Kupuju Libero - poradíte?

E 10, E 12
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kupuju Libero - poradíte?

Příspěvek od Iva »

Ahoj, chci si koupit nějaký ojetý sympatický vozík - jezdím hodně po trzích se svou keramikou a trochu do hor aby to bylo taky. Mám málo peněz a zkušenosti jen se svou škodkou 105, která už odchází. Teď jsem si vyhlédla Libero 1991 za 40 000, můžete mi napsat nějaké užitečné rady na co si dát pozor? :? Nenašel by se mezi vámi zkušenými nějaký pražák, který by byl ochotný mi auto před koupí omrknout?
Díky!
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Kupuju Libero - poradíte?

Příspěvek od Karel »

Iva píše: Mám málo peněz a zkušenosti jen se svou škodkou 105, která už odchází.
Nechci Tě zrazovat,ale Libero staré 15 let a bez dokonalého zázemí není dobrá volba.Auto na práci vypadá trochu jinak. Je pravda,že Š 105-120 se svojí jednoduchostí a spolehlivostí vyrovná snad jen Trabant.U Liberka to bohužel bude asi jinak.
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

Díky za povzbuzení :cry: Určitě máte pravdu, ale nevím, co zkusit lepšího, ráda bych větší auto na vožení dřeva taky - pálím v peci na dřevo, a kromě toho Favority se mi hrozně nelíběj, 105/120 taky moc ne, hezké byly staré 100 ale to už nejezdí. Kdybych měla trochu štěstí, tak by mi Libero třeba chvíli fungovalo? A je to sympaťák. :D
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Vezmu to s technické stránky věci.Š 100 je předchůdkyně Š 120 u někoho může vyvolat nostalgickou vzpomínku,ale to je tak bohužel všechno, je jiná doba.Koroze a přirozené stárnutí nejde zastavit :!:
Co koupit ? Koupě užitkového auta /dodávky/ je věc velmi složitá a specifická.Dodávka sloužila nejspíš ve firmě a jezdila na doraz střídají-li se řidiči tak je to mnohem horší.Vztah zaměstnance k svěřenému autu je asi tento:"ať si to spraví nebo koupí jiné má dost peněz a stejnak si to dá do daní" :!: Měl jsem auta a taky zaměstnance a vím o čem je řeč. Užitkové auto musí jezdit a vydělávat ,nepodléhá módním vlnám,ani televizní reklamě.Proto se prodávají doslova vraky.
Kde lovit :?:
Já bych asi skusil: "vrácené lízinky"to je zabavená auta neplatičům,sledoval bych dražby fin.úřadu,soudní desku,předváděcí vozy,pozůstalosti,exsekuce.Skrátka nedobrovolný prodej :idea: Každopádně bych se rozhídnul kolem sebe s čím jezdí kolegové a konkurence.Ještě k tomu dřevu,asi bych to řešil dodavatelsky./budu dělat čemu rozumím a mám za to více peněz a službu si zaplatím/
K.
:D
Naposledy upravil(a) Karel dne stř lis 08, 2006 11:34 am, celkem upraveno 3 x.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

No, moje "firma" je trochu jiný případ - rozhodně nemám zaměstnance, kteří by mi s autem jezdili, dělám autorskou užitkovou keramiku a ne série pro restaurace a jako "pracovní" (a jediné) auto chci něco k čemu budu mít vztah a nejen co mi - snad - dobře poslouží. Moje "produkce" hrnků, čajové keramiky aj. není nijak závratná, tolik dříví do zásoby, aby se mi vyplatilo si ho nechat přivézt, se mi bohužel na zahradu nevejde a když nevezu nějaký náklad nebo kamarády, jedu radši vlakem. A na to, abych si koupila novější auto na "firmu" mi žádná banka jako svobodnému povolání nepůjčí, s mým daňovým přiznáním... a já ani nechci, kdoví kolik bych pak měla na splátky a nebyla bych nezávislá. To jen na vysvětlenou.
Jinak dík za tip na "nedobrovolné" prodeje, ale já si chci koupit to své vyhlédnuté Libero, je-li aspoň trochu šance že mi chvíli bude jezdit. 8)
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Iva píše:- rozhodně nemám zaměstnance, kteří by mi s autem jezdili ale já si chci koupit to své vyhlédnuté Libero, je-li aspoň trochu šance že mi chvíli bude jezdit. 8)
Zaměstnanci... to jsem psal proto,že dodávky určené na prodej jsou převážně ve stavu, kdy se už nevyplatí další oprava.Takže bazar nebo sešrotovat :!:
Ještě k životnosti :když tam bude voda a olej a jakýs-takýs servis,tak každé nejenom Libero vydrží moc.Pro příklad:tady u nás má chlapec Justy automat.Co to auto prožilo nejde rozumně popsat.Díly karoserie co uhnívaly odtrhal.S autem tahá vlek a odhrnuje sníh,jezdí do lesa pro dřevo,a jiná zvěrstva.Ale, což je s podivem motor ,převodovka, nápravy a rám - vše funkční :!:
A do 40 000,-se dá při troše štěstí sehnat pěkné Liberko.
K.
:D
Naposledy upravil(a) Karel dne stř lis 08, 2006 8:02 am, celkem upraveno 1 x.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Milá IVO: tvoje potřeby chápu a autíčko je, co se týče velikosti pro tvoje potřeby akorát. Kupovat Libero 91- za 40 000kč je podle mého názoru drahé.
Jakmile jej vezmeš do každodenního provozu, tak musíš počítat s opravama,neboď jiný majitel,jiný styl jízdy.To znamená 10 000kč na opravy jako rezerva a né každý servis se v Liberu vyzná.Jakmile však nedostatky vychytáš, Liberko se ti odvděčí svou pílí a spolehlivosti.Já koupil 90-za 26 000kč a na opravách během 3měsíců jsem nechal 9000kč a nyní si jej nemohu vynachválit.Na dřevo je také dobré, ale chce to dovnitř plachtu, ať jej nepoškodíš a rozhodně s ním nikde nezapadneš.O dřevu jsem psát neměl, to bude Liberákům trhat srdce.Na koupi si ale sežeň nějakého automechanika ,který to s tebou půjde omrknout, ať tě někdo zbytečně neodře o peníze.Automechanici bývají ochotni,tak se skus s nějakým v nejbližším servisu domluvit ať to s tebou jde projet.
Zatím čauki. qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Milá Ivo, Libero ti bude "vymlouvat" mnoho dalších na tomto fóru a nejen Karel. Ten patří asi k lidem s nejbohatšími zkušenostmi s tímto autíčkem. Kdo do tohoto vozítka "šel" musel mít k tomu dost vážné důvody. Za 40 tisíc by to vyhlédnuté Libero muselo být "DOKONALÉ", ale to asi není a je to asi sezónní cena s prvým sněhem. To za ty peníze koupíš Felicii a když budeš mít kliku, bude mít tažné zařízení a k odvozu dřeva lze půjčit od souseda nebo v půjčovně nákladní vozík. Subaru Libero patnáct -šestnáct let staré už "něco pamatuje" a vyžaduje zvláštní péči. Jinak řečeno, jak to tady někdou jednou uvedl, "vlastní" skrytý imobilizér, číli občas nejede a nikdo neví proč a druhý den je "samo" opraveno. Je-li opravdu volba natolik vážná právě pro tohle autíčko, vítej mezi námi. Mezi nejrůznější profese všeumělů a hračičků, pro které je ten jejich exemplář vášní ,hračkou, důvodem k utracení nemalých peněz, jen pro to, aby jelo. Mnozí s nim jezdí každý den dost km , jiným slouží pro zábavu a mě v létě na ryby a v zimě jako nutnost, protože bydlím na pořádném kopci v Jizerských horách, abych se na ten kopec ve sněhu vyškrábal. Je to úplně něco jiného, než "normální" auto. Stručně řečeno- terenní-neterenní, autobus (7míst k sezení), ale mrňavých a tedy neautobus, dodávka - nedodávka, jedno z mála aut, ve kterém se dá celkem slušně vyspat a auto během chvilky změnit v obytný přívěs pro čtyři "svačící" (nebo chlastající) členy osádky, docela svižně poskakující ,ale s citeným deficitem výkonu motoru při obsazeném vozidle. V zimě dost žíznivém ( i 15 l benzínu N95 na sto km- v létě včak i za 6,5 l). Někomu se líbí, jiný
jim pohrdá (máslo na štorc) . Rozhodni se sama a někomu z Prahy určitě nedá a vypraví se s tebou na "nákup." Z Jizerských hor je to trohu z ruky. Dědek
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

dědek píše:Milá Ivo, Libero ti bude "vymlouvat" mnoho dalších...
Slovo klasika"...a dobře si to tam prohlídni,ať víš do čeho jdeš..."
Doufám nemusím rozvádět :wink: s Liberem je to jako s Kofolou-když ji miluješ není co řešit-
Já říkám, že je to autíčko prostě fenomén a proto mám hned 2 kousky doma u baráku a nenápadně se rozhlížím,co,kde a jak... že by další :?:
Pro mně je to "hobycar" prostě asi úchylka nebo co ale co s tím :?: Zkrátka jsem takto ve stručnosti popsal klady.
A teď zápory pro čerstvého majitele:Libera se do ČR nikdy nedovážela, v servisech není na toto auto tradice, mechanici nebyli na tento auťák proškoleni.Chybí diagnostika a co hlavní- skušenosti a chuť tyto zkušenosti získávat.Není tady prostor rozebírat úroveň opravařiny/mimo velké značkové servisy/ a není to dobrý .Nové originální náhradní díly jsou celkem drahé.A stále opravovat z dílů z vrakáče moc dobře nejde.Uvedu příklad:autu nerozumím potřebuji vyměnit jeden díl kardanky hrozně to drnčí :cry: říkali,že je špatnej nějakej kříž nebo co :?: /to je ta věc co pohání i přední kola/. Přivezu ho z vrakáče pěknej,funkční.Po opravě se auto chová daleko hůř než před opravou.Můj dotaz:zamontoval jste ji dobře :?: odpověď- no jasně šéfe co chcete z bazaru :!: Ale ve skutečnosti ji špatně sestavil,protože takové auto viděl poprvé v životě,a poznačit si díly před demontáží :!: no na co :?: "přece nejsem blbej" :twisted:
Je to autíčko ,kde je všechno trošičku jinak než je u nás zvykem. Aspoň ten volant,že zůstal...
Zní to ode mne pesimisticky ale,na druhou stranu-mít spolehlivé Libero je radost.A přeji Ti šťasnou ruku při výběru miláčka, aby dlouho a bez poruch sloužil,a jeho požadavky byly jen benzín a trocha toho oleje.
K.
toothy10.gif
Naposledy upravil(a) Karel dne pon lis 13, 2006 2:25 pm, celkem upraveno 3 x.
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

Moc děkuju za všechny názory a rady vám všem! Pořád si čtu tady v tom fóru o všech problémech, které mohou nastat, ale stejně mám pocit, že takovéhle autíčko pro mě bude to pravé... A kdyby se přece jen našel někdo z Prahy, kdo by měl chvilku, to by bylo super...
Držte palce!
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Nikoho nechci doporučovat, ale Honza a Petr jsou pražáci s velkou praxí co se týče Libera do r.v.93.
Zkus jim písnout :wink:
Tohle jsi už asi četla.
Uživatelský avatar
Iva
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 44
Registrován: úte lis 07, 2006 9:37 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iva »

Díky, zkusím a co jsem tady všechno četla, z toho mi jde hlava kolem :shock: :roll: :shock: ... no chce to pořádnou dávku štěstí, jinak to nevidím. Armádu andělíčků strážníčků!
angel8.gif angel8.gif angel8.gif
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Iva píše: angel8.gif angel8.gif angel8.gif
Určitě bych přidal, 7 je akorát...
angel8.gif angel8.gif angel8.gif angel8.gif angel8.gif angel8.gif angel8.gif
Nikdo není dokonalej.
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Je pravda že ať koukám jak koukám tak Liberu podobné vozítko u nás na trhu není. Takže až mi jednou doslouží ..... :cry:
Jiná jsou moc:
velká - na akci po městě
nepraktická - variabilita
drahá - povinné ručení
dvoukolky - absence 4WD

To znamená že když se zamiluješ a pak si vše v klidu promyslíš, nic tě už neodradí :wink:
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Kupuju Libero - poradíte?

Příspěvek od Karel »

Iva píše:chci si koupit nějaký ojetý sympatický vozík
Doporučuji nakouknout,není to bohužel jenom pro zasmání. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2004103105
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Ahoj Ivo , na tvůj mail odpovídám touto cestou , protože mi stávkuje počítač co se mailů týká . Radit někomu jestli je libero dobrý nebo špatný je dost "medvědí služba" to asi uzná každý , kdo libero má . Jestli jseš ale opravdu rozhodnutá , že do toho půjdeš i po proštudování tohoto fóra , tak se na to podíváme a skusíme důsledky špatné koupě zminimalizovat na minimum . Tento týden to ale opravdu nepůjde , dělám za Prahou a začal jsem rekonstrukci bytu která vyvrcholí asi v pondělí . Do Hostivic stejně potřebuju zajet za jedním pánem , tak to vezmem při jednom . Domluvím se ještě z Honzou . Víc hlav , víc ví . Když tak mi zavolej a domluvíme to po telefonu . 723942875 .
P+B.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Ivo, tuším že je rozhodnuto, takže držím palec ať je o jednoho spokojeného majitele (majitelku) víc. Vítej do rodiny.


Martin.
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Až/jestli si to Liberko koupíš,tak nám jej ukaž na fóru,ať víme na čem jsme se podíleli.Mnoho zdaru a držíme palec. qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1571
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Koupě Libera je závažný životní krok srovnatelný s výběrem profese, svatbou a tak podobně. :lol: :lol: Jakmile mu totiž propadneš, už si nedokážeš představit, že by ti ho jiné auto mohlo plně nahradit, protože souhrn jeho vlastností (jak píše Peple) je naprosto unikátní. Kdybys za těch 40 tisíc koupila Favorita, byl by "pozlacený" a asi bys s ním zažila míň technických problémů, než tě čeká s Liberem. Ale Libero je určitě lepší i pro tvoje podnikání - nejen kvůli přepravní kapacitě, ale na trhu samo o sobě zapůsobí jako dobrý poutač, zvlášť když třeba bude ještě patřičně malované protest.gif
A hlavně k němu tady máš jako bonus spoustu kamarádů :!:
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Koupě Libera

Příspěvek od Lubomír »

Pripájam sa k vyššieuvedeným kamarátom. Aj na Slovensku môžeš nájsť kamarátov , ak sa vyberieš týmto smerom.
A moja referencia: Ako som niekde inde napísal, Liberko mi slúži už 13 rokov, vždy až do roztrhania tela, a pretože som lepšie auto nenašiel, kúpil som si aj dvojkolku, ale skromne poznamenávam, že to tretie Liberko používam ako vrakáč. Takže ma hodnoť ako ďalšiu obeť.... No a nekúp Liberko, keď máš 4 deti, veď nie je iná možnosť, lebo 1203-ka nie je riešenie a tie ostatné vany a minivany sú drahé ochmelky benzínové, prípadne nesiahajú vlastnosťami Liberku ani po nárazník, aj keď jazdia aj 180 km/h , ale načo by mi to bolo po českých a slovenských cestách pri medziosadovom približovaní.
A k vozeniu dreva: až po strechu sa dá do Liberka naložiť čerstvého dreva /siahovice tak do 2 metrov dĺžky/ , a potom sa ešte pomedzi stromy povytáčať až k ceste. To nedokáže skutočne žiadne iné auto u nás dostupné. Ani ARO alebo Gazík!!!
Ono sa stačí správne rozhodnúť, a nikdy neolutuješ.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Odpovědět