sršení motoru

E 10, E 12
Odpovědět
Uživatelský avatar
irena
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2008 7:14 pm
Bydliště: Pozořice u Brna

sršení motoru

Příspěvek od irena »

zdravím všechny fandy superauta, chci se zeptat jak moc se mám znepokojovat zvukem z motoru mého Libera 12E/91, takové sršení při vyšších otáčkách, když uberu plyn, tak to přestane. Zvuk vychází zezadu z prava. Vliv na výkon nepozoruji. Co by to mohlo způsobovat?
A ve kterém servisu na jižní Moravě se Libera nebojí, kde mají zkušenosti :roll: ?
Děkuji, Irena z Pozořic
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: sršení motoru

Příspěvek od Lubomír »

Ahoj, klidne sa predstav, odkdy fandíš superautíčku, čo máš s ním za sebou a tak, doplň fotku, prípadne aj spotrebu a iné zaujímavé údaje, a hlavne napíš, esli sa ten zvuk ozýva pri plnom zaťažení,(klepanie detonačným spalovaním) pri rovnomernej rýchlosti, teda v čiastočnom odľahčení motora(to by poukazovalo na panvičky kluky, prípadne ojníc) alebo aj pri pridaní a odlahčenom motore(ventilová skupina, hlava, lebo piestne čapy som u tohoto typu motora ešte nepočul tikať...ale môže to byť aj len uvoľnený altík... A uvidíš, kolko znalcov sa prihlási, a jak sa to dá riešiť.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: sršení motoru

Příspěvek od Martinekk »

Alebo prídi do Trenčína, je to "za kopcom"...
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: sršení motoru

Příspěvek od dědek »

No Lubomíre, jí bych to neviděl tak černě. Na dálku diagnóza je těžká a já bych to tipoval na alternátor. Ložiska od výroby určitě neviděla kapku oleje. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: sršení motoru

Příspěvek od Pajas »

To sršení nebo jak bych to nazval, mi dělá také je jedno v kolika osobách jedete nebo tak. Je to tak když dám tak 1/2 plynu. Když dám víc či mín tak zmizí. Ještě jsem to nezkoumal, ventile ještě štelovány nebyly a altec nevím..Tragicky jsem to zatím nebral.
EDIT: Dělá to v určitých otáčkách a v 1/2 plynu odhadem. Jen se zařazeným kvaltem to dělá...
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
irena
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2008 7:14 pm
Bydliště: Pozořice u Brna

Re: sršení motoru

Příspěvek od irena »

Ahoj, je mi 29, jsem od Brna, Libero E12/91 mám 2 a půl roku, dovoz CH, používám ho jako pracovní (jak jinak) do lesa. Denně tak 40 - 140km najedu, teď na léto jsem pořídila Š120 na LPG kvůli spotřebě (plyn mi šetří tak 1/3 nákladu oproti benzinu).
Nejhorší zdravotní problém zatím přeskočení rozvoďáku, byl rozbitý kryt, tak se tam dostalo bahno.
Pak běžné poruchy, jako třeba děravé trubky z chladiče (výměna za měděné), prasklé pružiny (výměna za staré ale origoš), koroze spodku (nástřik asfaltem), jinak vcelku nic. Opravuje mi ho člověk v malém servisu v Habrovanech, raději ale vidí moji škodovku bduh.gif
Občas špatně startuje za vlhka, ale to zkusím napravit impegnací rozdělovače, jak jsem se zde poučila. :P
Jo a taky ucpané hadičky v nádrži, což jsem díky vám, zejména Pajasovi, vyřešila provrtáním víčka.
To sršení bych mohla zkusit nahrát a umístit na server, šlo by to? Pak můžem porovnávat :lol:
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: sršení motoru

Příspěvek od Pajas »

No já přímo neradil provrat víčko :) jen vyměnit filtr no ale snad ti to pojede aj tak. Nahrát to můžeš akorát nevím jestli to mobilem nebo čím to budeš nahrávat nezdegraduje
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
irena
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2008 7:14 pm
Bydliště: Pozořice u Brna

Re: sršení motoru

Příspěvek od irena »

zkusím a uvidím až uslyším :mrgreen:
Uživatelský avatar
irena
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: stř kvě 28, 2008 7:14 pm
Bydliště: Pozořice u Brna

Re: sršení motoru

Příspěvek od irena »

představte si, že jak to zničeho nic začalo sršet, tak to taky po půlroce přestalo...zrovinka když ten zvuk chci nahrát bduh.gif
ještě se mi nestalo aby se něco na autě zahojilo
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: sršení motoru

Příspěvek od Lubomír »

A to zase ja, Liberko se někdy hojí samo, viď Martinekk? (motor!)
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: sršení motoru

Příspěvek od Martinekk »

Jojo, to bola riadna náhoda. Holt, má snahu jazdiť, tak jazdí ako drak :D
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Odpovědět