výměna koberců

Krok za krokem výroba, rekonstrukce, přestavba...
Odpovědět
polachovah
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 14, 2006 9:35 am
Bydliště: VSETÍN

výměna koberců

Příspěvek od polachovah »

Zdravím všechny,potřebuju poradit s kobercama,protože je mam aspon dle mého oka ve špatném stavu,chtěl bych je strhat a dát nové,můžete mi prosím poradit jaký typ koberců,čím zatřít podlahu,lepidlo atd.Potřeboval bych vědět celý postup,nikdy jsem to nedělal.A ještě jedna věc,nejdou mi odšroubovat ty lišty po stranách u zadních dveřích co drží ty koberce,kříže na šroubkách jsou opotřebované,je jiný způsob než je odvrtat?
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Lišty jsem taky sundával, většina šroubů si dala říct, ale na dva už křížák taky nezabíral, takže jsem do nich flexou řezal drážku pro plochý šroubovák. Hlavičky jsou čočkové, takže to jde, ale musíš mít nejtenčí kotouček (2mm) a taky hodně ojetý, aby měl malý průměr a abys nepořezal lištu okolo. Ovšem u jednoho šroubu to nestačilo, takže nakonec došlo i na vrtačku. A ještě mě napadla taková říkanka - Navař tyčku na hlavičku, šroub je venku za chviličku :lol: (Ale to jsem nezkoušel, možná ty šrouby nebudou moc svařitelné)
Koberec určitě nějaký nesmyčkový "zátěžák", co si nechá hodně líbit. Normálně není přilepený, drží ho jen ty lišty (a taky bych to tak nechal) a musí pod ním být filc, protože v podlaze jsou prolisy a samotný koberec je prokopíruje. Možná nebude na škodu nechat původní koberec pod tím novým. Podlahu snad nebude potřeba natírat - aspoň ne celou. Případná rezatá místa ošetři reaktivním odrezovačem a pak nějakou protikorozní základovkou. Hodně dobře zkontroluj kouty podlahy u sloupků za předními koly - tam je pod tmelem často ukryté překvapení (no ne moc příjemné).
Naposledy upravil(a) Tuti dne pát bře 09, 2007 1:21 pm, celkem upraveno 1 x.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Koberce jsem na starým rovněž měnil. Lišty a šroubky -stejné zkušenosti. A u některých stačilo na křížák dost brutálně klepnout kladivkem a pak to šlo povolit. Pod kobercem je taková netkaná pitomost, ale nehnije a odhlučňuje a tak jsem ji tam nechal. V koutech najdeš díry asi jako každý. Zkus je nějakým tmelem vyplnit. Jinak rezavých míst najdeš asi taky dost a šrouby pro sedačky(prostřední) vyměň za nové, pozinkované. Koberec -"zátěžák" když budeš mít kliku seženeš téměř ve stejné barvě jako čalounění a sedačky. A použiješ-li koberec i pod zadní sedadla a dekl motoru (či místo pro zavazadlový prostor), budeš dost překvapen, jak Libero "ztichne" Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
skotis25
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: ned úno 19, 2012 9:41 pm
Bydliště: Ceska Lipa

Re: výměna koberců

Příspěvek od skotis25 »

ahoj, muzete mi prosim nekdo poradit zda je dobry napad dat pod koberec ( zatezak) misto toho filcu těžkou fólii AMS - Tecsound v samolepicí úpravě, kašírovaná polepem hliníkovou fólií? Mate s tim nekdo nejakou zkusenost? jde mi predevsim aby to proste nehnilo.
Take se chci optat zda nekdo upravuje kryt motoru, neboli to viko k motoru. Pry se srazi pod vikem voda, tak me napadlo zda by nebylo lepsi tam dat nejakou mrizku. Nemam zadne zkusenosti a tak se radeji optam. Dekuji predem za radu. skotis25
Skotis25
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna koberců

Příspěvek od covex »

Tecsound (zdejsi obchodni nazev) se dela i s filcem, ten s hlinikem bych tam nedaval. Ucel filcu je hlavne tlumeni. Filc i tecsound tlumi jine frekvence, takze kombinace je lepsi. Ma to jednu vadu - Tecsound je tezkej = spotreba a je to derivat asfaltu takze je to mastne a tece to. Pouziva se to do aut, ale tak do dveri, dat to na podlahu, tak to podle me rozslapes.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
skotis25
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 10
Registrován: ned úno 19, 2012 9:41 pm
Bydliště: Ceska Lipa

Re: výměna koberců

Příspěvek od skotis25 »

takze jestli jsem to dobre pochopil je lepsi pouzit normalni filc, je to tak? Jinak dekuji za radu a predpokladam , ze se tu budu asi ptat na vice veci, pac jsem novacek. Preji pekny den
Skotis25
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna koberců

Příspěvek od covex »

Dal bych tam filc, na to muzes a nemusis dat nejakej tenkej zatezak koberec, pripadne vetsina lidi tam ma minimalne na zimu gumu kuli vode.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Odpovědět