Stránka 1 z 1

Predni brzdy

Napsal: pát pro 27, 2019 3:14 pm
od destructor93
Ahoj lidi,
mam dotaz ohledne prednich trmenu u starsiho liberka. Chtel bych je repasovat, ale pistky jsou v nich zarezly jak prase.
Otazka teda je jestli se nejak snazit vyndat pistky nebo dat novy trmeny ktery se daji sehnat (nevim jestli treba z novejsiho) nebo z jinyho auta.

Dik

Re: Predni brzdy

Napsal: pát pro 27, 2019 4:22 pm
od Albedo
Mě na vyndání totálně zarostlých pístků pomohlo elektrolytické odrezování. Měl jsem to vraženo na 12V/6A zdroji, elektrolyt byla voda nasycená sodou na praní, jako kladnou elektrodu požívám kousek nerezového plechu (může bát i jakákoliv rozstřihnutá plechovka, ale ta se pak rozpadne a obalí sajrajtem). 99% "srostlých" spojů jsem takto uvolnil, chce to jen trpělivost, ty časy odrezování někdy bývají hodně dlouhé, než se ta rez v nedostupných místech zredukuje (je to nějaká změna na jiný oxid, nebo co...ze rzi se prostě stane kovový prášek, teď ani nevím, jak se to správně chemicky jmenuje :D ). Sem tam se tomu kartáčkem pomůže, aby se proces dostal dál a hlouběji. Jen je nutno počítat s tím, že ty částečky mezi plochami zůstanou, takže se to musí prostě postupně vyklepávat/vyfoukávat...

Re: Predni brzdy

Napsal: pát pro 27, 2019 5:14 pm
od Mis.us
Starý má jinej typ třmenů. Já to nahrejvam propanbutanem a vždy jdou ven i total zahnily. Stačí na to propanová pistole z Baumaxu nebo tak, ale nahrejvat se to musí dlouho....autegen by byl lepší. Díry potom vrtám na průměr, co původně před zreznutim byly. Samozřejmě se může stát, že budou ty čepy totalne v hajzlu, ale tuším ty se dají sehnat. Pořád lepší než kupovat fungl nový třmen. Většinou to stejně bývá repas starýho -to co koupíš jako novej a chtějí i tvoje starý většinou, ale evím jestli je to pravidlo...;) M.

Re: Predni brzdy

Napsal: ned pro 29, 2019 5:58 pm
od Martinekk
Zarezlé piestiky som vytlačil tak, že som odmontoval strmeň aby medzi doskami nebol kotúč a našlapal pedálom, pekne vyliezol. Nieje treba nahrievať ani noč podobné. Stačí mať odvzdušnený systém.

Re: Predni brzdy

Napsal: pon pro 30, 2019 9:13 am
od Mis.us
Martine, bohužel na web píšou lidi neodborně. Já o voze vy o koze.

Jsou pístky plovoucí ( plovoucí součást třmenu) o těch mluvím já. A pak jsou pistky hlavní ( to je ten co tlačí destičku, o tom mluvíš ty) :D ono sem asi opravdu nemá smysl psát...beztak tohle už tady jistě je.

Re: Predni brzdy

Napsal: úte pro 31, 2019 11:51 am
od Martinekk
No, tak nieje piestik ako piestik, ja som to pochopil zle, tak sorry.

Re: Predni brzdy

Napsal: stř led 01, 2020 9:01 am
od Mis.us
Já to taky nemyslím zle, ale mně jen mrzí, že ty informace tu jsou, ono je ale jednodušší se zeptat znova ;)

Re: Predni brzdy

Napsal: stř led 01, 2020 9:22 am
od Mis.us
Každej jsme to pochopily po svým, ta otázka je taková všeobecná bych řekl...neptá se náhodou Tomáš? :D

Re: Predni brzdy

Napsal: úte led 07, 2020 6:15 pm
od setrilek
Moje zkušenost jak vyndat píst z brzdiče je : V první řadě odpojím brzdič a zaslepím hadíčku z obou stran přložením těsnění přitažené svěrkou, aby nevytekla kapalina. Brzdičem tluču na tvrdou podložku, použil jsem 20kg litnové závaží, nebo traverzu , aby doraz byl tvrdý hmota na hmotu.Váha pístu setrvačně píst vysune ven. Ještě se mi nestalo, že by píst nevylezl a to se mu nechtělo ven ani šlapat na pedál .

Re: Predni brzdy

Napsal: úte úno 04, 2020 2:52 pm
od destructor93
Diky moc vsem za rady,
po mesicnim louhovani v brzdovce a v nejakych penetracnich naterech nic.
Tak jsem zkusil elektrolyzu -> bublalo to smrdelo to ale nakonec jsem pistek vyklepal.
Ted uz jsou pistky hezky nalakovany a cekaj na montaz.
Foto tady: https://photos.app.goo.gl/e8Rbz7a2Zozokcpz6