prosim o pomoc

E 10, E 12
fandagolf
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 12, 2008 6:53 pm

prosim o pomoc

Příspěvek od fandagolf »

prosim,hledam nekoho kdo by mi pomohl dat dohromady Subaru libero,mam problemi s karburatorem....muj te.777282457
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od kce »

coz takhle se predstavit, rict co mas za vozitko (doufam ze ne golf, kdyz jsi "fandagolf" :lol: ), naspat odkud jsi (pochybuju ze pojedes nekam pres pulku cr)?
fandagolf
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 12, 2008 6:53 pm

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od fandagolf »

cau,tak ja se jmenuji Fanda :) ,jsem z Berouna...mam Subaru Libero,a zlobi me zrejme karburator,nekdo se v tom vrtal...motor je po generalce....umel bys nejak pomoct nabe poradit??? bduh.gif
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Pajas »

Tak pár lidí je tu z okolí prahy a blbne ti to jak přesně trochu to popiš..
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od kce »

tak tedy zdar fando!:)
ja mel podobne problemy, a reseni je jasne- vycistit karburator (trysky), nastavit spravne hladinu podle rysky, seridit.
neco malo o serizeni je zde: viewtopic.php?f=12&t=863

jinak ja s tim mel taky problemy (motor pak uz chcipnul pokazdy kdyz jsem sundal nohu z plynu) a to i po vyse uvedenem (precijen jsem amateur :oops: ) takze jsem se nakonec obratil na cloveka - mechanika, ktery liberum celkem dobre rozumi, a za jedno odpoledne bylo po problemu..
onen clovek se menuje p. Ulovec a bydli v ostrove nad ohri, u karlovych varu, coz mas z berouna asi krapet z ruky..
takze jak pise pajas, zkusil bych nekoho z prahy ci blizsiho okoli berouna, kdyztak v hostivicich u prahy je vrakoviste+servis ( http://www.volny.cz/auto-suzuki/ )
a na foru je o tom diskuze:
viewtopic.php?f=2&t=9&hilit=servis
fandagolf
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 12, 2008 6:53 pm

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od fandagolf »

diky moc,ja to tedy zkusim,nekoho najit a podivam se v tech Hosivicich,dik moc,a ja se ozvu jak jsem dopadl :D cau
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

Ahojky jsem z Prahy, mám Subaru Libero z 87 - E12. Prcek byl úžasnej a doufám že ještě bude :( potřebovala bych poradit, popř. pomoct. Vím, že mám v háji alternátor, už mám sehnaný i nový,ale na ten servis nemůžu odjet.Odešla mi už baterka , tak jsem koupila novou ale nenastartovala jsem to ani přes kabely,což by mělo jít, ale ani palubka se nerozsvítí. Pojistky jsou přitom ok, je v hají elektrika? No asi jo. Nemůže to být ještě něčím jiným ? Please help :) V autech se moc nevyznám, ale snažim se :) Seženu nějaký servis, kde by znali elektriku v tady tom autě ? Díky za radu Mila
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od dědek »

Vypadáto, že jsou zaoxydovaný kontakty na bateririi. Nebo aspoň něco svítí? Jestli vůbec nic , bude příčina pravděpodobvně ve zkorodovaném propojení mínus pól z baterie na motor. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

díky a čim a jak bych to zvládla "vyčistit"? jestli bych to teda zvládla ... :roll:
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Petr+Barča »

Taky to můžou dělat zaoxidovaný pojistky v motorovém prostoru .

P+B.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od dědek »

Nejlépe je to očistit drátěnným kartáčem ( kartáčkem třeba na grily) a ošetřit KONTAKTOL- (sprej na ochranu a čištění kontaktů). Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Martinekk »

Má 87čku ročník. Keď som na mojej 89tke otvoril zadné poistky, čudoval som sa ako to mohlo ešte jazdiť. Poistky hrdzavé, ten prepojovací plech mal hrúbku porovnateľnú s alobalom... Jednoducho fuj. Tam by kontaktol nepomohol. Pomôže iba nový káblik od plusu štartéra k tejto poistkovej skrinke (na všetkých autách býva značne skorodovaný), nový prepojovací pliešok v skrinke (pokiaľ sú kontakty pre poistky v dobrom stave). Nedávno sa tu viedla diskusia o tom, či zadné poistky repraovať, alebo ich jednoducho premostiť. Že vlastne na žiadnom inom type áut niesú, tak prečo by mali byť na Libere. Tak si to teda preber a uvidíš. Jo, a spínacia skrinka spína tak ako má :?: Je tam dakde zašité aj relátko pre benzínové čerpadlo. U mňa ke´d zapnem zapaľovanie, tak čerpadielko čerpá pár sekúnd, pod palubovkou cvakne, a už nečerpá. Za jazdy sa zapne, alebo zapína, neviem, nieje to počuť. Schému, šlusmeter, voltmeter a treba sa do toho pustiť. Keď zistíš niečo, daj vedieť.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

Dobré ránko ! :)
tak jste měli pravdu, otevřela sem motor a našla sem tu skřínku s pojistkama a byla totálně shnilá, zoxydovaná zeleno hnědá zrezlá no prostě valila jsem oči .. a ten kabel od plusu... "uhnil" a upadl .. tak sme to provizorně nastavili drátkem abych mohla dojet na servis .. bude to chtít celou novou tu skřínku ..ale záhada vyřešena takže moc děkuju za rady :mrgreen: a ještě mám dotaz - taky vám to tolik žere olej? mě litr na tisíc... a zespoda nekape ,takže za chvíli odepíšu motor? ... nebo jak to je ? co se s tim dá dělat? Včera mě s tim totiž někdo pěkně vystrašil.... Dik :lol:
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Karel »

dědek píše:KONTAKTOL Dědek
Co říkáte :?: Kontaktol :?: ......Kontaktol nebrat :!:
K.
:mrgreen:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Martinekk »

Ja tam teraz tú poistkovú skrinku provizórne nemám :oops: a jazdím. Som rád, že si to zvládla.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

Díík já taky :roll: a to sem donedávna uměla auto iba řídit, se učim ... a co si myslíš o tom oleji :?:
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Martinekk »

Spotreba oleja sa tu preberala a došlo sa k záveru, že cca 1L na 1000km je normálne. Mne toľko žerie tiež, cca. Na starej E10tke kde bol motor po generálke som za cca 3 až 5 tisíc km dolieval iba jeden liter. Neviem koľko presne som najazdil. Ak bol motor prehriaty, tak stvrdli guferá a tesnenie vieka ventilov. Potom motor tečie(rovno na výfuk, to je pánečku smrad...), a aj papká olej vrchom, okolo ventilov. Stačí vymeniť stieratká na ventiloch a je kľud.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Mila
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 16
Registrován: úte kvě 13, 2008 7:19 am

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Mila »

tak tos mě fakt uklidnil .. mě týpek už řekl že tak odepíšu za chvíli motor že tam ten olej stojí atd. uffff Díky :mrgreen:
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od Martinekk »

Kde stojí olej :?:
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc

Příspěvek od kce »

ahoj, co se tyce pojistkovy skrine vzadu, neni uplne nezbytna, staci vsechny draty spojit dohromady, nekteri tak jezdi porad.. ja si ji vyrobil celou znova, tez sem mel vyhnilou..
olej mi to zere taky asi 1L/1000km, ale tece to spis spodem (netesna vana), i kdyz okolo ventilu asi taky trochu de .. takze jsi v norme;)
jinak drzim palce, mam rad kdyz se zeny aut neboji :)
Odpovědět