Stěrače

Zde budeme prezentovat fotky dílů s popiskami ke kterým se může každý vyjádřit popřípadě doplnit další fotky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Stěrače

Příspěvek od Karel »

Asi před měsícem jsem koupil 1 a později další sadu stěračů. Stírají po CELÉ ploše a to hlavní :roll:
nevržou :lol:
Hodně /asi dost/ lidí opovrhuje zbožím z Lídlu. Kupoval jsem tam v lednu akuvrtačku a později další/4ks/
naprostá spokojenost.
S1.jpg
S1.jpg (32.08 KiB) Zobrazeno 15501 x
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od covex »

Me teda sterace na Liberu taky nevrzou a nove stiraji taky po cele plose. Je to v zasade jednoduche - bezne se gumicky delaji dvojiho druhy "obycejne" s grafitem a silikonove. Silikonove vrzou a poskakuji, protoze maji velke treni, ale zase netrvdnou tak rychle, z grafitovych se casem grafit setre tak muzou zacit vrzat i ty. Obecne kdyz sterace dlouho "stoji" tak se gumicky zdeformuji a pak spatne stiraji. Delam to, ze koupim steracovou gumu v metrazi za jednodky Kc a jak to zacne zlobit tak je vymenim.

Faktem je, ze jsem se uz pred casem koukal, zda by na Libero nesly nasadit sterace novejsi konstrukce (co se dnes davaji bezne na nova auta a nemaji uz ta klasicka raminka), ale zadne jsem nenasel. Tam sice uz gumicky nelze menit, ale zase jsou cele pruzne a masivnejsi, tak by mohli vydrzet dele.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Stěrače

Příspěvek od Karel »

covex píše:Me teda sterace na Liberu taky nevrzou a nove stiraji taky po cele plose.
Tak to Ti závidím. Vždycky jsem musel stírací lištu doformovat, ale moc to nepomáhalo.
Bylo to nejspis tim ze jsem kupoval jen to nejlacinejsi. A v akcích.
Vycházel jsem z toho, že "rovný" sklo není žádnej problém.
Ale asi je...
K.
:shock:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěrače

Příspěvek od covex »

Protoze uz moje sterace vic nestiraly nez stiraly a raminka uz taky poznamenala rez, rozhodl jsem se misto vymeny jen gumicek, nebo steracu puvodni konstrukce zkusit "ploche" setrace.
http://www.olejservis.cz/sterac-blario- ... r/d-79091/
Na obalu je napsano ze jsou skutecne vhodne i pro Subaru Libero, coz me celkem prekvapilo.

Cena je tedy dvojnasobna, nez za klasicka raminka, ale stiraji rovnomerne po cele plose sterace. O tom ze by byly nejak vyrazne "flat" oproti klasickym si udelejte obrazek sami. Konstrukcne jsou v nich v podstate stejne gumicky, jako v kazdych jinych - v tomto pripade grafitove. Bohuzel pro Libero je potreba pouzit nejmasivnejsi plastovy nastavec z peti dodavanych typu. Nacvaknout ho, je trochu laborovani, na ramena steracu to ale pak uz jde normalne.
Přílohy
subaru-libero-sterace-flat-neflat.jpg
subaru-libero-sterace-flat-neflat.jpg (232.48 KiB) Zobrazeno 14837 x
subaru-libero-sterace-flat.jpg
subaru-libero-sterace-flat.jpg (247.71 KiB) Zobrazeno 14837 x
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Stěrače

Příspěvek od Mis.us »

koupil jsem na Leona i Libero originál stěrače NWB na nemaj chybu cena 300 za kus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Odpovědět