Ložiska přední nápravy-starší

Zde budeme prezentovat fotky dílů s popiskami ke kterým se může každý vyjádřit popřípadě doplnit další fotky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Ložiska přední nápravy-starší

Příspěvek od Lubomír »

Začalo sa to rachotivým zvukom pri zatočení volantom, ale i na rovine to bolo počuť trochu, prvá volba, homokineťáky vzadu - neee, sú zdravé, manžety OK, tuku dostatok, tak ložiská vzadu, po výmene šum pri vykvaltovaní je preč, ale rachoty ostali, tak vymeniť kardan, zasa menej šumu, ale furt ostáva rachot pri zatočení volantom, otrava, Liberko odoláva, tak snáď ložiska vpredu? To sa predsa na staršom nekazí...ale predsa, guferá mohli pustiť pri Martinekovom prebíjaní závejov v zime, alebo im pomohli chlopi v Bánovciach? Ide sa na ne - a ani po dlhom a podrobnom a variantnom hľadaní som nenašiel nikde na fóre a ani v manuáli , aké že je treba kúpiť ložiská na prednú nápravu na starší model Liberka.
V manuáli je prierez nápravou, fajn, je tam vidieť dve ložiská, tak som pre istotu kúpil 6206 2RS ako na zadnú nápravu - ejhle omyl.
Tak až po rozobratí a vylisovaní som zistil, že sú to 6305, (cena 2,96.-€/kus v SLS Trenčín - s tým sa dá žiť, ale práca je práca....)
ono, aj na vojne sme trénovali rozborka - sborka so sapíkom i migom..., tak to mám dnes za sebou s prednými ložiskami :oops: . A že ložiská na rozdiel od ženských namazáním neomládnu som vedel, ale Liberko musí jazdiť, tak som ich iba premyl, otočil a poskladal na nový tuk. Dávam to sem pre poučenie iných, keď v "hledej" dajú heslo "ložiska přední", snáď sa dočítajú, ako ťažko sa získavajú správne informácie o Liberku staršom...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Odpovědět