Stránka 1 z 2

Mlhovky

Napsal: stř říj 17, 2007 9:01 am
od Karel
Na posledním srazu v Srbské proběhla kratičká diskuze o tom, jestli mělo Libero orig přední mlhovky, nebo neé.Shodli jsme se že neé.Pouze Honza se nás snažil přesvědčit svejma dodatečně namontovanejma, že jó.
Zjistil jsem, že nejspíš v nějaké prodejní akci měla některá vybraná nabízená auta namontované mlhovky buď přímo z výroby, nebo z předprodejního servisu. Otvory v předním nárazníku jsou vylisované :!: a i hrany otvorů jsou celistvě nalakované. A zde je sklíčko od mlhovky

Obrázek
Zatím jsou v nálezovém stavu, ale zrestauruju je.
K.
:twisted:

Napsal: pát říj 19, 2007 7:51 am
od dědek
A nastane problém , jak mlhovky zapojit. Alternativa ze spinače existuje, ale nesvítí bez hlavních světlometů současně se zadní mlhovkou a svítí bez kontrolky(tu jsem si dodatečně musel udělat z LED. Současně nezhasnou mlhovky s dálkovými ( Nesmějí svítit současně podle vyhlášky, ale je to !jako, že se nesmějí používat,"! tak, že když svítí na technický to projde) Dědek

Napsal: pát říj 19, 2007 8:22 am
od Karel
A nastane problém
Ale nenastane.
K.
:P

Napsal: pát říj 19, 2007 11:45 am
od Karel
na technický to projde
Dalo by se to vyřešit i elegantně jenom vyndáním příslušné pojistky.
A mlhovky by se posuzovly jako nenamontované.Vlastně by tam jako nebyly :idea:


Obrázek

K.
:roll:

Re: Mlhovky

Napsal: ned říj 21, 2007 11:28 am
od Karel
Pouze Honza se nás snažil přesvědčit svejma dodatečně namontovanejma, že jó.
A skutečně, všechno je jinak :!:


Obrázek
Asi jsou to ty správný z toho veletrhu.
K.
:o

Napsal: pon říj 22, 2007 1:17 pm
od dědek
Tak Karle u nás na STK platí co je na autě namontované, musí fungovat. Dokonce jsem musel na STK sundat takové ty "futrály" na mlhovky, co se kdysi používaly v létě, aby se "šetřily" mlhovky. Dědek

Napsal: pon říj 22, 2007 1:36 pm
od Karel
u nás na STK platí co je na autě namontované, musí fungovat.
Holt panáčkové 5 let spinkaj a nečtou instruktážní pokyny od šéfa...
K.
:twisted:

Re: Mlhovky

Napsal: sob pro 08, 2007 9:55 pm
od peple
Obrázek
Asi jsou to ty správný z toho veletrhu.
K.
:o
Moc se mi ty hranatý mlhovky nelíběj. Prostě tam nějak "designově" nezapadaj...
...ale je to jem můj názor...
Vypadá to že na ten předváděcí vůz navěsili všechno co bylo po ruce(mlhovky, rám, ofuky, nejakej plast mezi blinkrem a mlhovkou..)

Napsal: sob pro 08, 2007 11:11 pm
od ix
ale ten rám je dost praktickej, už mi zachránil čumáček :)

Re: Mlhovky

Napsal: pát bře 14, 2008 6:54 pm
od kce
nemel by ste nekdo nejaky schematkou jak a kam zapojit mlhovky? (starsi libero)
ideal me napada na vypinac zadni mlhovky? ze pak budou sviti jak vpredu tak ta zadni? staci jen + s tim, ze - ukostrim? nebo?

Re: Mlhovky

Napsal: ned bře 16, 2008 10:04 am
od dědek
Kce, to je nejjednodušší řešení, které jsem rovněž uplatnil. Ale bacha, má to jednu " novou vlastnost" Mlhovky ti pak jdou zapnout s parkovačkami bez signalizace . Ta se rozsvítí až po přepnutí na hlavní světla. Já to nakonec vyřešil ještě dodatečnou kontrolkou, abych viděl, že mlhovky svítí. Jinak od mlhovek stačí jeden drát na spínač a druhý na kostru. Aby to mělo "štábní kulturu" chtělo by to relátko, kam od pojistky kde máš +12V po zapnutí kličku, přivedeš toto napětí a ze spínacích kontaktů pak k mlhovkám (opět stačí jeden a mlhovky paralelně propojit) a na cívku relátka přivést +12V ze spínače zadní mlhovky v poloze zapnuto a druhý konec cívky relátka někam na kostru. Dědek

Re: Mlhovky

Napsal: ned bře 16, 2008 10:37 am
od kce
dekuju, snad to zmaknu...;)

Re: Mlhovky

Napsal: úte srp 31, 2010 8:42 am
od wlčák
Obrázek
Takhle je máme my......(original)

Re: Mlhovky

Napsal: pon zář 06, 2010 2:10 pm
od vojta
Takhle je máme my......(original)
jojo, u nás původně byli uplně stejné - akorát jsme subíka koupili s jednou mlhovkou uplně rozbitou a druhou nesvítící a nikde nemůžu najít mlhovky co by tam nějak inteligentně pasovali - nemáte někdo tip?... nebo třeba ty mlhovky?? :wink:

Re: Mlhovky

Napsal: pát lis 05, 2010 1:45 pm
od vojta
tak jsem konečně pohnul s mlhovkama - zde na fotu to co zbylo z předprodejního servisu...mlhovky už byli na prach a relátko totálně vyrezlé, řešené to bylo zvláštním vypínačem dole napravo od klíčku zapalování a mlhovky svítili kdykoliv při zapnutých světlech. Relátko bylo mezi předními koly a předním nárazníkem nad krycím plechem.
mlhovky01.jpg
mlhovky01.jpg (81.93 KiB) Zobrazeno 9649 x

Re: Mlhovky

Napsal: pát lis 05, 2010 1:50 pm
od vojta
původní rozměr je dost atypický a popravdě mi takle čtveraté mlhovky k subíkovi ani moc nesedí. Řešil jsem to tedy kulatými (průmer 8cm), sehnal relátko a použil původní zapojení. Držák na ně jsem udělal z plexi a černého plastu navrh. Tak aspoň nejezdím s děravým nárazníkem :)
mlhovky02.jpg
mlhovky02.jpg (99.69 KiB) Zobrazeno 9649 x
mlhovky03.jpg
mlhovky03.jpg (115.27 KiB) Zobrazeno 9649 x

Re: Mlhovky

Napsal: sob čer 09, 2012 2:48 pm
od Mis.us
mlhovky byli v řiti,trochu jsem si hrál :-)

http://misuss.rajce.idnes.cz/nastenka#Obraz013.jpg

Re: Mlhovky

Napsal: ned čer 10, 2012 8:24 pm
od Mis.us
Prosim někoho kdo má na autě mlhovky popis toho,jak maj daleko svítit. díky mišus

Re: Mlhovky

Napsal: ned čer 10, 2012 10:23 pm
od vojta
když jsem s nima byl na technický musel jsem je předělávat, protože svítili moc vysoko - když jsem se ptal jak to má bejt správně tak řikal že mi to nedokáže říct, ale měli měrák na kterym jednoduše vidí jestli to neni přes normu, je možný že v nějakym servisu maj lepší než měli na té technické, v podstatě mi řekli, že když prostě nebudou oslňovat tak je to v poho, stejně to nemá v mlze nějakou extra účinnost, prostě jsem je sklopil a svítim na pár metrů před sebe, možná vygooglíš nějaký přesnější údaj ale myslim že když nebudeš oslňovat tak je to v poho a jak moc do tý mlhy svítíš je dost jedno, když je mlha už od silnice tak vidíš prd tak jako tak :)

Re: Mlhovky

Napsal: pon čer 11, 2012 5:58 am
od Mis.us
tak dobrý díky.Jak jsem je vyrobil,tak rozhodně nesvítěl do dálky,cca 2m před auto s tim,že do země určitě.V podzemních garážích jsem je zkoušel v uplný tmě a vypadá to tak,že maj docela rozptyl,ale hlavní lajna světla jde do země,ten zbytek co jde okolo je něco jako od lampičky do domácnosti. :)