potrebuju pomoct

E 10, E 12
Odpovědět
jouseph88
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 26, 2012 5:43 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Nachod

potrebuju pomoct

Příspěvek od jouseph88 »

Ahoj nevim co stim,prosim poradte pred pul rokem jsem oddelal z libera vyfuk a kat;. A ted po dlouhy dobe jsem si rekl ze ho chci dat do kupy,pred tim jezdilo v pohode pred rozdelanim schnileho vyfuku a vysypaneho katu.ted jsem si sehnal novy vyfuk a misto katu tam mam trubu s prevarenyma prirubama a v tom lambda sondu.strasne rychle se to uchlasta a kdyz to chytne tak to nedrzi otacky jak by melo.a je zajimavy ze 2svice jsou mokry od benzinu a ta 3 je sucha.a jeste ted me nakej koumak neco steloval s rozdelovacem a kdyz jsem to chtel natocit tak to byla rana jak z dela.nevim co stim kde spis zacit a jak.jeste k tomu ze to nedrzi otacky tak to netahne spis se dusi.dekuji za pomoc
pepa
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: potrebuju pomoct

Příspěvek od Karel »

jouseph88 píše: pred pul rokem . A ted po dlouhy době... tak to netahne spis se dusi.dekuji za pomoc
pepa

Ahoj. Nejdřív bych změřil kompresi. Podle výsledku bych postupoval dál směrem přes svíčky a kabely k rozdělovači.
A pak se uvidí.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
jenýček
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 153
Registrován: ned dub 12, 2009 7:29 pm
Bydliště: dobruška

Re: potrebuju pomoct

Příspěvek od jenýček »

Ty nás mateš. Píšeš do "starejch",ale mluvíš o katu. Tak jak to je. Máš starší nebo novější typ. V případě že starší, pošli mi do SZ tel.číslo.Jsem kousek od tebe.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: potrebuju pomoct

Příspěvek od Karel »

jenýček píše: Píšeš do "starejch",ale mluvíš o katu.
Dovoluji si nesměle podotknouti, že staré mívá/ nebo má mít / neřízený kat.
K.
:)
Nikdo není dokonalej.
jenýček
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 153
Registrován: ned dub 12, 2009 7:29 pm
Bydliště: dobruška

Re: potrebuju pomoct

Příspěvek od jenýček »

Já osobně mám v emisním průkazu taky psanej. Dokonce třícestný řízený,což je samozřejmě nesmysl. Ustaršího jsem kat ještě neviděl. Tady už se o tom někde psalo, že se dopisovaly katy kvůli dovozu.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: potrebuju pomoct

Příspěvek od Karel »

Ahoj.
Před asi 15-18 lety, když se k nám do Čech dovážely auta i s karburátorama,
a aby to šlo přihlásit, tak se podle možností a místa u motoru dokonce přivařila matka M14x1.25
na výfukové potrubí do které se zašroubovala svíčka od které se vedl kabel někam... Tehdy žádný úředník /skoro/ nevěděl jak vypadá lambda sonda
a o co vlastně de. Často to jistila obálka...
Asi tak.
K.
:lol:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: potrebuju pomoct

Příspěvek od Tuti »

jouseph88 píše: strasne rychle se to uchlasta a kdyz to chytne tak to nedrzi otacky jak by melo.a je zajimavy ze 2svice jsou mokry od benzinu ..
Zkontroluj, jestli nezůstává viset plovák (případně jestli jsi měl rozdělaný karburátor, může být ventil špatně sesazený). Benzin se pak dostane přes víčko karburátoru do podtlaků a je zle.
Jinak většina starších Liber katalyzátor měla (snad jen první ročníky E10 měly jen rezonanční komoru). To že z mřížky po dvaceti letech už většinou nic nezbylo samozřejmě nepřekvapí :mrgreen:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
jenýček
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 153
Registrován: ned dub 12, 2009 7:29 pm
Bydliště: dobruška

Re: potrebuju pomoct

Příspěvek od jenýček »

Ty myslíš to "něco" mezi vlnovcem a tlumičem že býval katalyzátor? To by v tom ale neměli to čidlo teploty výfuku,ne? To musíme na srazu probrat ať se dopátráme .Mě osobně se to nezdá.
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: potrebuju pomoct

Příspěvek od Mis.us »

Starý libera katalyzátor měla/mají. Pokud o to máte opravdovej zájem, oslovte pana Neumana z Emilfreye ČR, kterej libera prodával od roku 1992 fungl nový tady u Nás v ČR.

ps. dostal jsem katalogy na staší libera- E10 kat neměly pouze E12 (katalysator norm US´83, katalysator OGE 86)

Mišus
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Odpovědět