libero92 lamda

E 10, E 12
Odpovědět
jeffis
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 25, 2009 10:58 pm
Bydliště: turnov

libero92 lamda

Příspěvek od jeffis »

mněl bych dotaz naskyta se příležitost koupit další libero pry je nepojízdne vadna lamda sonda co stím jde to odpojit a vyskoušet nebo sehnat jinou a na mistě přehodit pokud jeto ono
dekuji
subaru libero,nissan vanette,isuzu midi,renault espace,renault rapid,toyta lite ace
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: libero92 lamda

Příspěvek od Martinekk »

Pokiaľ má to Libero 4 svetlá (proste starší model) tak lambdu NEMÁ. A na funkčnosť motora ten termočlánok/bimetal/či čo to je nemá vplyv. Treba závadu hľadať inde. Benzín ide? Iskra je?
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
jeffis
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 25, 2009 10:58 pm
Bydliště: turnov

Re: libero92 lamda

Příspěvek od jeffis »

4 svetla jsou jen jsem mluvil s majitelem po telefonu to byla jeho odpověd nepojízdne lambda cena 7500
Přílohy
libero1.JPG
libero1.JPG (192.75 KiB) Zobrazeno 9364 x
subaru libero,nissan vanette,isuzu midi,renault espace,renault rapid,toyta lite ace
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: libero92 lamda

Příspěvek od kce »

jak psal Martinekk, tohle libero zadnou lambdu nema, problem bude jinde..
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: libero92 lamda

Příspěvek od Martinekk »

No, na fotke vyzerá zvonku krásne. To vyzeralo aj moje, pritom bola uhnitá zadná náprava (rám na odpis, v zátačkách mi pneumatika škrtala o sanie a o skrutku nosníka motora, smrdela guma :lol: ) ale pokiaľ nieje dačo s motorom, malo by sa dať naštartovať. Chce to bližší popis ako sa závada prejavuje...
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
jeffis
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 25, 2009 10:58 pm
Bydliště: turnov

Re: libero92 lamda

Příspěvek od jeffis »

tak pry točí ale nechytne to je spousta možností do patku se mam rozmyslet uvidím moc se mi do toho už nechce
subaru libero,nissan vanette,isuzu midi,renault espace,renault rapid,toyta lite ace
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: libero92 lamda

Příspěvek od Martinekk »

Vypýtaj fotku motoru a výfuku, uvidíme v akom štádiu rozkladu je.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: libero92 lamda

Příspěvek od Tuti »

Jeffisův zájem ochladl, takže jsem odhodil zábrany a šel jsem do toho a teď už je tento kousek de facto můj. Majitel mi do telefonu závadu v podstatě diagnostikoval - ještě nedávno Libero startovalo, ale špatně a jako bez sytiče a poslední dobou už nechytlo vůbec. Takže (ačkoli nejsem zrovna extra opravář) jsem si celkem věřil že auto rozjedu a vyzbrojen WD sprayem jsem jel zkusit štěstí. Hejblátka sytiče byla teda fest zatuhlá, musel jsem odklopit alternátor abych se k nim dostal a uvolnil je, ale nakonec to přece klaplo a pak na třetí zatočení motor celkem spokojeně chytil. Chod motoru na sytič i pak za tepla mi připadal velmi uspokojivý .. muzikantské ucho by v něm možná něco našlo, ale i podle jízdy je motor v celkem slušné kondici.
S karoserií je to horší - což ostatně prodávající předem hlásil - díry jsou průběžně zatmelované a zatírané, takže na fotce auto vypadá pěkně, ale v reálu je to vidět a na jaře se asi myčka na hodně místech protlačí skrz. Rám by podle vyjádření majitele měl být lepší - pod auto jsem nelezl, prohlížel jsem jen to co je vidět nahnutím a žádná prožraná místa jsem nenašel, všude jen tlustou (snad až moc tlustou) vrstvu barvy. Snad pod ní není schovaná žádná velká hrůza.
Shrnuto není to žádný zázrak, ale je to auto do kterého se dá sednout a rovnou jezdit, nikde nic nemlátí, gumy ještě mají vzorek a rádio hraje. Možná ho na zimní sraz přijvezu ukázat.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: libero92 lamda

Příspěvek od Martinekk »

Hlavné je že si spokojný :D Veľa šťastných kilometrov prajem.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
jeffis
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 25, 2009 10:58 pm
Bydliště: turnov

Re: libero92 lamda

Příspěvek od jeffis »

gratuluji mně by to nenapadlo s tím sytičem aspon jsi rozhodl za mne stale jsem se nemohl rozhoupat.
subaru libero,nissan vanette,isuzu midi,renault espace,renault rapid,toyta lite ace
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: libero92 lamda

Příspěvek od Tuti »

Věděl jsem to proto, že se mi totéž před lety stalo na mém. Tenkrát jsem volal p. Jonovi a ten mi po telefonu poradil.
K oživení nepojízdného Libera kolikrát stačí opravdu prkotina, ale kdo to auto nezná, tak skoro nemá šanci.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět