Kolik km najedu v létě na plnou nádrž?

E 10, E 12
Odpovědět
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Kolik km najedu v létě na plnou nádrž?

Příspěvek od dědek »

Asi dva roky jsem jezdil s Octávkou co měla počítadlo, které umělo napsat,kolik km ještě ujedu (pojedu-li tak jak doposud) než budu nasuchu. Bylo to docela dobrý- hlavně na dovolený v cizině. Vzhledem k velikosti nádrže,( taky mám obavy o přesnost palivoměru) mě docela zajímá, kolik asi Libero na nádrž dojede. Někdo tu kdysi popisoval, že tankuje po 280 km což se mi moc nezdá. To je cesta od nás do Holic a zpět. Udělal jsem pokus a natankoval plnou . Nejezdím žádný dálky, spíš tak 12 -15km na ryby a po 190km na počitadle ukazatel paliva je přibližně v půlce. Přičtu-li k tomu radu, že když je ručka úplně dole,je v nádrži ještě 9-10l benzínu, vychází mi to na dojezd minimálně 450 km. Ale nerad bych vycuc poslední zbytky z nádrže, je to prý horor celý palivový systém zaplnit a na silnici skoro vyloučený. Tak nevím. Dědek
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Tvůj odhad podle mých zkušeností celkem sedí, v létě jezdím za stabilních 7,5 na sto a nádrž má psaný objem 40 l. Jet do sucha si netroufám, nejvíc jsem dotankovával asi 34 l a to už byla ručička hloboko pod nulou. U mého auta palivoměr ukazuje v horní půlce trochu nerovnoměrně, ale kolem nuly je na něj spoleh.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Přes 400km to musí na dálku zvládnout.
Jinak to není japonec ale rus :wink:
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Já jsem jednou vydojil z nádrže úplně všechno a po klasickém škyt-prd jsem zůstal stát v křižovatce, ze které jsem odskákal na startér. Na štěstí byla benzinka hned vedle a dvoulitrová petflaška z popelnice to jistila. Měl jsem strach, jestli bude čerpadlo schopné nasát šťávu, ale motor naskočil prakticky okamžitě i když jsem předtím dal baterce tím popojetím řádně na prdel. Japonec mile překvapil, kéž by to bylo častěji.

Martin.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

spotreba

Příspěvek od Lubomír »

tak čerstvo nameraná spotreba je pre istotu z dvoch plných nádrží - teda keď cvakne stopventil na tankovacej pištoli mi to dvakrát zobralo po 29 litrov a keďže som zabudol minule vynulovať ten malý počítač kilometrov, tak viem, že sa mi podarilo systémom poskokov (vytočiť, vyradiť, plachtiť tak na 60 a znovu, už som zohnal novú spojkovú lamelu...) najazdiť 935 km, nenechávam tú ručičku palivomera dlho blbnúť okolo nuly, už som ignoroval pumpu a pol kiláku za ňou škyt-puff-puff a vonku +35, slniečko, no radosť... Ale naskočilo to potom na druhé otočenie kľúčikom, to súhlasí aj v mojom prípade.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

O víkendu jsem najel na plnou nádrž /až po hrdlo/ 420 Km. , z toho asi 100 Km po městě a ještě tam trochu zůstalo nad spodní čárkou . Jeli jsme ve čtyřech lidech Praha Pec pod Sněžkou a zpět .
P+B.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Tak jsem měl možnost porovnat spotřebu za "normální" popojíždění do 5km po městě a z kopce do kopce oproti spotřebě na delší cesty. (Od nás za Chlumec n.C. a po té od nás do Stráže p.R) Když delší tak tím myslím aspoň 100km. Tohle bylo asi 380km dohromady a spotřeba- světe div se -
asi 6,7 l/100km. To je dost dobrý oproti i v létě 10l/100km pro "normálku".
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

na kvalitnější benzín mi to papá míň než na ty levný ...... ,
takovej V-power 95 od SHELLu mu docela chutná,až se skoro staví na zadní a na dálnici letí vpohodě i 150km/h
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

michalson píše:... a na dálnici letí vpohodě i 150km/h
Fakt :?: Tak, to u mýho auta se už ve 130 zatahuje podvozek :evil: No fakt, nekecám :!:
K.
:shock:
Nikdo není dokonalej.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Michalson - Michalson, jet s tímhle knedlíkem 150, to si koleduješ o průser. I při daleko menší rychlosti umí boční vítr s Liberem pěkně zacvičit a potom i široká silnice je najednou kure...y úzká.

Martin.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Taky max 130, ale jednou z kopce sem to rozjel docela dost :)
Uživatelský avatar
michalson
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 01, 2006 4:35 pm
Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvek od michalson »

Když fouká vítr tak víc jak 100km/h nejede...
Uživatelský avatar
HUMMER
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 19, 2006 9:52 pm
Bydliště: dublovice

Příspěvek od HUMMER »

také sem už měřil a jezdím nyní za 6.7litru a to je 460km
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

cesta brno -> k.vary (cca 350 km + zastavka pres prahu) za necelych 25L coz je cca 7,5L/100km :) a to jsem jel nesetrne :wink:
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

To je na dálku, když mu šlapeš na krk normálka. S 10 L počítej při popojíždění v okolí. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

no ja slapal spis na plyn nez na krk;) a 3/4hodky po praze taky neni zrovna uspora.. doufam ze to bude tak tech 8, zatim to na to vypada:)
na to jak sou nektery veci v tom auticku zanedbany, mi prijde ze karbec je vyladenej fajn ;) (+ zminovanej vzduch.filtr taky asi dela svoje)
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolik km najedu v létě na plnou nádrž?

Příspěvek od Martinekk »

Tak, spotreba môjho Liberka je 7,3l/100km. Žiadna diaľnica, po dedinkách a starých cestách, krížom cez pár miest. Trasa Trenčín-Galanta dvakrát tam a späť. Je to cca 420km. Takže pohoda.
Spotreba je fajn na to, že mám zlé ložisko na zadnej náprave, starý vzduchový filter, zimné pneu aj v lete...
Takže zatiaľ som spokojný.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Odpovědět