Stránka 1 z 1

fungují jen dva válce

Napsal: pon zář 14, 2015 12:58 pm
od konvaka
Ahoj,

náš subík se rozhodl, že bude jezdit jen na dva válce. Auto jsme dali do servisu a tam nám doporučili, vyměnit výfukový ventil, který jsme hledali, ale je zřejmě těžko dostupný. Nevíte, kde by se tento náhradní díl dal sehnat? Děkuji

Re: fungují jen dva válce

Napsal: stř zář 16, 2015 4:39 pm
od Mis.us
Můžu objednat. cena od oka 500,- originál

nemusí to bejt ale podpálenym ventilem......

tel. 732 866 438

Re: fungují jen dva válce

Napsal: stř zář 16, 2015 9:42 pm
od Johny Mandolína Jazz
Asi mám podobnej problém-sice jede,ale má menší výkon a zvuk je víc traktorovej

Zajímalo by mě ,jestli se dá nějak jednoduše zjistit jestli opravdu jede jen na dva válce,popř.jestli je to tím ventilem,nebo zlobí něco jiného.

Johny

Re: fungují jen dva válce

Napsal: čtv zář 17, 2015 6:13 am
od dědek
Zjistit se to samozřejmě dá. Vyšroubují se svíčky a do díry nasadí postupně takový tlakoměr a zastartuje. Na všech třech válcích by měl ukázat přibližně
stejnou hodnotu. Hodně lidí to má doma. Kdysi se to prodávalo. Vypadalo to jako měřič tlaku v pneu akorát koncovka byl gumový kužel. Dědek
(Prodává to stále VAPOL jako měřič komprese tza 285,-Kč)

Re: fungují jen dva válce

Napsal: čtv zář 17, 2015 3:18 pm
od vojta
se blbě zeptám páč sem lajk - nebylo by dobré udělat tu hlavu ventily komplet - zabrousit sedla, těsnění atd? Máte opravdu jistotu že je to ventil? - dává to jiskru? - kabely od rozdělovače v liberku dost trpí tak bych hledal nejdřív tam....nechci bejt škarohlíd ale servis kde je nenapadne hledat díly na subaru u subaru na mě působí dost podezřele....každopádně ale držím palce ať Vám subík zase drandí :)

Re: fungují jen dva válce

Napsal: čtv zář 17, 2015 4:49 pm
od dědek
To samozřejmě ano. Ale když jsou vháji kroužky nebo děravý píst, to už jen hlava nestačí.Dědek

Re: fungují jen dva válce

Napsal: čtv zář 17, 2015 8:31 pm
od Tuti
No asi to nebude tak, že by servis střelil naslepo jako diagnózu jeden výfukový ventil ... a sundávat hlavu a nedat nové těsnění, to by snad neudělali. Spíš jsou zvyklí, že na většinu oprav se všechny díly koupí třeba v Autokelly nebo Primě, kde mají marži. Těsnění tam (teoreticky) koupí i na Libero - dost pravděpodobně nebude všechno pasovat, ale to zatím nevědí. Kdežto ventil v katalogu nenašli a shánět originální díly je pro servis komplikace a nemá z toho nic, takže nechá zákazníka, ať si to obstará sám.
To že se mění jeden ventil a zbytku motoru nic nechybí není zas taková zvláštnost, ventil se může podpálit kvůli dlouhodobě špatnému seřízení a nebo vinou špatného vstřikovače (což by se určitě mělo zkontrolovat, aby nový ventil zase rychle neodešel)

Re: fungují jen dva válce

Napsal: čtv zář 17, 2015 10:33 pm
od Johny Mandolína Jazz
Asi to nechám ještě zrát.Dnes jsem objevil že mám zpuchřelý podtlakový hadičky co vedou z karbce.Zatím jsem vyměnil jen jednu(víc zdravejch jsem neměl).Možná se to nepatrně zlepšilo.
Nemohla by bejt ta ztráta výkonu taky tím?
Mě to trápí už dlouho,ale vždy se to po nějaké době probralo,a byl zas chvíly pokoj.Teď se to nějak probrat nechce.
Jinak díky za názory a rady.
Johny

Re: fungují jen dva válce

Napsal: čtv zář 17, 2015 11:19 pm
od vojta
jo tuti, asi máš pravdu, ale přístup servisu kdy nechají zákazníka aby si sháněl díly z kterých nemají marži mě prostě čeří krev, jako by to byla děsná práce zvednout telefon a zajistit si materiál k práci, možná by si měl zákazník navlíct montérky a vyměnit si to sám - takové to "pane lórenc uvezu to?" ..pasující těsnění možná řešit nebudou, zapatlaj to silikonem a bude... asi ze mě mluví špatná zkušenost a na jednu stranu je i pochopitelné že liberko není v servisu vítaným návštěvníkem, ale stojím si za tím že když už někdo dělá nějaké řemeslo měl by ho dělat pořádně a na úrovni, zákazník platí dost peněz na to aby si dělal reparát z automechanika - no jó - asi sem spad z marsu :D

Re: fungují jen dva válce

Napsal: pát zář 18, 2015 3:53 pm
od konvaka
tak v servisu alespoň ocenili moji snahu, nicméně zatím to pouze tipují na odpálený ventil...tak snad to nebude zásadnější problém. Díky všem

Re: fungují jen dva válce

Napsal: ned zář 20, 2015 6:04 pm
od Tuti
Tipují na základě nějakého ohledání, nebo jen tak na dotaz? Měřili kompresi? Kontrolovali kabely? A kolik to bere oleje?

Re: fungují jen dva válce

Napsal: pon zář 21, 2015 8:11 pm
od Vladino
Ahoj konvaka ! Viacerým z nás, ak nie každému to ide občas na 2 valce, ak nie na jeden. Chyba je často niekde inde, ako pri podpálenom ventile, i keď aj to sa stáva, ako som počul. Skús to zobrať z toho ľahšieho konca a preveriť si najskôr elektriku, teda sviečku toho valca aj s káblom a tiež aj viečkom rozdeľovača. Hlavne, aby kontakty neboli zoxidované a pekne to vyumývaj s C6000. Zisti, či na sviečke preskakuje iskra. Presne tak, jako sme to robili v minulom storočí na iných autách, tak aj teraz na týchto. Ja som mal občas špinavé káble, je pravda, že sviečok som povymieňal kopec. Tiež taká hlúpa chyba – povyskočená fajka zo sviečky. Ak si budeš na 100 % istý, že to nie je v elektrike, skúmaj ďalej. Trebárs aj tie ventily. Na akési tipovanie automechanika nikdy nedaj. On má testovať, a nie tipovať.
Inak podpálený ventil sa mi zdá byť zásadný problém. Elektrika je oproti tomu brnkačka. :D

Re: fungují jen dva válce

Napsal: pát říj 23, 2015 10:34 pm
od Johny Mandolína Jazz
Jako by FERDA nechtěl udělat ostudu,tak na srazu šlapal jak hodinky. :)
Dva dny potom zase dva válce. :(
Kabely,podtlaky,rozdělovač zkontrolovány výsledek O,a tak jsem jenom pro sychr vyčistil ještě svíčky a od té doby v pohodě :) .
Tak doufám že to chvíly vydrží.
Ale stejně nevěřím že to bylo jen těma svíčkama,řekl bych že hlavní vliv má postavení nebeských těles,počasí a stav vody na českých tocích...
Prostě LIBERO

Re: fungují jen dva válce

Napsal: sob říj 24, 2015 6:34 am
od Mis.us
jaký používáš svíčky?

důležitý je, aby si motor hlavně někde nepřisával, a nemusí to bejt jenom hadičkama od podtlaků. Schválně si někde na sání odpoj hadičku a uvidíš, že Ti bude připadat, jako by motor běžel jen na dva válce, bude ale pořád běžet na všechny (výkon bude ořád stejnej, jen bude stát za prd volnoběh- to je ten traktoroidní :-) ).

Re: fungují jen dva válce

Napsal: pon říj 26, 2015 6:23 pm
od Johny Mandolína Jazz
V současné době tam mám- BOSH SUPER PLUS (na porcelánu) WR7DCX+RUSSIA312 +21(na kovové části)
No a k tomu přisávání to funguje jak říkáš,ale v mým případě to budou opravdu asi ty dva válce,jelikož když to blbne tak kopec kterej při normálním tahu jedu v pohodě za 3,musím jet za 1+2,takže na výkonu to je znát hodně.
Ještě se zeptám jestli má vliv na výkon proděravělej vejfuk.
Díky Johny

Re: fungují jen dva válce

Napsal: ned lis 08, 2015 5:51 pm
od Mis.us
Johny proděravělej vejfuk bude mít vliv, ale minimální. Záleží taky na tom, kde je děravej. U karburátoru je díra ve vejfuku nebo v sání většinou ovlivňujícím faktorem chodu a tahu motoru. To se tejče ale spíš toho sání.

Svíčky Bosch a NGK nepoužívám, spolíhám se na Brisky, podle mně jsou to nejlepší svíčky, i když teda spousta lidí na ně nadává, to je podle mně ale tim, že jsou jedny z nejlevnějších.... Dávám uplně obyčejný LR15YC (musí se přenastavit vzdálenost od elektrody na 1až 1,1mm) nebo LR15YC-1(ta má vzdálenost 1mm, (proto je za názvem -1) a každej motor mi běží jak hodinky (Nehrajou v tom roli jen svíčky, všechny motory o který se starám nejen sobě, mám vpořádku co se tejče ventilovejch vůlí, pístních kroužků, rozvodů atd.....)

Každopádně změř kompresi na všech válcích. Když by si měl podpálenej, nebo prasklej ventil (u libera se to děje jen u vejfukovejch), kterej tim pádem tlak ve válci neudrží, by si poznal už při startování. Chytalo by hodně špatně a tim jak jeden válec odfukuje do vejfuku, tak zvuk motoru při startu je dost znát, je nepravidelnej.

v Tvym případě, pokud máš vpořádku rozdělovač, cívku a kabely, zkrátka zapalování, tak to budou s největší pravěpodobností pístní kroužky. (a když by to byly kroužky nebo hlava je jedno, tak i tak by usela dolu...) Žere motor olej? Michal

Re: fungují jen dva válce

Napsal: ned lis 08, 2015 8:20 pm
od Johny Mandolína Jazz
Motor olej žere minimálně.Co Ferdu mám tak porát stejně,tzn.tak asi 1L na 8 000km
Jinak od posledního příspěvku jede zas jak hodinky.Tak nevím,kdyby to byly ty pístní kroužky tak by asi jel furt blbě.Mě furt vrtá hlavou ta nepravidelnost.
Jinak Díky moc :) za rady.
Johny.

Re: fungují jen dva válce

Napsal: pon lis 09, 2015 5:36 pm
od Gamer
ventyl by sa teoreticky dal skontrolvat niakou endoskopickou kamerou...