Jít do něj či nikoliv??

E 10, E 12
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Jít do něj či nikoliv??

Příspěvek od Pajas »

Zdar všecí mám doma 2Subaru (nevím estli E10 či E12) jeden po havárce, druhý kastlově +-dobrý s vadným motorem...Rád bych slyšel váš názor, zda do toho jít či nikoliv...Je to stará verze, karbec, mám k tomu 2 motory 0,9 či 1,2(vadný) motor. Doufám jen že z té havárky bude dobrý bo dlouhou dobu stál....Jinak nevíte kolik by stálo GO???
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Motory poznáš-pod rozdělovačem je rovná plocha na bloku motoru s vyraženým číslem a to číslo končí EF 12 nebo EF 10.to je obsah motoru. Go-neni možné říct jednoznoznačně kolik,záleží na tom co ti to dělá nebo spíš dělalo.
qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

Já tomu moc nerozumím..Zatím sem měl enem škodu 120LS užovku....Tam sem se naučil základní věci.....Já to asi začnu rekonstruovat tak do 2 měsíců.....Protože škodovce v březnu končí technická a novou by nedostala
Uživatelský avatar
Doktor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 24, 2006 5:51 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doktor »

No, jestli jsou reálie takové, jak popisuješ a jestli otázka opravdu zní "Jít, či nejít" - tak já za sebe říkám "NEJÍT". Je totiž třeba si uvědomit, že oproti Š120 je to přece jenom konstrukčně a generačně - tudíž "složitostně" přece jenom trochu jiné auto :) a hlavně, cenová hladina čehokoliv (náhradní díly, práce servisu) je zatraceně vyšší než u staré škodovky, kde těsnění pod hlavu stojí dvě kila, použitelné motory se válí na každém rohu skoro za odvoz a kterou opraví i automechanik s dvěma ročníky učňáku bez praxe. U stodvacítky když ti něco v motoru chybí, tak si pro to zajdeš k sousedovi, nebo do nejbližšího kovošrotu, popřípadě když je nejhůř, tak do nejbližší mototechny. Tady budeš měsíc shánět, pokud TO vůbec seženeš...
Může se stát, že na tom vykrvácíš a pravděpodobně do toho budeš nucen nasypat víc peněz, než bys dal hned teď za kompletní, pojízdné auto. Když se do toho pustíš za dva měsíce, bude mráz jako kráva a jestli nemáš VYTÁPĚNOU a hlavně VYBAVENOU garáž (jak říkával pan Kos - to víte, to máte : jáma, zvedák, céóčko, stahováky, momenťák, klíče Gola, klíče stranové očkoploché, šroubovák rázový, svěrák, lis, franzouzák, kladivo, palice, štětce, ředidla, tmely, barvu základovou, barvu vrchní, tmel stříkací, brusku, vrtačku, kleště štípací, kleště kombinované, nůžky na plech, kladiva karosářská, babky, vytahováky, rozpínáky, rovnáky, ohejbáky...) může se stát, že se s tím budeš mrcasit půl roku, nasypeš do toho slušnou vatu, pak ti dojde dech a zbavíš se toho (když to půjde dobře) za polovičku, co tě to stálo.

Vím o čem mluvím, protože jsem tak taky začínal. Ale třeba to poškození není tak velké a je to práce na jeden víkend - udělat ze dvou jedno. Asi by to chtělo, kdybys sem nahrál nějaké fotky, aby ti kluci mohli poradit. Takhle jsi jim zatím moc indicií neposkytl :lol: :lol: :lol:

UPOZORNĚNÍ : Výše uvedený názor je ryze soukromý a může být zcela zcestný !
Pokud je to v zimě hustý - pomůže ti jenom Justy !
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

Tak o tu garáž to nejde, já bych to spravoval u kámoše- je to automechanik, tak moc drahé by to zas nebylo.To auto už měl brácha ale vymlel ho (to je to rozbité) druhé si dotáhl.Ale pak nastoupil do firmy a vykašlal se na opravování...Také dílna a všechno příslušenství k ní co píšeš je k dispozici...To auto se mi líbí že má 4x4, 6-7míst, oproti škodovce trošku mín žere-už sem si zvykl na vysokú) spotřebu u mojí šádule...No uvidíme co je na tom všechno v háji, kdyžtak příjde na řadu jiná škodovka a je to...Foták boužel nemám že bych to vyfotil :(
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Pajas píše:To auto se mi líbí že má 4x4, 6-7míst
Závidím Ti nadšení a odhodlání .Jinak hello2.gif vítej v klubu.A začni makat!V únoru je sraz ve Škrdlovicích,tak se ukaž.
K.
smileinbox.gif
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Doktor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 24, 2006 5:51 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doktor »

VE ŠKRDLOVICÍCH ???

Nemyslíš tím snad Škrdlovice u Žďáru nad Sázavou - u všech rohatých :twisted: :twisted: :twisted: ! :shock:

Hergot, že já nečtu to fórum celý... Vzhledem k tomu, že to mám 40 kiláků z domu, tak doufám, že byste vzali na milost i jeden osobáček (aspoň bude příležitost naživo porovnat co na těch autech teda je stejný :)) s poměrně komunikativním řidičem a zimní výbavou (nějaká ta slivovička domácí, třeba )... !
Pokud je to v zimě hustý - pomůže ti jenom Justy !
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Přesně o ty Škrdlovice jde , u Velkého Dářka . Budeš vítán jako potencionální zájemce o libero do svého autosalonu .
P+B.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Doktor píše:Vzhledem k tomu, že to mám 40 kiláků z domu...
Cosi mi říká :idea: ,že bys mohl připravit trasu na poježdění.Klidně s obtížností i 3.5.Co Ty na to :?: Přijeď :!: určitě budeš vítán.Veřejnosti řekneme, že je to taky Libero, ale ještě ve vývojovém stádiu.To nikdo ani nepozná...V koloně se stratíš... ,případně budeš jezdit jako 1. a ostatní Tě budou jako stopovat :twisted: Pro porovnání průjezdnosti ve sněhu/pokud bude/ je to výjmečná příležitost, tak proč ji nevyužít :!:
K.
:lol:
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

No uvidíme estli to stihnu do února :D ten sraz no nevím nevím 130km od baráku....No záleží na tom jak se to bude vyvíjet....Jinak jestli možu tak budu mít časem na vás kupu dotazů jak na to :D
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Pajasi,z náhradních dílu bych tak velký strach zase neměl,ikdyž jsou trochu drahší,ale za to víc vydrží. Např.: brz. destičky-450kč, Oil filtr-120kč. Oil motor 2.8l, 10-40W- 90-140kč,Vzduchový fil.400kč. Vodní pumpa kompletní- 1730kč.www.jcauto.cz, e-mail: obchod@jcauto.cz.
Ze škodovky to je skok,ale pokud chceš změnu, tak to změna rozhodně je po všech stránkách,ale u mne to byla změna příjemná. qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Jít do toho ?

Příspěvek od Lubomír »

Zdravím Liberátory a hlavne toho nádejného...
Tak jednoznačne, za takých podmienok, aké máš by som do toho išiel. Jednak som to absolvoval bez garáže, len so sadou Gola (Tona) a ešte aj na parkovisku za firmou vo švajci, a za týždeň po fajrontoch to bolo. Prehadzoval som celý agregát (motor+prevodovka) ostatok je pre mechanika aj škodovkára aspoň škola, ale inak brnkačka.
Zásada: ak to japončíci zmontovali, a mám po dva kusy zo všetkého, vyberiem ten lepší a zmontujem to tiež.
Ohlás sa s akýmkoľvekj problémom, som si istý, že to kolektívnym rozumem a skúsenosťami zvládneme.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
veros
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: čtv zář 22, 2005 8:05 pm
Bydliště: Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od veros »

Ještě podotýkám, že na http://subaru-libero.cestovatel.cz/navody/
rostou nějaké návody ke starší verzi.

--Věroš
Už asi nikdy nebudu mít tak skvělé auto. :-(
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Neboj se toho , motor přehodíš i na ulici před barákem .
P+B.
Uživatelský avatar
Doktor
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 24, 2006 5:51 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doktor »

A tak to jo - já četl REKONSTRUOVAT, proto jsem se lekl. Jestli jde opravdu jen o zpojízdnění - teda ze dvou udělat jedno, tak do toho běž určitě - na tom nemáš co zkazit... :)
Pokud je to v zimě hustý - pomůže ti jenom Justy !
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajas »

Tož díky za rady všem :) bylo by blbé ho zvrakovat....Doufám jen že to začnem opravovat co nejdřív bo šádule odchází čím dál víc a taky doba konce technické se taky kvapem blíží...Pravidelně vás budu informovat jak jsme pokročili...Tož zatím
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuti »

Jestli jde opravdu jen o přehození motoru, tak samozřejmě není nad čím váhat. Ale než bys do něj začal cpát peníze, tak si dobře rozmysli, jestli opravdu potřebuješ nebo chceš jezdit Liberem .. pokud ne, tak je spousta aut s menšími provozními náklady a k mání za pár šupů.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět