Ventily

E 10, E 12
Odpovědět
aslaby
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 08, 2007 1:44 pm
Bydliště: Praha 4

Ventily

Příspěvek od aslaby »

Nevíte někdo o sadě ventilů na SUBARU LIBERO E12 starší typ (r.v. 1987)? Nemám tlak v prostředním válci. V servisu sundali hlavu a řekli mi, že má podpálený ventil. A že když už je hlava dole a bude se měnit ventil, měly by se vyměnit všechny. Ale nemůžou je sehnat.
Případně nevíte o starší dobré hlavě s dobrými ventily? Vyměnit celou hlavu.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Martin H. »

Ventily jsou jiné než v 10ce ?

Martin.
aslaby
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 08, 2007 1:44 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od aslaby »

Nevím, jestli jsou stejné nebo různé. A pokud by byly stejné, tak byste něco měl? Zkusím zatím zjistit, jak to je se zaměnitelností. A.Slabý
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventily

Příspěvek od Tuti »

Nemáte někdo tušení, jestli je pro Libero vhodná sada simerinků na ventily na devítiventilové Justy? Objednal jsem si simerinky na Libero a přišla sada Ajusa 57024200, ve které je 9 kousků (6 černých a 3 hnědé). Nejspíš to je stejná sada, která mi před lety moc nepomohla na mém prvním Liberu - už pocitově byly ventily v simerinkách dost volné a olejožravost po výměně neklesla. Možná že už byly dříky seběhané, ale taky je možné, že v Justy mají o pár setin větší průměr a údajná použitelnost pro Libero je jen produktem obvyklého bordelu v katalogu.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Ventily

Příspěvek od Lubomír »

K otázke z roku 2007:
- tak ventily E10 a E12 sú iné, líšia sa o 1mm, E12 má asi tak o 1 mm väčší priemer, ale odskúšal som si, že výfukáč z hlavy E10 sa dal použiť pre hlavu E12, sadol tam a tesnil (iný nebol poruke a bolo treba jazdiť...Jazdilo sa.
K otázke z roku 2011:
iné ako origošky z Beta hase nedoporučujem, vyskúšal som už aj iné, čierne, všetko šuviks, Liberkovské ventily sú asi dosť tepelne zaťažené, tak chcú svoje. Potvrdzujem, že iné simeringy vydržali pár stoviek kilákov - ale možno aj vodítka už mali svoje za sebou - kedysi v škodivkovom motore som to musel meniť ai s vodítkami, furt to žralo vrchom...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Odpovědět