Alternátor

E 10, E 12
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Ten držák (oka),pokud se nepletu je na litinovém bloku. Tak tam nech navařit trubku s vnítřním průměrem 8mm na délku těch ok původních, ať máš zachovanou délku a budeš moci normálně fungovat a napínat řemenici. Ale nedělej to sám, protože je to slitina a na to potřebuješ specielni elektrody. qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

držák altíku

Příspěvek od Lubomír »

no, nazdar,
teda ten hrubý plech s drážkou čo nastavuje polohu altíku čo si asi stratil ti rád poskytnem, mám náhradnú, ale s tým privarením závitu by som dal trochu pozor jednak na to, čo je z druhej strany toho miesta,- je tam blízko ten plastový kryt rozvodového remeňa, termoplast. Odišiel by. Takže dolu s ním. No a altík určite odpojiť!!!!. Nestačí nechať visieť na kábloch a zvárať! Diody by sa porúčali pánu! (Viem o čom hovorím,už sa mi to raz podarilo...) Stojí to aj v návode, mimochodom.
Ozvi sa .
a veľa zdaru
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Petr K.
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 23, 2006 9:54 am
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr K. »

Díky za podporu a dobré rady! :idea:

2Lubomír:
Moc děkuju za nabídnutý držák, určitě mi hodně pomůže. Zkoušel jsem Ti už dvakrát poslat SZ, bohužel vždy probliklo, že byla odeslána, ale místo ve složce odeslaných se stále objevuje v neodeslaných. Tak jestli mi můžeš věnovat trochu svého času, zkus mi prosím napsat na mail krum@seznam.cz. P.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

hotovo

Příspěvek od Lubomír »

diel je odoslaný, dúfam, že prišiel OK,
ozvi sa, nech túto tému môže admin zmazať....
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Petr K.
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 23, 2006 9:54 am
Bydliště: Praha

Příspěvek od Petr K. »

2Lubomír:
Moc děkuju, když jsem dorazil ze silvestrovských hor, balíček už na mě doma čekal. Při mém současném tragickém životním stylu jsem se bohužel ještě nedostal k tomu ho otevřít, určitě je tam ale "to ono". Můžu tedy začít shánět šikovného svářeče. No a jelikož nebyl balíček na dobírku, jsi tímto druhý člověk (vedle Jardy), kterému "zůstávám dlužen". Tak snad budu mít příležitost Ti to oplatit, snad bude nějaký termín srazu v době, kdy bude Bobeš zrovna chvilku jezdit. :wink:

No a všem děkuju za dobré rady, admina prosím o smazání téhle větve (samozřejmě až za chvíli, ať Lubomír vidí, že jsem slušně vychovaný a poděkoval jsem). :D :!:

P.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Prečítané, vybavené

Příspěvek od Lubomír »

Prajem úspešnú opravu a mnoho km ...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternátor

Příspěvek od Raper »

Ciste na baterku se se starym da ujet prez 150km. Dokazal to Skatulka pri navrate zo zrazu v Melniku. A tiez ja pri navrate zo Spanielska, ale mam 56Ah baterku no 90km zo 150 som siel so svetlami. Jezdi nekdo na Favoritacky alternator, je potrebne cosi menit v elektike, pridavat relatka a pod.?
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Alternátor

Příspěvek od Karel »

Raper píše:Jezdi nekdo na Favoritacky alternator, je potrebne cosi menit v elektike, pridavat relatka a pod.?
Alternátor z Favorita, nebo Felicie 1.3 je možno použít. Na původní alternátor vedou do konektoru
2 tenké dráty. Použiješ pouze ten, co vede na kontrolku. Ten co zbyde tak zaizoluj a nech volně.
Při montáži si budeš muset pomoct "vymezovacími" podložkami.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternátor

Příspěvek od Raper »

Dekuji Karle, az ted jesm objevil i druhe tema kde´s to psal. viewtopic.php?f=11&t=530&hilit=favorit&start=20
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Odpovědět