Podtlakové přepínání 4wd

Zde budeme prezentovat fotky dílů s popiskami ke kterým se může každý vyjádřit popřípadě doplnit další fotky
Uživatelský avatar
artvandal
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 343
Registrován: stř zář 23, 2009 12:53 pm
Bydliště: Zámrsk

Re: Podtlakové přepínání 4wd

Příspěvek od artvandal »

covex píše:Opet jsem zkousel 4WD - a znovu stejne problemy. Zkoumal jsem podtlaky, hadicky atd. ale problem je stale stejny. Proste pripojit jeste vetsinou jde, ale odpojit vetsinou ne. Duvod - podlak se neprepne na druhou stranu membrany. Chyba jednoznacne ve ventilu. Vzhledem k tomu, ze jsem s nim stravil jiz spoustu casu jsem vymekl a zakoupil novy - u dodavatele v Evrope skladem. Jsem sice o 2600,- lehci, ale kdyz zmacknu prepinac 4WD se pripoji, zmacknu znova - odpoji. A je pokoj zase na 14 let...
kdyz si koupil novej ventil tak mas nejspis vystarano, ale jen tak pro zajimavost, zkousel si vyndat ty pruzinky? Me to od ty doby cvaka jak divy a zapina i vypina hned jak stisknu tlacitko
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 zelene --- RIP :(
- Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv95 zelene --- sold 8)
+ Subaru Libero E12 SuperDeluxe rv96 bile --- stale zije! :twisted:
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2467
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Podtlakové přepínání 4wd

Příspěvek od covex »

Vzhledem k tomu, ze jsem pri poslednim pokusu ventil slepil, omotal a svazal protoze uz se mi olamovali ty nozicky, ktery se musej pri kazdym rozdelani ohnout tam a zpet, tak uz sem na to fakt nemel to znova rozebirat a skladat. Rekl jsem si, ze uz to chci vyndavat jen jednou a naposled. Takze bohuzel nevim jestli by to pomohlo. Kazdopadne je to dobry typ pro dalsiho nestastnika se 4WD ventilem, i kdyz principelne mi to stale neni jasne - zrejme skutecne pruzinka zpusobuje vzpriceni toho pistku v tele ventilu v dusledku zvetseni vule korozi.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Podtlakové přepínání 4wd

Příspěvek od Mis.us »

mam dalsí zkušenost se čtyrkolkou,dělal jsem kompletně převodovku a když to bylo všechno v kupě,tak po nastartování, se sama zapínala čtyřkolka :shock: a už nešla vypnout,respektive šla,ale jenom někdy,vyloučil jsem to,že by to byl podtlakovej ventil,protože ten,jsem cca před půl rokem repasoval a je netknutej,takže jsem jeho hodnoty ani neměřil.nic jinýho než špatný čidlo,který je vedle membrány mě nenapadlo,vyndal jsem ho ven a porovnal z druhym,co bylo na převodovce,kterou jsem z auta vyndal,čep kterej do čidla zajíždí v něm jezdil jak po másle,čep se má zhruba v polovině kousnout,aby ho podtlak nezatlačil až k vrchu,k vrchu ho zatlačí až čep na membráně,kterej do čepu najede-má udělanej úhel na špici,to aby najel na čep bez jeho poškození a tim rozsvítí kontrolku na palubní desce.

čidlo už má nejlepší čas za sebou,je vyběhaný,takže půjde do sběru,jen si nechám konetor,kterej se může hodit :-)
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Podtlakové přepínání 4wd

Příspěvek od kraxna »

Celý ventil se dá nový koupit z ciziny na subaru sambar - stačí formulovat do googlu - solenoid 4wd subaru.

Jistě to najdete, cena přibližně 90 dolarů takže okolo 2000 Kč.

Snad to někomu pomůže :)

Vojta
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Podtlakové přepínání 4wd

Příspěvek od kraxna »

A pro zdatné elektrikáře si myslím, že by šel použít bazmek z Mitsubishi Pajero.

odkaz zde : https://www.aliexpress.com/item/4000035750437.html
Zpomal a užij si to. :)
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Podtlakové přepínání 4wd

Příspěvek od Mis.us »

Díly na Sambar můžeš nakupovat i přes oficiální Subaru ČR.

Dají se použít snad i z nivy, už se to tu řešilo...
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Odpovědět