SUBARU PŘESTAVBA

E 10, E 12
Odpovědět
David

SUBARU PŘESTAVBA

Příspěvek od David »

Dobrý den potřebuji poradit. Vlastním Libero E 10 auto má vadný motor mám náhradní,ale než ho namontuji potřebuji vědět co vše musím udělat, aby motor prošel na stk.Co vše budu potřebovat k přihlášení.Potřebuji od motoru velký techničák nebo stačí jen stejný typ motoru a udělat výmas. Předem děkuji .
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

přestavba

Příspěvek od dědek »

Když jsem já kupoval LIBERO r.v.1989 musel jsem na evidenčku,protože to bylo z kraje do jiného kraje. Hledal jsem na motoru nějaké číslo a zjišťoval i u souseda na Justyně,ale nakonec ho nenašel.Trochu jsem se obával, že motor byl měněný,neboť nikde jsem se nedočetl, má-li mít to moje katalyzátor nebo ne a ono má, i když má motor karburátor.V papírech nějaké číslo bylo a nechal jsem to na náhodě.Na STK (kde v Jablonci dělají evid.kontrolu, auto prohlédli, našli VIN a číslo kasle(to sedělo)a i když jsem měl odšroubovaný kryt motoru, technik řekl, že to je zbytečný a do "tohodle" auta jiný typ motoru nejde dát a tak ho motor nezajímá.Tak dobrý ne? Snad dopadneš stejně. Překvápko se konalo i na "úřadě" při registraci, když se mě"úředník" ptal co tam mám za převodovku. Když jsem koukal jako blbec,řekl no normální nebo automat? Že mají Libera taky automatickou převodovku mě nikdy ani nenapadlo a myslím, že tahle otázka patří do všeobecné diskuze. Dědek
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

dodatek

Příspěvek od dědek »

A Davide, budou-li přeci jen něco od motoru chtít, bude to doklad, jak jsi k němu přišel. Stačí kupní smlouva dvou lidí a řekni, že jsi ho koupil na ulici z vraku od pana XY a sepsali jste "tuhle" kupní smlouvu.
Dědek
David

Re: dodatek

Příspěvek od David »

[quote="dědek"]A Davide, budou-li přeci jen něco od motoru chtít, bude to doklad, jak jsi k němu přišel. Stačí kupní smlouva dvou lidí a řekni, že jsi ho koupil na ulici z vraku od pana XY a sepsali jste "tuhle" kupní smlouvu.
Motor je koupený z autobazaru mám na něho doklad.Pokud říkáte že to nebude problém tak mám o starost mín.
®raf

Příspěvek od ®raf »

Záleží co je na papíře. Tedy v TP. Začnu takto: Mám dle TP LIBERO E10 o výkonu 37kW a objemu 997cm3
Koupil jsem motor stejného typu, tedy E10 (vše je na levé straně klikové skříně) Stačí zažádat o "výmaz" čísla motoru,(v TP zápis "číslo motoru neevidováno")pak už stačí jen motor vyměnit;bez dalších formalit.
PS. U tohoto typu není číslo kastle ale rámu,vlastně podvozku a nachází se na pravé straně(asi tak pod šoupačkama).®raf
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba

Příspěvek od peple »

dědek píše: Když jsem koukal jako blbec,řekl no normální nebo automat? Že mají Libera taky automatickou převodovku mě nikdy ani nenapadlo a myslím, že tahle otázka patří do všeobecné diskuze.
Nové se sautomatem sice vyrábělo, ale do evropy nedodávalo

ObrázekObrázek
Odpovědět