Silentbliky přední nápravy

E 10, E 12
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Tuti »

Na umrzlých kolejích se mi podařilo urvat jeden ze silentbloků, co drží přední nápravu. Kdysi kdesi jsem slyšel, že by měl jít nahradit klasickým silentblokem k motoru na Š120, ale nevím jestli je to pravda a rád bych, kdyby se k tomu mohl vyjádřit někdo kdo s tím má zkušenosti. V Hostru jsem posledně okukoval ještě jeden zajímavý silentblok (prý z Liazky), proti tomu škodováckému má o dost větší průřez a určitě je podstatně tužší.
Díky za rady.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Martinekk »

A ktorý silentblok presne to je? Ten čo drží tyč ktorá ide od ramena k tomu miestu kde sa zakladá hever? Alebo horné uloženie tlmiča? Alebo uloženie ramena v tom takom kruhovom silentbloku? Hodil by sa obrázok.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Tuti »

Jasně ... obrázek, měl jsem to udělat rovnou.
To co je na fotce zakroužkované je horní doraz toho utrženéhu silentbloku (vypadá prakticky stejně jako silentbloky u motoru ... dvě do sebe vsazená účka a mezi nima guma)
naprava.jpg
naprava.jpg (79.08 KiB) Zobrazeno 11545 x

Snad to z toho bude jasné. Nevím přesně jak je to tam řešené, ale myslím, že na tom visí nějaká příčka na které drží diferák.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Martinekk »

Jo, to niesú silentbloky nápravy ale diferáku. Ten drčí na takom plechovom účku. Silentbloky sú INÉ ako u motoru, pozor na to. Ja som mal tieto silentbloky tiež utrhnuté, jedna strana bola tak 4cm pod dorazom. To už "bylo zaděláno na malér". Pri veľkom servise lberka v lete som tam dal škodivkové a jazdí to bez problémov. Keď to nechceš teraz v zime robiť tak to aspoň zadrátuj drôtom tak, aby to bolo na doraze. Do jari vydrží. Pri utrhnutí záchytu reakcie by hrozilo vypadnutie kardanu z prevodovky a.... Radšej nemyslieť.
Celú minulú zimu som jazdil s takýmto podobným stavom a okrem buchotania diferáku sa auto správalo normálne. Ale samozrejme to nieje OK.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Tuti »

Pod auto se mi v tom marastu nechce, ale máme tady učňovský autoservis kde jsou mírné ceny a tohle v pohodě zvládnou, zítra se tam zkusím nacpat, když nebudou mít na heveru něco jiného. Jinak máš pravdu, že auto jede normálně - akorát na hrbolech jako by mi někdo mlátil pod zadkem do podlahy.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od michael »

Ahoj, mám tam taky silentbloky ze Škodovky a zatím v pohodě.
Akorát že tou náhradou přijdeš o ty dorazy. Ale určitě by šly silentbloky napasovat
do původních plechů, ty dorazy tam nejsou jen pro srandu :oops:
Subaru Libero E12 r.v. 91
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Martinekk »

Dorazy tam síce niesú na srandu, ale aj origo silentbloky keď odhnijú tak sa mimo dorazy dostanú a je to... Diferák tam potom drží fakt len silou vôle.
docela možné že kým uhnijú tie škodivkové silentbloky tak auto už bude v šrote... Nejako by som to neriešil.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
jenýček
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 153
Registrován: ned dub 12, 2009 7:29 pm
Bydliště: dobruška

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od jenýček »

Já je tam mám (škodovácký od motoru) asi rok aje to bez problémů.Je to práce asi na hodku pro nešiku.Ty dorazy bych fakt neřešil,na utrženým ti jsou stejně k prdu.Škodováckej stojí okolo 70kč a seženeš ho všude.I kdybys je měl preventivně měnit každý dva roky,tak se to vyplatí.O moc tužší bych tam nedával ,přenos vibrací je vec nepříjemná.
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od kce »

na prvnim liberu sem tez daval ze skodovky (38kc kus), pouzil sem dorazy z tech puvodnich silenbloku.. je to hracka
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Tuti »

Po výměně silentbloků bouchání nepřestalo a další pátrání odhalilo, že horní miska levé přední pružiny sedí doražená v rámu. (Je to vidět i na té fotce.) Kromě toho se občas ozve slabší, ale zato jakoby ostřejší kovové cvaknutí, připadá mi že spíš zase z druhé strany. To mě znervózňuje víc než ta pružina, protože neznám jeho původ ... to péro sice bouchá, ale koneckonců nemá z téhle polohy kam utéct. Náprava chudák dostala pořádnou pecku, vjel jsem do rozježděných kolejí které vypadaly jako klasická slaná břečka .. a ono to potvora bylo zmrlý.
Snad se mi to podaří nějak rychle vyřešit, na sraz bych se s tím asi bál jet :evil:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Petr+Barča »

Jestli máš utrženej gumovej silenblok co drží přední tlumič , tak stačí málo a vycestuje ti pod sedačku . To už mám taky za sebou .

P+B.
Polevoj
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 214
Registrován: pát lis 25, 2005 7:41 pm
Bydliště: Brno

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Polevoj »

Ten silentblok diferencialu jsme urvali v Libyi a spravil to kus dratu. Dojeli jsme bezpecne domu a pak teprve probehla vymena - cili da se s tim nouzove jezdit.
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Martinekk »

Petr, aj Ty? :D Mne to na tej dvojkolke povolilo.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Petr+Barča »

To už je dávno , to bylo na mém prvním Liberu . Pořád jsem přemýšlel proč je to auto tak nakřivo , až jsem vzal jednou díru a do zadku mně bouchnul tlumič . :lol:

P+B.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Tuti »

Tak mám potvrzenou diagnózu - utržený je silentblok, ve kterém drží horní konec tlumiče. Bál jsem se jestli není vyrezlé lůžko v rámu, ale to naštěstí vypadá zdravě.
:!: Takže prosím jestli silentblok někdo má, mám o něj urgentní zájem.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbliky přední nápravy

Příspěvek od Tuti »

covex píše:To pak teda dej vedet, jak si to vymenoval, protoze to je moje nocni mura - po tom co sem to rozebiral z toho vraku rozbruskou (z nej sme to bohuzel vyhodili)... Nedovedu si moc predstavit jak se da povolit ten horni sroub, pokud je to jen trochu zarezle (ja na nich mam este plastove cepicky, tak si rikam ze by to snad mohlo jit, ale kdo je tam nema, tak to fakt nevim..).
Výměnu včera zvládl učňovský servis. Jak jsem už mockrát psal, do větších akcí se na ulici pouštím jen ve stavu krajní nouze .. a natož teď v zimě. Takže osobně jsem se účastnil jen tím, že jsem v neděli prolil šrouby Konkorem, aby trochu odlehly. Původně jsem měl servis domluvený u p. Jona, ale ráno mi volal, že si nějak skřípl prst a nemůže dělat. Tak jsem mazal k učňům, naštěstí měli volno a za dopoledne to sfoukli. Cena 400 Kč .. :D .
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět