fungují jen dva válce

E 10, E 12
Odpovědět
konvaka
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 14, 2015 10:31 am
Typ Libera: 91
Bydliště: pardubice

fungují jen dva válce

Příspěvek od konvaka »

Ahoj,

náš subík se rozhodl, že bude jezdit jen na dva válce. Auto jsme dali do servisu a tam nám doporučili, vyměnit výfukový ventil, který jsme hledali, ale je zřejmě těžko dostupný. Nevíte, kde by se tento náhradní díl dal sehnat? Děkuji
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Mis.us »

Můžu objednat. cena od oka 500,- originál

nemusí to bejt ale podpálenym ventilem......

tel. 732 866 438
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Johny Mandolína Jazz
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 198
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:40 pm
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Johny Mandolína Jazz »

Asi mám podobnej problém-sice jede,ale má menší výkon a zvuk je víc traktorovej

Zajímalo by mě ,jestli se dá nějak jednoduše zjistit jestli opravdu jede jen na dva válce,popř.jestli je to tím ventilem,nebo zlobí něco jiného.

Johny
Jazzu zdar!
Subaru Libero Super de Luxe r.v. 1990 (Ferda)měli jsme ho od r. 1999 do 10.11.2020+(Fotřík od r.2010)=Forester 2,0X Comfort WP r.v.2008,plná palba 116kw
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od dědek »

Zjistit se to samozřejmě dá. Vyšroubují se svíčky a do díry nasadí postupně takový tlakoměr a zastartuje. Na všech třech válcích by měl ukázat přibližně
stejnou hodnotu. Hodně lidí to má doma. Kdysi se to prodávalo. Vypadalo to jako měřič tlaku v pneu akorát koncovka byl gumový kužel. Dědek
(Prodává to stále VAPOL jako měřič komprese tza 285,-Kč)
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od vojta »

se blbě zeptám páč sem lajk - nebylo by dobré udělat tu hlavu ventily komplet - zabrousit sedla, těsnění atd? Máte opravdu jistotu že je to ventil? - dává to jiskru? - kabely od rozdělovače v liberku dost trpí tak bych hledal nejdřív tam....nechci bejt škarohlíd ale servis kde je nenapadne hledat díly na subaru u subaru na mě působí dost podezřele....každopádně ale držím palce ať Vám subík zase drandí :)
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od dědek »

To samozřejmě ano. Ale když jsou vháji kroužky nebo děravý píst, to už jen hlava nestačí.Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Tuti »

No asi to nebude tak, že by servis střelil naslepo jako diagnózu jeden výfukový ventil ... a sundávat hlavu a nedat nové těsnění, to by snad neudělali. Spíš jsou zvyklí, že na většinu oprav se všechny díly koupí třeba v Autokelly nebo Primě, kde mají marži. Těsnění tam (teoreticky) koupí i na Libero - dost pravděpodobně nebude všechno pasovat, ale to zatím nevědí. Kdežto ventil v katalogu nenašli a shánět originální díly je pro servis komplikace a nemá z toho nic, takže nechá zákazníka, ať si to obstará sám.
To že se mění jeden ventil a zbytku motoru nic nechybí není zas taková zvláštnost, ventil se může podpálit kvůli dlouhodobě špatnému seřízení a nebo vinou špatného vstřikovače (což by se určitě mělo zkontrolovat, aby nový ventil zase rychle neodešel)
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Johny Mandolína Jazz
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 198
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:40 pm
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Johny Mandolína Jazz »

Asi to nechám ještě zrát.Dnes jsem objevil že mám zpuchřelý podtlakový hadičky co vedou z karbce.Zatím jsem vyměnil jen jednu(víc zdravejch jsem neměl).Možná se to nepatrně zlepšilo.
Nemohla by bejt ta ztráta výkonu taky tím?
Mě to trápí už dlouho,ale vždy se to po nějaké době probralo,a byl zas chvíly pokoj.Teď se to nějak probrat nechce.
Jinak díky za názory a rady.
Johny
Jazzu zdar!
Subaru Libero Super de Luxe r.v. 1990 (Ferda)měli jsme ho od r. 1999 do 10.11.2020+(Fotřík od r.2010)=Forester 2,0X Comfort WP r.v.2008,plná palba 116kw
Uživatelský avatar
vojta
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 532
Registrován: pon srp 09, 2010 12:40 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od vojta »

jo tuti, asi máš pravdu, ale přístup servisu kdy nechají zákazníka aby si sháněl díly z kterých nemají marži mě prostě čeří krev, jako by to byla děsná práce zvednout telefon a zajistit si materiál k práci, možná by si měl zákazník navlíct montérky a vyměnit si to sám - takové to "pane lórenc uvezu to?" ..pasující těsnění možná řešit nebudou, zapatlaj to silikonem a bude... asi ze mě mluví špatná zkušenost a na jednu stranu je i pochopitelné že liberko není v servisu vítaným návštěvníkem, ale stojím si za tím že když už někdo dělá nějaké řemeslo měl by ho dělat pořádně a na úrovni, zákazník platí dost peněz na to aby si dělal reparát z automechanika - no jó - asi sem spad z marsu :D
Nudíte se? Kupte si Subaru Libero ;)
konvaka
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 14, 2015 10:31 am
Typ Libera: 91
Bydliště: pardubice

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od konvaka »

tak v servisu alespoň ocenili moji snahu, nicméně zatím to pouze tipují na odpálený ventil...tak snad to nebude zásadnější problém. Díky všem
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Tuti »

Tipují na základě nějakého ohledání, nebo jen tak na dotaz? Měřili kompresi? Kontrolovali kabely? A kolik to bere oleje?
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Vladino
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 41
Registrován: pon pro 07, 2009 9:37 pm
Bydliště: Trenčín,SK
Kontaktovat uživatele:

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Vladino »

Ahoj konvaka ! Viacerým z nás, ak nie každému to ide občas na 2 valce, ak nie na jeden. Chyba je často niekde inde, ako pri podpálenom ventile, i keď aj to sa stáva, ako som počul. Skús to zobrať z toho ľahšieho konca a preveriť si najskôr elektriku, teda sviečku toho valca aj s káblom a tiež aj viečkom rozdeľovača. Hlavne, aby kontakty neboli zoxidované a pekne to vyumývaj s C6000. Zisti, či na sviečke preskakuje iskra. Presne tak, jako sme to robili v minulom storočí na iných autách, tak aj teraz na týchto. Ja som mal občas špinavé káble, je pravda, že sviečok som povymieňal kopec. Tiež taká hlúpa chyba – povyskočená fajka zo sviečky. Ak si budeš na 100 % istý, že to nie je v elektrike, skúmaj ďalej. Trebárs aj tie ventily. Na akési tipovanie automechanika nikdy nedaj. On má testovať, a nie tipovať.
Inak podpálený ventil sa mi zdá byť zásadný problém. Elektrika je oproti tomu brnkačka. :D
Doteraz kuriózna dvojkolka v bordó-metalíze od Lubomíra...
+ bielostrieborná E12 na OR32kách(drapáky) uff!
Uživatelský avatar
Johny Mandolína Jazz
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 198
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:40 pm
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Johny Mandolína Jazz »

Jako by FERDA nechtěl udělat ostudu,tak na srazu šlapal jak hodinky. :)
Dva dny potom zase dva válce. :(
Kabely,podtlaky,rozdělovač zkontrolovány výsledek O,a tak jsem jenom pro sychr vyčistil ještě svíčky a od té doby v pohodě :) .
Tak doufám že to chvíly vydrží.
Ale stejně nevěřím že to bylo jen těma svíčkama,řekl bych že hlavní vliv má postavení nebeských těles,počasí a stav vody na českých tocích...
Prostě LIBERO
Jazzu zdar!
Subaru Libero Super de Luxe r.v. 1990 (Ferda)měli jsme ho od r. 1999 do 10.11.2020+(Fotřík od r.2010)=Forester 2,0X Comfort WP r.v.2008,plná palba 116kw
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Mis.us »

jaký používáš svíčky?

důležitý je, aby si motor hlavně někde nepřisával, a nemusí to bejt jenom hadičkama od podtlaků. Schválně si někde na sání odpoj hadičku a uvidíš, že Ti bude připadat, jako by motor běžel jen na dva válce, bude ale pořád běžet na všechny (výkon bude ořád stejnej, jen bude stát za prd volnoběh- to je ten traktoroidní :-) ).
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Johny Mandolína Jazz
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 198
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:40 pm
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Johny Mandolína Jazz »

V současné době tam mám- BOSH SUPER PLUS (na porcelánu) WR7DCX+RUSSIA312 +21(na kovové části)
No a k tomu přisávání to funguje jak říkáš,ale v mým případě to budou opravdu asi ty dva válce,jelikož když to blbne tak kopec kterej při normálním tahu jedu v pohodě za 3,musím jet za 1+2,takže na výkonu to je znát hodně.
Ještě se zeptám jestli má vliv na výkon proděravělej vejfuk.
Díky Johny
Jazzu zdar!
Subaru Libero Super de Luxe r.v. 1990 (Ferda)měli jsme ho od r. 1999 do 10.11.2020+(Fotřík od r.2010)=Forester 2,0X Comfort WP r.v.2008,plná palba 116kw
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Mis.us »

Johny proděravělej vejfuk bude mít vliv, ale minimální. Záleží taky na tom, kde je děravej. U karburátoru je díra ve vejfuku nebo v sání většinou ovlivňujícím faktorem chodu a tahu motoru. To se tejče ale spíš toho sání.

Svíčky Bosch a NGK nepoužívám, spolíhám se na Brisky, podle mně jsou to nejlepší svíčky, i když teda spousta lidí na ně nadává, to je podle mně ale tim, že jsou jedny z nejlevnějších.... Dávám uplně obyčejný LR15YC (musí se přenastavit vzdálenost od elektrody na 1až 1,1mm) nebo LR15YC-1(ta má vzdálenost 1mm, (proto je za názvem -1) a každej motor mi běží jak hodinky (Nehrajou v tom roli jen svíčky, všechny motory o který se starám nejen sobě, mám vpořádku co se tejče ventilovejch vůlí, pístních kroužků, rozvodů atd.....)

Každopádně změř kompresi na všech válcích. Když by si měl podpálenej, nebo prasklej ventil (u libera se to děje jen u vejfukovejch), kterej tim pádem tlak ve válci neudrží, by si poznal už při startování. Chytalo by hodně špatně a tim jak jeden válec odfukuje do vejfuku, tak zvuk motoru při startu je dost znát, je nepravidelnej.

v Tvym případě, pokud máš vpořádku rozdělovač, cívku a kabely, zkrátka zapalování, tak to budou s největší pravěpodobností pístní kroužky. (a když by to byly kroužky nebo hlava je jedno, tak i tak by usela dolu...) Žere motor olej? Michal
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
Uživatelský avatar
Johny Mandolína Jazz
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 198
Registrován: čtv kvě 10, 2007 10:40 pm
Bydliště: Kostelec nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Johny Mandolína Jazz »

Motor olej žere minimálně.Co Ferdu mám tak porát stejně,tzn.tak asi 1L na 8 000km
Jinak od posledního příspěvku jede zas jak hodinky.Tak nevím,kdyby to byly ty pístní kroužky tak by asi jel furt blbě.Mě furt vrtá hlavou ta nepravidelnost.
Jinak Díky moc :) za rady.
Johny.
Jazzu zdar!
Subaru Libero Super de Luxe r.v. 1990 (Ferda)měli jsme ho od r. 1999 do 10.11.2020+(Fotřík od r.2010)=Forester 2,0X Comfort WP r.v.2008,plná palba 116kw
Gamer
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv lis 05, 2015 3:42 pm
Typ Libera: --
Bydliště: Trenčín

Re: fungují jen dva válce

Příspěvek od Gamer »

ventyl by sa teoreticky dal skontrolvat niakou endoskopickou kamerou...
Odpovědět