prosim o pomoc

E 10, E 12
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

no to sem ráda že sem v "normě" :) jinak s tim olejem v motoru já to nedokážu tak zopáknout jak to řekl .. no prostě něco v tom smyslu že pak ten motor odepíšu a skončí.. fnuk tak sem se lekla ..
Jinak radši si vyndám z druhýho prcka tu pojistkovou skřínku - teda uvidim jak bude vypadat ale možná asi stejně :( jinak se dá normálně koupit, ne?auta se nebojim ale teda že bych jí vyrobila - hmm :arrow: si neumim představit.
Ale díík za pomoc .. jinak mi taky po poslední kalbě upadly dveře - ty posuvný..mám tam totiž široký pneumatiky a zapoměla sem zavřít při rozjezdu dveře ..hups ale to se spraví ..detail, hlavně, ať je prcek zase zdravoučkej :mrgreen: , že ....
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

prosim o radu

Příspěvek od Mila »

Ahojky potřebovala bych poradit :lol:
Mám Subaru Libero E 12 z 87 - kolik můžu tak zhruba zaplatit za přetěsnění ? ( je to pojízdná olejnička ) fňuk ..
plus kolik tak stojí zavaření výfuku a seřízení volnoběhu ? cca? nechci aby mě někde natáhli . Díky
Mila
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Lubomír »

Asi by sa mali vyjadriť skúsení automechanici, ono pretesniť tečenie oleja by znamenalo výmenu všetkých tesniacich gufier a tiež vodnej pumpy, a to znamená vyndať z vozítka buď motor, alebo prevodovku, aby bol prístup ku všetkému. Ja mám vyskúšané vybratie motora asi tak za 2 hodinky osobne, určite sú aj zručnejší mechanici, potom som ale asi tak pol dňa motor len čistil, lebo tá hrča špiny a oleja sa bez toho nedala ani dať na ponk... No ale to dnes zvládnu v servise s vapkou za 20minút... Potom som motor rozoberal - teda hlava možno nemusí ísť dolu, guferá ventilov sa dajú vymeniť aj zvonku, ale s radosťou som skontroloval aj ventily - niektorý býva podpálený, iný zakarbónovaný, takže vrele doporučujem aj hlavu dolu, ono aj "brblání a odgrgnutí" motoru po odstavení býva znakom pripchaných chladiacich kanálov v hlave, a to sa dá pri tejto príležitosti dať do poriadku, takže doporučujem. No a pri príležitosti otváravia priestoru rozvodov je fakt dobré vymeniť reťaz a aspoň zabrúsiť olejové čerpadlo ( ešte som ho nemenil, vždy stačilo zabrúsiť). Tieto práce mi trvali tak 3-4 popoludnia po práci, takže skladal som motor tak po týždni.
Sečteno, podtrženo, tušená prácnosť asi tak tri šichty a to sa má vynásobiť hodinovou sadzbou a pripočítať cenu náhradných dielov, no, bude to hodne hodne cez 10 tácov tipujem skromne - tak asi tolko som usporil v domácich podmienkach ja.
Zavarenie výfuku je v porovnaní s tým pohodička tak na jedno popoludnie, nastavit motor je ovšem taky jedno popoludnie, (ventily, karbec)
P.S. A tak sa mi doma válí jeden vcelku dobrý motor.... A rád si prečítam , jak to kdo zvládal...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od dědek »

Ocenit práci v servisu (a vlastně i doma u nějakého automechanika ) je celkem snadné je to už několik let tak pětistovka za hodinu. Značkové servisy luxusních či exotických aut si berou 1500,- i více. Ale k Mercedesu asi nepojedeš. Můj odhad je, že si za vyjmenované činnosti ( bez potřeby ND ) řeknou tak 1600,--2000,- Kč. Samozřejmě plus mínus.Dědek

P.S. Prosím o sdělení jaká byla skutečná částka
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

Díky za rady nakonec toho udělali mnohem víc ...prej mi chcal olej víkem rozdělovače kamsi dolů a bůhví coještě , chudák Prcek :( .. takže vypláznu cca 5000,- no to potěš ale co nadělám
hlavně ať nám jezdí a slouží.. ale díky moc už mám aspoň přehled co za kolik . Takže díky :wink:
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

Jo a Prcka mám v servisu v těch Hostivicích jak psal jednou KCE. Napíšu ještě co všechno teda udělali a kolik to celkově stálo. sem zvědavá co řekneš . :lol:
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

ahojky
tak v tom servisu v Hostivicích sem nechala 3500,-
- spravili : symering u rozdělovače
těsnění výfuku
podtlaky do karburátoru
karburátor ..
ale je to znát takže nelituju :D
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

prosim o pomoc !!!!!! EMERGENCY!!!

Příspěvek od Mila »

Ahojky všichni .. je mi do breku .. prasklo mi těsnění pod hlavou nebo asi celej motor je na šrot :( poslední 3 měsíce se rozbilo pořád něco a já byla ob tejden vždycky v servisu a platila jak mourovatá ... :( ale ted už vážně nevím co dělat !
ve čtvrtek 21.8. jedu do servisu tak marně doufám že Prcek půjde ještě spravit .. nedovedu si to bez něj už představit, byl to držák a srdíčko závodníka .. (viď KCE ? ) .. tak vás prosim o pomoc a radu .. kolik by myslíte stálo vyměnit to těsnění nebo hlavu? vyplatí se to? on člověk sparaví jednu věc a za pár dní se posralo něco jinýho ale každopádně to bylo poslední dobou pořád něco.. chjo ..Nebo dá se sehnat někde zapakatel novej motor ? Kolik by stál ojetej ? HELP :cry:
Díky
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Pajas »

Jak si poznala že máš špatné těsnění nebo co máš s tím motorem??Bohužel u ojetiny to není vyjímečné že se něco kazí. Někdy fAKt dost často, někdy skoro vůbec nic.To těsnění odhaduju tak na 3tis asi.pokud tedy není křivá hlava či ruplá, torchu se víc rozepiš. Motor no to si spíš dotáhni celé vrak, ted jsem viděl 2x Libero za 6 tis. ale bohužel ti neporadím zda to bude dobré nnebo tak.
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

prosim o pomoc !!!!!! EMERGENCY!!!

Příspěvek od Mila »

mnoo prostě jela jsem na slapy a po cestě mi začlo děsivě rachtat v motoru jak kdyby tam do toho někdo bušil palicí .. a teplota vylítla nahoru brutálně... jak jsem zastavila myslela sem že to auto vybuchne ze strany od nádrže se děsivě valil kouř a smrdělo top jak spálená guma.. myslelal sem že sem ho zadřela ..tak sem čekala až to vychladne a koukám že v motoru hadice od vody je tak na dva centáky ruplá, zpuchřelá a voda stříkala na celej motor ..to sem spravila kouskem jiný hadice a zalepila atd.. voda už netekla .. - dojela sem. Ale po cestě zpátky sme každejch 10kiláku vařili a dolejvali vodu .. ručička šla nahoru prakticky okamžitě ..ale voda už neteče.. no a ted koukám že jak stojí u mě pod barákem je tam pěkná olejskvrna a hlavně jak sem dojela a zaparkovala odpařovala se mi voda i z vejkuku - kapala ..
Co myslíš? já bych ho chtěla aspoň spravit tak aby se do bazaru do kolonky dalo napsat - pojízdné. a rychle ho prodat jiná m,ožnost už si myslim neni .... ? Dík..
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Pajas »

A ted ti v motoru řachtá?Ta olejskvrna může být i fridex taky maže.Jsi si opravdu jistá, že ti to nikde neteče? Zkus jak ti bude růst teplota tak zapnout topení topí to?Jo a podívej se po jízdě až to teda zchladne na víčko od oleje zda je tam emulze. A z kama si??
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

ok juknu na to za chvíli jdu z práce tak to zkusim jak řikáš .. naděje umírá poslední .. a zítra ti dám vědět ok? dík moc ! já sem z Prahy :( ty až z Moravy mnoo to je škoda ocenim kohokoliv kdo by na to kouk a poradil .. to víš zas sem jenom ženská :) jo a mám prosimtě Liberko E12 z roku 87 :)
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

jo a neřachtá mi v tom už tedko .. to mi řachtalo jen na tý první zastávce jak sem snad i vařila a pak jak sem dolila vodu tak už ne .
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Pajas »

Dej kdyžtak vědět. Já jsem ted do konce září od po do pát do odpoledne v Praze tak bych ti mohl pomoct i když já nejsem žádný mechanik. Jsem na P4- budějovická.
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc !!!!!! EMERGENCY!!!

Příspěvek od peple »

Mila píše:...já bych ho chtěla aspoň spravit tak aby se do bazaru do kolonky dalo napsat - pojízdné. a rychle ho prodat...
Nemyslíš že napsat tohle do Liberáckýho fóra je dost drsný :?: :? Nebo jsem to špatně pochopil...
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od dědek »

Ale jestlis tím má špatné zkušenosti a se vším musí do servisu tak je prodej rozumné východisko. Je to trochu na "půdě liberistů" odvážné takto napsat, ale aspoń pro mne pochopitelné. Libero je stroj, který chce občas opečovávat jinak udělá z majitele dojnou krávu. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

Jo možná to je torcu drsný jak řikáš a já taky na Prcka nikdy nedala dopustit ( i chlapa sem vykopla ale Prcka nikdy ..) bylo to moje dětátko ale když už jsem každejch 14 dní v servisu a nemám na to tak jiný východisko neni, chápeš? Něco se posere, oni to opravěj a za tejden se posere něco jinýho a takhle furt dokola .. prostě už nemám jinou volbu .. :cry:
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc !!!!!! EMERGENCY!!!

Příspěvek od Tuti »

peple píše:
Mila píše:...já bych ho chtěla aspoň spravit tak aby se do bazaru do kolonky dalo napsat - pojízdné. a rychle ho prodat...
Nemyslíš že napsat tohle do Liberáckýho fóra je dost drsný :?: :? Nebo jsem to špatně pochopil...
:? aspoň je to upřímný ... teda k těm, co si to můžou přečíst. Každej není trouba jako já - před sedmi lety jsem prodal auto na díly a dodneška ho potkávám jezdit.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od dědek »

A to dokonce znám případ, kdy otcův soused odvezl auto do šrotu, vzal si čísla a odhlásil ho na "Úřadě" a za půl roku přijeli policajti, že auto sice odhlásil , ale spáchal s ním pod falešnou SPZ trestnou činnost. Naštěstí doma našel doklad o převzetí auta do šrotu . Tam však kompletní auto (stačilo dát baterku) koupili za cenu šrotu "méně přizpůsobiví" spoluobčané , kteří s ním jezdili po večerech vykrádat byty. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Pajas »

Je to ošemedné. SPZ se kradou, pokud odhlašuješ auto, můžeš nahlásit ztrátu či krádež a přitom je mít doma a pak za pár roků s něma něco spáchat. Zajímalo, zda ty čísla na SPZ se po určité časové době dají znova do provozu....to nám možná řekne pan Ašíc pokud tu zabloudí :)
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Odpovědět