Střešní nosič

Krok za krokem výroba, rekonstrukce, přestavba...
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od covex »

Dekuji Ulusovi za poskytnuti predni nozicky k okopirovani, Peplemu za vareni. Protoze predni nozicky se muzou ztracet casteji (vetsinou nejak zustanou na aute) zde je vysledek i rozvin vnejsi plochy - plech 3mm. Nozicky se montuji do dost zvlastniho mista karoserie v hornim rohu soupacek, jsou trosku narocnejsi tvarem Vzadu jsou otvory i se zavitem, predni nozicky maji sroub skrz plech, takze se musi dat i matka (samozrejme jen u prosklene strechy, plechace diry nemaji zadne). Vyska vozu tim stoupne na 213cm po vrch zahradky.
Přílohy
subaru-libero-zahradka.jpg
subaru-libero-zahradka.jpg (472.43 KiB) Zobrazeno 15026 x
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od kraxna »

Tak se dívám, že fotky, které tu ještě před rokem byly už nejdou zobrazit, jde to nějak opravit?

Střešní nosič neboli zahrádku teď dávám dokupy já. Použil jsem uchycení dle fotek. Heft pod gumou je z 2mm plechu následně navařený na 3mm vypálené "háčko". Originální heft má být 0,9mm plech. Prostřední heft je 4mm plocháč a zadek opět 3mm.

Ke stavbě toho nic moc asi nemám.. Jen to, že je dost krkolomné to vařit na autě tak, aby to všechno sedělo. Zahrádka se dá demontovat vyhnutím předních úchytů a následným vysunutím dopředu nahoru. montáž/demontáž je pětiminutovka včetně přišroubování a dalšího člověka.

Na zahrádku přijde po vyztužení rožků a dovaření vnitřních stran ještě střešní stan a černá barva. S tím je spjatá i mé otázka, má někdo zkušenosti s komaxitem na nerez oceli? Jde to dohromady? Dle mě by neměl být problém.

Ohrádku kolem zahrádky jsem plánoval, ale upustil jsem od ni. Teď má libero i se zahrádkou 197cm uprostřed a nehodlám jít výš.

S konečným výsledkem se ještě budu hlásit :D
zahr1.jpg
zahr1.jpg (587.08 KiB) Zobrazeno 5696 x
zahr2.jpg
zahr2.jpg (555.41 KiB) Zobrazeno 5696 x
zahr3.jpg
zahr3.jpg (680.13 KiB) Zobrazeno 5696 x
Naposledy upravil(a) kraxna dne ned dub 24, 2022 2:59 pm, celkem upraveno 2 x.
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od kraxna »

zahr4.jpg
zahr4.jpg (629.25 KiB) Zobrazeno 5696 x
zahr5.jpg
zahr5.jpg (663.69 KiB) Zobrazeno 5696 x
zahr6.jpg
zahr6.jpg (643.73 KiB) Zobrazeno 5696 x
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od kraxna »

zahr7.jpg
zahr7.jpg (714.02 KiB) Zobrazeno 5696 x
zahr8.jpg
zahr8.jpg (638.16 KiB) Zobrazeno 5696 x
zahr9.jpg
zahr9.jpg (553.69 KiB) Zobrazeno 5696 x
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od covex »

Musis napsat ktere presne fotky nejdou, nekteri lide pridavali fotky na externi uloziste, ktera bud zanikaji nebo fotky casem mazou/meni odkazy (rajce, photobucket. imgur, googlephotos, imageshack, postimage, fotonline..). Pokud maji fotky na foru zustat je potreba je uploadovat primo do fora. Pak tu zustanou snad dokud bude forum.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od kraxna »

Jedná se o všechny obrázky mimo tvůj poslední příspěvek. :)
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od covex »

Ano, to je presne ten pripad - peple.wz.cz neexistuje, album.fotoonline.cz neexistuje, postimage obrazky odstraneny, jedina moje fotka je primo z fora, je mi lito, ale je to mimo nasi kontrolu.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od kraxna »

Škoda, mnoho cenných rad obecně co tu bylo už tu není a to hlavně kvůli chybějícím fotkám pro názornost...
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od Albedo »

Mám v roce 2018 udělanou zálohu serveru. Teda musím to na asi milion místech pohledat, zatím jsem našel vytunelované fotky z fóra a všech odkazů a obrázků do hloubky +-2 od zdrojového odkazu, takže to postahovalo snad i to, co na fóru zveřejněné nebylo. Jak bude nějaký čas na zbyt, tak to můžu dát nějak dokupy, nebo prostě hodit odkaz na složku fotek a obrázků, ať si najde kdo chce co chce.... Je toho přes 2500 obrázků a fotek ;)
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od Tuti »

To by jistě byl záslužný počin, taky už jsem párkrát narazil na odumřelé odkazy.
Jen bych doporučoval tu složku dát pod hosting a doménu fóra, aby tak zůstala "co fórum fórem bude".
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od Albedo »

Tuti, se složkou, jako celkem, to bude asi problém, má to něco pod 12GB, ale jak říkám, pokud do nějaké složky, třeba na rajčeti, odkazovala jen jedna fotka, tuneler mi stáhl celou složku, byť třeba neveřejnou. Nevím, kolik máme na serveru prostoru, ale zkusím se domluvit s Covexem, větší prostor klidně zasponzoruji a kdyby mi dal nějaká práva k administraci příspěvků, jsem schopen postupně dohledat kam to odkazovalo a nahradit originálem uploadovaným zde na server. Nebo můžu poskytnout prostor na mých subdoménách a odkazovat to tam, prostoru mám dost, doménu a směrování na různé podřády na jak dlouho chci.
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od Albedo »

Kupříkladu, první obrázek v prvním příspěvku od Pepleho byl tento:
22.jpg
22.jpg (33.71 KiB) Zobrazeno 5619 x
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od kraxna »

To by bylo naprosto skvělé. Tenhle si právě pamatuji. Existuje pořád ještě hodně lidí, kteří si libero pořídí teď a ne před 10 lety a řeší problémy poprvé a nemají k nim třeba důležité obrázky. Taky bych rád přispěl kdyby bylo třeba.
Zpomal a užij si to. :)
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Střešní nosič

Příspěvek od spm »

kraxna píše: ned dub 24, 2022 2:44 pm Tak se dívám, že fotky, které tu ještě před rokem byly už nejdou zobrazit, jde to nějak opravit?

Střešní nosič neboli zahrádku teď dávám dokupy já. Použil jsem uchycení dle fotek. Heft pod gumou je z 2mm plechu následně navařený na 3mm vypálené "háčko". Originální heft má být 0,9mm plech. Prostřední heft je 4mm plocháč a zadek opět 3mm.

Ke stavbě toho nic moc asi nemám.. Jen to, že je dost krkolomné to vařit na autě tak, aby to všechno sedělo. Zahrádka se dá demontovat vyhnutím předních úchytů a následným vysunutím dopředu nahoru. montáž/demontáž je pětiminutovka včetně přišroubování a dalšího člověka.

Na zahrádku přijde po vyztužení rožků a dovaření vnitřních stran ještě střešní stan a černá barva. S tím je spjatá i mé otázka, má někdo zkušenosti s komaxitem na nerez oceli? Jde to dohromady? Dle mě by neměl být problém.

Ohrádku kolem zahrádky jsem plánoval, ale upustil jsem od ni. Teď má libero i se zahrádkou 197cm uprostřed a nehodlám jít výš.

S konečným výsledkem se ještě budu hlásit :D

zahr1.jpgzahr2.jpgzahr3.jpg
Ten 2mm heft se tam i s tou gumou nějak rozumně vejde i se dveřma? Čeká mě to teď taky... teda, já jsem dřevěnej, takže já musim vymyslet zadání a vyrobí to zámečníci :mrgreen: Nicméně už to viděli a tvářili se, že by to radši navrtali někam do střechy, ale to zase v žádnym případě nechci já :lol:
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od covex »

12G je sice dost, ale mame volnych jeste par set GB, takze umistit to sem lze. Albedo ma ted prava moderatora, takze by mel mit moznost prispevky editovat a fotky tam donahrat. Na foru ale je limit na velikost fotky (coz byl duvod proc nekdo fotky daval jinam) 3MB, celkovy prostor pro fotky jsem zvedl z 1GB na 10GB. Jde samozrejme zvednou i limit na tu fotku, pokud by jich vetsina byla nejak vyrazne vetsi.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od covex »

spm píše: stř dub 27, 2022 12:02 pm
Ten 2mm heft se tam i s tou gumou nějak rozumně vejde i se dveřma? Čeká mě to teď taky... teda, já jsem dřevěnej, takže já musim vymyslet zadání a vyrobí to zámečníci :mrgreen: Nicméně už to viděli a tvářili se, že by to radši navrtali někam do střechy, ale to zase v žádnym případě nechci já :lol:
Nevim jestli jsem to pochopil ale na mych fotkach je videt, ze jsem koupil srouby s nizkoprofilovou pulkulatou hlavou, nebyly to uplne standard krizaky, ale mely kriz pres celou sirku hlavy.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Střešní nosič

Příspěvek od spm »

Šroubů se bojím asi méně, spíš mi šlo celkově o to, místo na té hraně, přes které jde ta guma. Jestli to tu gumu nepodloží už tolik, že je potřeba s těma dveřma šíleně třískat, aby se vůbec zavřely :-)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od kraxna »

Dveře.. teda konkrétně u mě jdou zavřít úplně normálně lehce. Je fakt, že ta ocelová část těsnění už není 100%, ale věřím, že by to i se zdravým šlo přetáhnout. Šroub nemusíš nějak extra řešit, když s otevřenýma šoupáčkama budeš pomalu zavírat dveře, nakoukni na místa, kde by měly být šrouby, je tam pro ně hodně prostoru :) BTW, mám kontakt na člověka, který zahrádku má a pustil by ji. Kdyžtak volej mi 776653452. Klidně i ohledně dotazů ohledně zahrádky, rád zodpovím :)
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní nosič

Příspěvek od kraxna »

Mám dva celé držáky na ten předek navíc... ale ne nerez, takže bys to musel nějak pořádně ošetřit, aby ti z toho nezačla rezivět i kastle. Pustil bych je :) nebo podle nich vyrobit nerez. Já jsem si ten tvar navrhnul tak, že jsem tam přivřel drátek, který jsem pak dal ohýbači, který mi nejdříve vyrobil sadu z klasického plechu... pak mi to ale nedalo a nechal jsem to znovu udělat celé nerez. 2mm už bylo max. aby byl schopný to naohýbat. Byl moc šikovný, udělal mi krátké i dlouhé verze.
Zpomal a užij si to. :)
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Střešní nosič

Příspěvek od spm »

Kolik bys chtěl za ty držáky? :-)

Co se týče zahrádky, tak já musím mít zase něco spešl :lol: Spíš než klasickej nosič potřebuju na tu zadní část narvat držák na solární panely (držák se taky musí vyrobit :lol: ) a ze zbytku pak rám zahrádky kolem dokola auta, aby za to šla chytat markýza/předstan. Takže počítám, že nic takového hotového stejně není... ale ty držáky by se hodit mohly :-)
Odpovědět