MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

E 10, E 12
Odpovědět
bassator
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 17, 2008 9:10 pm

MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od bassator »

kOUPIL SEM SUBARU LIBERO, 91ROK 12KA- a mám s ním strašné problémy!!! Jsem z východních čech a potřebuji sehnat nějaký servis, kde mi to dají do kupy, neporadili byste mi. Odešla mi spojka a motor má strašné otáčky, střílí s vejfuku, spotřeba 16litrů, strašný volnoběh. Mechanik mi řekl, vyhoď to do šrotu, ale je to miláček sice ho mám krátce a tak poradí mi někdo!!!! Díky moc za odpovědi. A kde se dají schánět nejlevnější díly??? :?: :?: Díky moc a zdravím všechny majitelé této skvělé káry! Bassator
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od Martinekk »

Možno máš pomoc na dosah ruky. Na adresu "východné čechy " je ťažko hľadať pomoc. Eventuálne západná morava :?: Vedel by som o jednom liberku v dobrom stave... Kde si bol, keď si to kupoval? Len ticho prehliadal fórum? Príď na zraz (je vo východných čechách), možno sa pomoc nájde.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od Pajas »

Do MT by ti to asi nedojelo??Jinak jak radí kolega přečti forum..Zapoj nejdřív správně podtlaky. Spojka je úplně v háji či proklzuje??
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
E 10
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 17, 2008 8:32 pm

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od E 10 »

Kto by vedel mi poradit co je s tym ked motor toci sviecky hadzu iskru benzin ide ale nejde nastartovat ozvite sa mi na mail patrik7@atlas.sk dopredu velmi pekne dakujem.Dovidenia
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od Martinekk »

Ďaľší anonym...
Elektromagnet voľnobehu spína? Motor má dobrú kostru? Ak je moc veľký úbytok medzi baterkou a motorom, tak je veľmi obtiažne štartovanie. Prekostriť. Odkiaľ si?
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od Pajas »

Tak za prvé musíš rozdělit problém benzín jiskra.
Taky máš auto nové nebo se to stalo z ničeho nic nebo popiš situaci jak se to stalo?
Chytne to na roztažení na laně že hodíš trojku...
Verze Libera karburátor, či vstřik?
Benzín
1)Jak víš, že benzín jde?Když otevřeš víčko či podle okénka máš tam dost benzínu podle rysky?
2) jak je na tom palivový filtr
3) Má to tendeci aspon škytnout nebo točíš a furt nic
4) Máš manuální či automatický sytič.
5) Před startem 2x otoč klíček pro naplnění a tak 8x zmáčkni plyn (tak to dělám já)
6) Karburátor je na tom jak??zkus trochu přidat bohatosti směsi
7) správně zapojené podtlaky-alespon na podtlakovou regulaci a na podtlaky 4x4 a podtlak co ovládá karbec
8.) odpojovač volnoběhu nebo jak byh to nazval jediný přívod elektriky do karbecu OK?
EDIT 9) Nevysí ti klapka sytičová že bys ji měl furt otevřenou?
EDIT 10) Co vevnitř karburítor není zahnojený, že by to vůbec nestříklo benzín
Jiskra
1) Máš správně nastavený předstih.
2) Co rozdělovač nemá vůle palec OK, víčko dobré?nerozteklo se nebo nemá uhlíky či kontakty zoxidované.
3) Máš dobré VN kabely-nemají moc velký odpor, zoxidované?
4) Máš správné zapojení VN kablů?
5) Na toto dej bacha indučka: Není vlhká, zase kontakty, vede do ní dobře elektrika
6) oblíbený problém kostry! Zkus proměřit jestli je všechno dobře ukostřené, případně vyrob nové kostry.
7) svíčky máš tam dobré dle katalogu?Správný odtrh?
8.) Nenapapká to dost oleja a pro to jsou svíčky zaolejované-někdy to hůř chytá!
9) Ruplé pojistky?Starší má i pojistky vzadu na to bacha-má je když otevřeš kryt na levé straně hned nahoře- ta pojistkovka bývá někdy dost v háji-ale to sú pojistky na světla ty dvě malé a ta velká to ted přesně nevím.
Kdo má další nápad at připíše.
Naposledy upravil(a) Pajas dne stř čer 18, 2008 1:42 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od kce »

to se zase urodilo.. ;)
bassator: hod to do srotu.. opravy, a obzvlast v servisu, te vyjdou tak na 20k a za to poridis jiny a rozhodne o moc lepsi..
E 10: sazim na tu civku, ted sem to taky vyresil.. chybela na ni ta plastova krytka a tak byli kontakty skoro porad navlhle a hlavne spinave.. tobe radim nejdriv si ji od nekoho pujcit (proto neni od veci mit v profilu uvedenou lokalitu pusobeni) a vyzkouset
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od Pajas »

Bassator:Bylo by dobré, kdybys napsal jak si pokročil. To nejtěžší je asi ta spojka zbytek karbec-prdění díra či špatná bohatost
E10: Taky by ses mohl rozepsat. Nebo mi pořidte věšteckou kouli a já vám to spravím
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od Pajas »

Cituju email od E10
Dobry den ked sa roztiahne tak nastartuje kedsa zohreje tak uz chyta na prvu
> supu lenze ked je studeny tak nechce chytit benzinu je dost lebo prechlastava
> iskru hadze vsetko je v poriadku len za studena nejde nastartovat co je s
> tym?Dovidenia
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od Martinekk »

Presne toto nám robilo zlaté liberko, stačilo prekostriť. Problém bol v tom, že štartér točil pomaly a aj potenciál kostry motora bol iný ako potenciál kostry el. zapaľovania. Takže prekostriť, a bude štartovať na prvý cvrnk aj v mínus 15 stupňoch, ako sa patrí.

Edit: Jo, a prečo nepíše sem? Veď nehryzieme... Keby bol poblíž niekoho z nás, má od polovice vyhrané. Tak sa prosím premôž, napíš odkiaľ si, daj fotky Liberka... Proste sa trochu rozpíš.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od Pajas »

Já bych to zas viděl na karbec. Když jsem měl malou hladinu nechtělo to chytnout.Až tak po 30 sekundách točení. Ted už tio jakžtakž jde nechám pro jistotu 2x naplnit komoru benzínem a tak kolem 8x našlapu plynovým pedálem a po 4 sekundách to chytne. Někdy to ještě zdechne ale pak na druhý raz na pohodu.
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
bassator
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 17, 2008 9:10 pm

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od bassator »

Zdravím všechny, tak subaru stale nejede, spojka je hitová, ale jsou uhnilé ramena a pružiny prasklé tak scháním nové... Mám náhradní auto na díly ale je to E10 a nic na E12 nepasuje, jak spojka, tak ramena a pružiny tak mě to je vše nanic, nevíte kde to sehnat nemáte nekdo na prodej za rozumnou cenu? Nebo třeba auto celé koupím za rozumné peníze pokud budou ramena a pružiny dobré. Díky všem bassator
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od kce »

pruziny pasuji ze skodovky, cena obou je cca 500,- hledej zde na foru..
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od Lubomír »

Ramena E12 ti poskytnem, trčí mi na dvore celý rám ... aj tak by som to už asi hodil po psovi.. (chudák Dunčová)
takže si ich prídi vymontovať, alebo si to zober celé, alebo to vypiluj karbobrúskou, čo chceš...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
bassator
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 17, 2008 9:10 pm

Re: MOC PROSÍM O POMOC!!!! DÍKY

Příspěvek od bassator »

Ahoj... Díky za nabýdku, ale to je až Trenčín? To bych asi nezvládl takový kus cesty, tak pokud se mi podaří jinak, skusím to, jinak bych se dohodl s tebou... Díky Bassator!!!
Odpovědět