Stránka 1 z 1

Klika soupacek

Napsal: stř kvě 17, 2017 6:41 pm
od covex
Vitam se timto do klubu zlomenin kliky soupacek.

Jak se to stalo? Pribouchl jsem do dveri zadni pas a kdyz jsem chtel dvere otevrit tak jsem za kliku musel zabrat - plast drzici paku kliky uvnitr uz nevydrzel a cela paka se vylomila.

subaru-libero-zlomenina-kliky-soupacek.jpg
subaru-libero-zlomenina-kliky-soupacek.jpg (247.82 KiB) Zobrazeno 1668 x


Nevim zda je to ten obvykly druh zlomeniny, klika je totiz uz dlouho jemne praskla i z venku od koroze tycky kliky, nicmene to na funkci nemelo vliv. Ted uz ovsem klika jen planda ve vetru.

Re: Klika soupacek

Napsal: sob kvě 20, 2017 10:08 am
od Soptík Hřensko
Asi to do tohoto tématu úplně nezapadá, ale nějak jsem nepochopil princip toho plastového kolečka dole v šoupačkách zevnitř :?: Nevíte k čemu to tam je?

Re: Klika soupacek

Napsal: sob kvě 20, 2017 11:38 am
od dědek
Myslíš, co vypadá jak ovládací kolečko na sporáku? To je dětská pojistla aby nešly úplně otevřít okna a děti nevypadly za jízdy. Dědek

Re: Klika soupacek

Napsal: sob kvě 20, 2017 11:38 am
od Albedo
To je "pojistka" úplného otevření okna. Jak sis jistě všiml, tak když na šoupačkách stahuješ okénko, tak nezajede úplně, čouhá ještě nějakých cca 15cm. No kousíček vrátíš nahoru (0,5cm), kolečkem zevnitř pootočíš, a okénko stáhneš úplně dolů. No snad je to napsáno pochopitelně :)

Re: Klika soupacek

Napsal: ned kvě 21, 2017 4:45 pm
od Soptík Hřensko
Hezky jste se kluci sešli :lol: Děkuji za odpověď, hned sem to šel vyzkoušet a při tom nadšení mi zůstala klička v ruce... :roll: