Opěrky hlavy

E 10, E 12
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Opěrky hlavy

Příspěvek od dědek »

Tak jsem včera musel do pneu servisu,neboť mě ucházelo jedno kolo a koukám přímo u nás v Tanvaldě- Libero E 12 skoro totožné s tím mým. Zarazilo mě, že ho vidím snad poprvé a má dost starý jablonecký číslo. To není však podstatný jako to, že všechny sedačky mělo vybavené opěrkami hlav a to dost velkými. Já mám opěrky jen vpředu. V práci jsme se nemohli dohodnout, od kdy platí povinnost opěrky na všech sedačkách a padl i názor, že u nás takhle můžu jezdit, ale když přejedu hranice třeba jen do Polska a budu "odchycen" bude zle. Vím, že za to,že člověk nemá v Polsku hasičák v autě, je dost mastná pokuta. Stačí úplně ten nejobyčejnější, protože po polských silnicích platí trochu jiná pravidla (možná i tvrdší) a policie to vyžaaduje bez ohledu, odkud auto přijelo.
Na druhou stranu, opěrky by snad někde daly sehnat, ale co s nimi když každou chvíli "přestavuji" jejich polohu už třeba při skoro každým nákupu. A ještě něco. Prý rovněž nemůžu svévolně odmontovat poslední řadu sedaček, když je auto v papírech šestimístné- policie chce vidět šest sedaček. Co vy na to? Dědek
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

U staršího typu sem opěrky hlav vzadu ještě nezaznamenal. Možná je to samodomo a nebo sedadla z nového(pasujou). Jak je to v zahraničí nevím. U nás je to snad tak že není-li vybaveno od výrobce, nesmíš si sám dodělávat(bezp. pásy, ochranné rámy bez homologace...) protože ti to může způsobit víc škody než užitku.
S tím vyndáváním sedadel je to nesmysl. Většina aut má přece zadní sedadla odnímatelná(Škoda Felicia) z nějakého důvodu.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

sedadla

Příspěvek od dědek »

Samozřejmě, že i stará Š1000Mb měla vyndávací zadní sedačky a vozil jsem v ní pytle cementu. Tady jde však o případ, když jsou sedačky přišroubovaný a někdo je odšroubuje. To lze, ale musí být údajně změna v TP . Osobně jsem se setkal s tím, že kolega vlastnil dodávku,ve které jsme vozili hudeb. nástroje,a aby se tam vešly,vyhodili jsme sedačky.Policajti, když nás zastavili, mu chtěli sebrat OTP za to, že má zapsáno 5 pasažérů a pouze dvě sedačky a to,že třetí člověk seděl na bedně bylo samozřejmě taky velké mínus. Tak, že buď 5 sedaček nebo dvě a zapsat do TP. Dědek
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Ve vašem případě musel cajta namíchnout ten pasažér na bedně a tak začal buzerovat.
V mém případě sem jel bez zadních a prostředních sedaček celkem slušně naloženej a nic mi na to neřekli hat40.gif
Jak je to opravdu podle zákona se zkusím někde mrknout
®raf

Příspěvek od ®raf »

Jiný kraj, jiný mrav. Při prvním dovozu (1990) mi bylo doporučeno zažádat o výjimky. A to hned několik.
- na dvoubodové pásy
- na opěrky hlav
- a u sedaček mi byl doporučen zápis 5 + 2 a to pro případ když bych chtěl jezdit bez zadních nebo prostředních (a na STK jsem měl jet se všemi, abych neměl zbytečný problém)®raf
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

®raf píše:Jiný kraj, jiný mrav. Při prvním dovozu (1990) mi bylo doporučeno zažádat o výjimky. A to hned několik.
- na dvoubodové pásy
- na opěrky hlav
- a u sedaček mi byl doporučen zápis 5 + 2 a to pro případ když bych chtěl jezdit bez zadních nebo prostředních (a na STK jsem měl jet se všemi, abych neměl zbytečný problém)®raf
PS. Tak nevím jestli jsem se zbláznil já nebo počítač. Ten poslední řádek jsem já nepsal.®raf
Odpovědět