel a spodní hranu kol umístil nad stávající koncová s. Zapomněl sem dodat že kola budou řazena za sebou po směru jízdy a budou na každé straně přečuhovat o 15cm což není zas tak moc :mrgreen: něco jako je zde
Obrázek

Fotky ukazují zatím stav před opracováním a nastříkáním do barvy vozu. Až bude úplně hotovo přidám další fotky a upozorním :wink:
http://album.volny.cz/peple/browse.php? ... owse_page=
Naposledy upravil(a) peple dne stř kvě 16, 2007 10:16 am, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Honza
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pát zář 23, 2005 4:15 pm
Bydliště: Praha 2
Kontaktovat uživatele:

Nosič kol

Příspěvek od Honza »

Mooooooooooooooooooooooooc pěkný, šikula :D :D :D
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič kol

Příspěvek od peple »

Honza píše:Mooooooooooooooooooooooooc pěkný, šikula :D :D :D
Děěěěěěěěěěěěkujů 8)

Ještě k té barvě. Zbyla mi černá dvousložkovká s tvrdidlem takže nosič už je nastříkán na černolesklo :D
http://album.volny.cz/peple/view.php?al ... age=17#img
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Mám pocit že podle zákona může břemeno přesahovat vozidlo na každou stranu o 20cm. Dozadu až do 1metru. Je-li delší tak musí být konec označen červeným praporkem 8)
Uživatelský avatar
Biker2
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: ned zář 25, 2005 5:29 pm
Bydliště: Líšný
Kontaktovat uživatele:

Nosič

Příspěvek od Biker2 »

Ahoj lidi dnes jsem vyděl tenhle univerzální nosič v Tesco Hradec Králové.Stojí asi 2200 peněz.Takže kdo nemá nouzi o many tak si ho může koupit už hotový.Je univerzal a sundávací.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

peple píše:Přidány fotky nosiče i s kolem
http://album.volny.cz/peple/browse.php? ... page=2#img

Mám pocit že podle zákona může břemeno přesahovat vozidlo na každou stranu o 20cm. Dozadu až do 1metru. Je-li delší tak musí být konec označen červeným praporkem 8)
Spousta lidí mi v poslední době říkala že náklad nesmí vozidlo přesahovat do stran ani o ň.
Tak tedy Přeprava nákladu a přesné znění zákona:
Přečnívá-li náklad vozidlo vpředu nebo vzadu více než o 1 m nebo přečnívá-li náklad z boku u motorového vozidla nebo jízdní soupravy vnější okraj obrysových světel více než o 400 mm a u nemotorového vozidla jeho okraj více než o 400 mm, musí být přečnívající konec nákladu označen červeným praporkem o rozměrech nejméně 300 x 300 mm, za snížené viditelnosti vpředu neoslňujícím bílým světlem a bílou odrazkou a vzadu červeným světlem a červenou odrazkou. Odrazky nesmějí být trojúhelníkového tvaru a smějí být umístěny nejvýše 1,5 m nad rovinou vozovky.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Návštěvník

Re: Nosič čtyř kol na páté dveře

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj. Je to fakt super. Díval jsem se na ty fotky a musím říct, že se mi to zalíbilo natolik, že se asi pustím taky do stavby nosiče na kola na páté dveře. I když jsme zatím sami 2 tak by se to šiklo. Mám ale problém, že ten nákres který jsi připojil není příliš čitelný, proto bych Tě chtěl poprosit, když už jsi to tak super vymyslel jestli by jsi mi neposlal, a nebo ještě líp jestli by jsi nepřipojil nějaký lepší nákres. moc by to pomohlo a určitě ne jenom mně.

LIBERU ZDAR

Lumír
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Ten nákres ti stejně moc neřekne protože sem improvizátor a všechno v něm není. Dal sem ho tam jen pro představu jakej sem "čuňas" :oops:
Hlavně nevymejšlet to co už je vymyšleno. Nejlepší je kopírovat nějakej originál.
Něco jako tady
Obrázek
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

nosič kol

Příspěvek od Jarda »

protože mám náhradní kolo na dojezd, tak jsem přemýšlel kam dát rezervu, aby nepřekážela a byla dostupná, vždy na dálkové jízdy např. sraz německo.
Obrázek
protože, jízda na kole je jediný styk se šlapkami, který mi žena povolila tak si beru do jeseníků kolo
ObrázekObrázekObrázek
Kdo je moudrý, míří ke hvězdám
nově= jsem majitel nového KIA SOUL 1600
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

na tohle jsem narazil, neni to primo na zadni dvere...
jsou i varianty pro kola (az 4kola)
ale nepochopil jsem jak to na kouli drzi..? nejaky napad?

http://www.thule.com/Thule/ProductDetai ... 32812.aspx
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od veros »

Ahoj,

máme něco podobného na služební Octavii a přichytí se to na kouli. Aby se to netočilo kolem dokola, tak ten nosič má dole čelisti, kterýma se přichytí k tyči od kouli. Vydrželo to 160km/h

Ale jak to má udělané Thule, tak to bohužel nemůžu sloužit.

--V
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Nosič na kouli je dobrej. Zatížením nic neničíš a ještě můžeš kola poklopit a otevřít pátý dveře bez sundávání kol.
Ale ta cena... :evil:
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

pohraval jsem si s myslenkou "DIY" ( do it yourself = udelej si sam;)
cely tohle vozitko je totiz dyi :)
pouzit privesny kloub a k tomu vlastni konstrukci :twisted:
spousta dilu (zadni svetla navic a pod.) z vrakoviste, mozna i onen kloub, nebo novy stoji 257,-
http://www.agados.cz/Obrázek
+ nejake jekly a svarecka + chvile casu...;)
a nemuselo by to byt jen na kola ale i na zavazadla, pro pripad ze cestuje 6 lidi..dovnitr se toho pak uz moc nevejde..
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

Taky uvažuji o výrobě univerzálního nosiče na tažný,asi jako je na obrázku.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

kce píše:.. mozna i onen kloub, nebo novy stoji 257,-
http://www.agados.cz/Obrázek.....
Bacha, s touhle "žehličkou" ti to rozhodně fungovat nebude - ta je k přívěsu a má vůli, aby se v ní koule mohla otáčet a fungovalo to jako kulový kloub. Ale plato z obrázku drží na kouli svěrným spojením, to znamená že koule v něm musí být děsně fest stažená .. většinou ty nosiče mají nějakou dlouhou páku nebo šroub, kterým se to spojení utahuje. Samozřejmě čím míň je koule namazaná, tím líp to drží. A pro jistotu bych vždycky kola jistil nějakým popruhem k zadním dveřím (jak je často vídat), protože když někde na hrbu pořádně nadskočím, už to to svěrné spojení taky nemusí udržet.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

Tuti píše:
kce píše:.. mozna i onen kloub, nebo novy stoji 257,-
http://www.agados.cz/Obrázek.....
Bacha, s touhle "žehličkou" ti to rozhodně fungovat nebude - ta je k přívěsu a má vůli, aby se v ní koule mohla otáčet a fungovalo to jako kulový kloub. Ale plato z obrázku drží na kouli svěrným spojením, to znamená že koule v něm musí být děsně fest stažená .. většinou ty nosiče mají nějakou dlouhou páku nebo šroub, kterým se to spojení utahuje. Samozřejmě čím míň je koule namazaná, tím líp to drží. A pro jistotu bych vždycky kola jistil nějakým popruhem k zadním dveřím (jak je často vídat), protože když někde na hrbu pořádně nadskočím, už to to svěrné spojení taky nemusí udržet.
no je to jenom napad.. a ze to funguje tak jak pises vim.. taky sem myslel este nejaky uchyceni na ram taznyho.. neco jako takhle:
Obrázek
(hroznej obrazek ale snad to poznate;
Mirek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř čer 21, 2006 5:32 pm
Bydliště: Stráž nad Nisou

Příspěvek od Mirek »

Jeden nosič kol na kouli se válí doma v garáži. :)
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

juuuu:)

Příspěvek od kce »

juuu:) a na prodej by nebyl?:) a kdyz tak za nejakou prijatelnou cenu?:)
mama obcas jezdi do liberce..;)
Mirek
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř čer 21, 2006 5:32 pm
Bydliště: Stráž nad Nisou

Příspěvek od Mirek »

Zjistím a dám vědět. (nejní můj..)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Jinak bacha na zatížení "koule" Na Octávce mám cedulku max. 50kg a na novým "červeným" Liberu tuším 36 kg (?) . Jde o to, aby se Libero nastavělo "na zadní" . Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Odpovědět