Mac Gyver přes Libera v Praze?

E 10, E 12
Odpovědět
Uživatelský avatar
sardelli
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 31, 2008 8:53 am
Typ Libera: E12 De-luxe
Bydliště: Sobotka

Mac Gyver přes Libera v Praze?

Příspěvek od sardelli »

Aloha. Zdravím všechny Liberáře, taktéž jsem nedávno rozšířil řady s jedním dovezeným kouskem z 91, porodní bolesti mám tedy za sebou a nastal čas péče o drobka. Nějaké věci už jsem odladil, teď však během testovacích jízd povolilo jedno těsnění a dělá mi loužičky. Jedná se o těsnění na jedné ze tří trubek, vedoucích středem podvozku. Obávám se, že se bude jednat o brzdovku, či něco značně zásadního,tak jsem další provoz zastavil. Sám to opravit v tuhle chvíli nezvládnu, sotva se pod podvozek nasoukám, chce to hodit spíš na rampu. Není v Praze někdo, kdo s láskou pečuje přímo o Libera či podobné, kdo bych za patřičnou odměnu toto zvládl?
Uživatelský avatar
MartinBenJaroš
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 08, 2008 1:18 pm
Bydliště: Praha 5 ; Hlubočepy

Re: Mac Gyver přes Libera v Praze?

Příspěvek od MartinBenJaroš »

Přidávám se k poptávce: nenajde se v panelákovém mraveništi (nebo alespoň poblíž Prahy?) někdo, kdo má třeba větší garáž, rampu, tunel, velkej zvedák...
Prostě kdo za mírnej poplatek půjčí prostor pro sem tam nějakou tu opravu, údržbu...???

Díky za všechny zoufalý panelákový Pražáky :wink:
God bless U!
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac Gyver přes Libera v Praze?

Příspěvek od kce »

..pobliz prahy..

a v tech hostivicich je to naky drahy? nebo?
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Mac Gyver přes Libera v Praze?

Příspěvek od dědek »

To nebudou brzdy (brzdovka) , ale "vodovodní" potrubí k topení a chladiči. Nejpravděpodobněji prorezavělá trubka, která potřebuje opravu. Bohužel já jsem až od Harrachova a jak to chodí v Praze nevím. O víkendu na setkání v Srnčí jsme zrovna řešili problém , jak to dělají ti, co bydlí v paneláku na sídlišti a auto parkují každý den na jiném fleku. Řešením jsou babičky na venkově nebo kamarád s garáží a vercajkem. Každopadně tato oprava se musí "odehrát" z podauta a tedy buď montážní jáma nebo servisní hydraulický hever, který auto vyzvedne. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Mac Gyver přes Libera v Praze?

Příspěvek od Martin H. »

Ještě je další varianta. Pět chlapů auto nabulí kousek za těžiště a podepře do futer šoupaček. :shock: Je dobré pekáč při této aktivitě dobře zabrzdit. :twisted: Tuto variantu mám já osobně velmi rád, protože člověku nepadá bordel do obličeje, nemusí dělat s rukama nad hlavou a může při tom nadávání sedět na štokrli. :D

Martin.
Uživatelský avatar
MartinBenJaroš
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 08, 2008 1:18 pm
Bydliště: Praha 5 ; Hlubočepy

Re: Mac Gyver přes Libera v Praze?

Příspěvek od MartinBenJaroš »

kce:
Do Hostivic razím až v případě nouze, když si neporadím sám... Otázka je, kde si poradit sám :?: :!: :?

Martin H.:
PS: to zvednutí na zadní je jaksi... orginální nápad!!! :D
God bless U!
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Mac Gyver přes Libera v Praze?

Příspěvek od Karel »

MartinBenJaroš píše:zvednutí na zadní je jaksi... orginální nápad!!! :D
Myslel asi na bok. Kdysi se vyráběly autokolébky na údržbu podvozku...
K.
:shock:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Mac Gyver přes Libera v Praze?

Příspěvek od Lubomír »

Som taky "panelákový", ale už som aj vyberal motor pred domom, dá sa to aj bez jamy (pustil som ho do spodku z kočárku a odviezol do pivnice... :lol: )
Na trubkovody to zvládam vyheverovaním zadnej nápravy rádovo na 3-4tehly na každej strane, podla toho, kolko nájdem, potom to už ide nasúkať sa pod auto a urobiť všetko odspodu aj na parkovisku.
A ešte mám aj lesný servis:
Obrázek
aj s mechanikom-pomocníkom v bielom. :D
Inak normálne pred trafačkou:
Obrázek
alebo na parkovisku:
Obrázek
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Mac Gyver přes Libera v Praze?

Příspěvek od Martinekk »

.
Naposledy upravil(a) Martinekk dne ned dub 27, 2008 3:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
sardelli
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 31, 2008 8:53 am
Typ Libera: E12 De-luxe
Bydliště: Sobotka

Re: Mac Gyver přes Libera v Praze?

Příspěvek od sardelli »

Diky vsem za inspiraci. Nemam vsak po ruce ani ty soupacky. Voda chlazeni by to mohla byt, zmatla me ta barva,asi ale nabrala nejakou patinu z trubek, kdyz dlouho stal. To by se dalo nekam dojet bez uhony, staci dolevat vodu. Zrezla trubka by to nemela byt, to kam jsem se dosoukal vypada jen na netesne tesneni, ale stejne je to potreba dostat na rambu. Dedku a k tobe by se dalo takhle nekdy zajet vzit auto na rekreaci? Mivam pomerne casto cestu do Raje, na Harrachovsko to mam jiz kousek. Chystam se vyrazet na delsi cesty a chtel bych z toho sveho Semika udelat spolehlive auto a zaroven se u toho vzdelat abych byl schopen vetsinu oprav zvladnout sam. Nevim jestli zda mas spravovani liber jako hlavni pracovni napln, ci jde o mladicke nadseni, ale samozrejme bych se stedre odmenil [zavru te az zcernas]
Odpovědět