Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

E 10, E 12
Odpovědět
vilem
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 19, 2013 5:56 pm
Typ Libera: 1999
Bydliště: Luhačovice

Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od vilem »

Zdravím, Jsem měsíc majitel: Subaru Libero r. 89, E12. Večer jízda bez problémů, za mlhy a deště, byla zaplá zadní mlhovka a ráno už nešlo nastartovat, ani žádná kontrolka se nerozsvítí. Zkoušel jsem vyměnit a nabít baterku, pojistky ok, i zadní pojistka 60A ok, 2krát 25A pojistka přemostěna. Napětí na svorkovnici u spolujezdce je, ale napětí na svorkovnici pod zapalováním je nula. Nevím zda se spínací skříní má nějakou souvislost relé, které je uprostřed pod palubkou anebo 2 relátka u spolujezdce. Ukostření vypadá ok.
Díky předem za vaše podněty a rady.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od Pajas »

Ahoj možná by bylo nejlepší napsat z kama si. Bydliště doma neřekne vůbec nic... Třeba by nekdo od nás osobně pomohl, když bude vědět, kde býváš...Ináč bych vyzkúšal esik jedú čtyři blinkry a vzal bych taky měřák a měřil... Zhodit palubku taky moc dlúho netrvá, néni tam moc šrúbú...
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od Karel »

Pajas píše:Ahoj možná by bylo nejlepší napsat z kama si. Bydliště doma neřekne vůbec nic...
Naprosto souhlasím. On se stydí??????????
Řešilo se to tu mnohokrát :arrow: vztah k bezdomovcům.....
Ani na podobné dotazy nebudu reagovat. Buď se představí a přidá fotku /aspoň auta/
a zapadne mezi nás postupně, jako všici ostatní.

K.
toothy10.gif
Nikdo není dokonalej.
vilem
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 19, 2013 5:56 pm
Typ Libera: 1999
Bydliště: Luhačovice

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od vilem »

Díky za odpověď, bydliště Luhačovice, jinak s fotem vozítka se ještě polepším.
Co se týče závady, nejdou ani blinkry, po otočení klíčku nesvítí ani kontrolky ani čerpadlo, prostě nic, úplně mrtvo...
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od Karel »

Pajas píše:a vzal bych taky měřák a měřil...
Pokusím se napovědět.
Pod slovíčkem "měřák" si většina z nás vybaví malý, ale spolehlivý
digitálek z nějakého obchoďáku v cenová relaci 100-200Kč. Na hledání
těchto problémů v autě je vhodnější obyčejná zkoušečka. Ta objeví i třeba vyhnilý konektor,
který by "digitálek" nenašel. On je příliš citlivý. A tak třeba neodhalí zoxidovaný spoj, který zrovna marně hledáš...
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od Pajas »

Vyfoť mně jak vypadajú ty relátka... Doma bych měl mět na 100% náhradní. Jinak kolem Brna, okresu Hodonín se nepohybuješ??? Na Zálesí je to trochu z ruky...
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
vilem
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 19, 2013 5:56 pm
Typ Libera: 1999
Bydliště: Luhačovice

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od vilem »

Ahoj, ty relatka maji na sobe: 056700-5260, 22A,12V.. jinak nevim do jake miry souvisi se zapalovanim.. co jsem jej zkousel laicky promerovat, tak vypada ze jedna cast je sepnuta a druha rozpojena - takze snad pracuje jak ma... co jsem zkousel kabliky vedouci k relatkum, tak vypada ze tam nejaky voltik jde. Co jsem tak zkousel tak z te hlavni svorkovnice(vsechny kabely pod autem az za plech pred solujezdcem) tak tam taky je nejaky voltik, ale kdyz jsem se snazil vysledovat kablik k zapalovani, tak tam byla 0. respektive k te hlavni svorkovnici (na obrazku ta modra) jsem dohledal jen dva draty ze zapalovani a dalsi dva se mi ztratili nekde pod palubkoou.... Tak nevim jestli je tam jeste nekde schovana nejaka pojistka a nebo to jde jeste pres nejake rele.. zahledl jsem jeste jedno (asi rele - mala skrinka)pod stredovym panelem v urovni asi 10cm pod tahly ovladani topeni. Taky jsem tady nekde cetl, ze jsou jeste pojistky nad slajtrou, ty jsem ale nenasel.. predpokladam tedy ze ty jsou az v novejsim :(
Jo jeste - k zapalovani mi jde bily a cerny se zlutym pruhem kablik.
Jinak do Brna jezdim v patek a pondeli.. Diky.
relatko.jpg
relatko.jpg (49.17 KiB) Zobrazeno 25773 x
svorkovnice.jpg
svorkovnice.jpg (54.62 KiB) Zobrazeno 25773 x
vilem
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 19, 2013 5:56 pm
Typ Libera: 1999
Bydliště: Luhačovice

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od vilem »

Ahoj, tak po dalsim badani jsem nasel kam vedou vsechny kabliky od spinacky... jeden k pojistkam, jeden k relatkum u spolujezdce a dva do hlavni svorkovnice a pokracuji dale k motorove casti...
Z techto ctyr kabliku od spinacky je jeden bily a kdyz jej merim na hlavni svorkovnici (modra viz predchozi obrazek) - rozpojeno je vse ok - od motoru do kabiny 12 a kousek V... kdyz vsak pripojim ten bily at vede az ke spinacce, je tam okamzite pokles na cca 5V. Nevim jestli to ma nejakou spojitost s relatky u spolujezdce ci ne, popr zda je tento jev normalni...

Taky jsem podle puvodni rady zkousel pustit vsechny 4blinkry - no a bylo slyset jen velice slabe cvakani pod volantem, domnivam se ze to sklo z takove male krabicky s oznacenim SF111 12,8V 85c/m.
nevite nekdo ceho se chytit :?: aby to zase jelo?

Diky moc. V.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od Karel »

vilem píše:pripojim ten bily at vede az ke spinacce, je tam okamzite pokles na cca 5V. Nevim jestli to ma nejakou spojitost s relatky u spolujezdce ci ne, popr zda je tento jev normalni...
Ahoj.
Tento jev není normální. Na konci kabelu bude vždy 12V nebo nic!
"Pravděpodobně" máš mezi baterkou a spínací skříňkou nedokonalý spoj/přechoďák/
a tam se ta polovina napětí ztrácí. Ale může to být i na straně kostry /analogie fáze-nulák nebo PEN/
A pro pořádek- máš i na baterce stále skutečně 12V?
Pakliže ano, tak sleduj napětí zkoušečkou/žárovka 12V/21W kam až napětí jde.Jestli do pojistek,
a kam až směrem ke spínací skřínce.
K.
:D
Co,,, fotka bude :?:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od dědek »

A současně je nutné změřit napětí na baterii. Je-li na místě, kde naměříš 5V a současně na baterii 12V , je možné, že se "spekly" někde nějaké kablíky. Taky mysli na to, že v Liberu připojuješ mínus ! Já však typuji, že buď máš zaoxydovaný kontakt na baterce (nebo oba) , špatnou baterku (stačí jeden článek) nebo to bude popsaný případ zkratu mezi kablíky. Nevařil jsi něco na autě nebo nevrtal jsi někde pro něco novou dírku ? Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od Pajas »

Vileme promiň že sem ti neodpověděl, ale elektriku na Liberu nemám zmáklú... Zkusil bych etě:
1) Jak točí startér pomocí tzv. šroubovákového startu
2) Vydělat startér ven ( jednú na 120 škodovce se mně sekl a tekla tam furt šťáva a vypadalo to, jak kdyby baterka byla K.O.)
3) Prostříkl bych WD celú zadní pojistkovku ( tím si myslím, že nic nezkazíš)
4) Pokud máš někde zpečené dráty , mohl bys to po hmatu ( budú teplejší) najít - na bráchovém starém Liberu se taky spekla celá elektrika - auto mu jednú začalo startovat samo a na jedničku se rozjížďat...
EDIT: 5) Kdybys měl někdy kolem cestu na Brno či Kyjov a nazpátek, tož bys mně mohl nabrat..
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
vilem
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 19, 2013 5:56 pm
Typ Libera: 1999
Bydliště: Luhačovice

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od vilem »

Ahoj vsem, omlouvam se za delsi odmlku... K Liberku jsem se dostal zase az dnes.. Zkusil jsem Pajasovu radu a nastartoval nakratko... Pri minutce trapeni motor naskocil a vse se rozjelo, preparkoval jsem, klickem vypnul motor a opet stejna situace. Po opetovnem otoceni klicku palubka uplne mrtva. Takze teda predpokladam, jak jste mi radili, nejaky zapeceny kablik, zrejme pod palubkou. Snad se mi to dneska podari rozebrat a dam vedet.

Zatim diky vsem za rady
V.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od dědek »

No, než budeš hledat "spečený" kablíky podívej se na spínačku. I tam může být kámen úrazu. Koukni zespoda po odmontování plastu, zda-li po otočení klíčkem pokračuje 12V dál. Občas se stane, že kontakty ve spínačce stanou " někdyvodivé" nebo "skoronevodivé" Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
vilem
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 6
Registrován: ned kvě 19, 2013 5:56 pm
Typ Libera: 1999
Bydliště: Luhačovice

Re: Nestartuje, nasvítí žádná kontrolka

Příspěvek od vilem »

Zdravim Vsechny, tak se mi konecne podarilo objevit kamen urazu.. Porad mi bylo divne, ze je pokles napeti kdyz propojim bily kabel ke spinacce.. Tak jsem jej sledoval az k pojistkam zpet do motoru. a tesne pred motorem, nez se kabel napojuje do pojistek jsem nasel "domaci" propojeni kablu... Izolace byl snad nejaky obvaz a izolacka... cele to bylo vlhke a totalne prorezle. Takze dneska uz to jen poradne propojim a zase zpatky na cesty :).

Jeste jednou diky vsem za pomoc a rady.
Odpovědět