Motor Libero E 10 / E12

E 10, E 12
Odpovědět
Luděk

Motor Libero E 10 / E12

Příspěvek od Luděk »

Dobrý den nevíte jestli je na STK možná přestavba libera E 10 z výměnou motoru na E12 vím, že tam nejsou čísla motoru, ale co co typ motoru je tam nějaké označení děkuji
Luděk
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

STK

Příspěvek od dědek »

Mám takový pocit, že když to sám nepřiznáš, nikdo nic nepozná.Alespoň mě řekli,že do tohoto stroje jiný typ motoru ani nelze strčit a máš-li "vymazaný "číslo motoru, je to fuk.(U Golfa nepoznali, že tam není šestnástka diesel a byla tam devatenáctka.)Zkus to a uvidíš,že to projde. Dědek
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Jde to poznat podle čísla motoru. Ale buď si jistý, že když tam namontuješ 12ku, tak to nikdo nepozná.

Martin
Uživatelský avatar
Jarda
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 539
Registrován: pon zář 26, 2005 3:08 pm
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda »

jsou někteří z nás, že mají a jezdí TP prochází, na doklady z 1000 a mají motor z 1200 ????? XXbuzzsaw.gif
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Mám pocit že na tom motoru nějaká značka je , ale už si nevzpomínám kde . Rozhodně jí hned tak nenajdeš. Myslím že bys ten motor musel rozebrat. Takže je to v pohodě.
P+B.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

motor

Příspěvek od dědek »

V dnešní době bych dokonce řekl, že je terno mít Libero E10 s motorem E12. Nějaký kW na víc přijde vhod, ale povin. ručení platíš jak za Traboše a to je docela znát. Zvlášť když mám Libero jako druhý auto na zimu. Bohužel,když jsem ho sháněl, byl jsem rád za to, co jsem nakonec koupil a přebírat moc nešlo. Dědek
Luděk

Příspěvek od Luděk »

Děkuji za odpověd Luděk.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

pozor na čísla motoru

Příspěvek od Lubomír »

cislo_motora.jpg
cislo_motora.jpg (94.55 KiB) Zobrazeno 5514 x
na čísla motoru sa už možno ani nepýtajú dopraváci, ale pri STK sa vždy pokúša technik "Identifikovať " vozidlo, takže ten skúsený najde číslo na takej konzole-náliatku poblíž rozdelovača na bloku motora, ak nie je poškodené,vyhrdzavené jamkovou koróziou, ako sa mi to už raz stalo. Je tam aj typ motora , u mňa EF10, a to väčším písmom, asi aby sa to nedalo jednoducho preraziť? . Ale ešte raz je len číslo vyrazené tesne pod zberacím potrubím výfuku uprostred bloku zospodu, výhľad je trochu krytý tým silným joklákom popod motor a krytom zberača. Takže s tými zámenami motoru by som bol menej istý....
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Odpovědět