Náhon tachometru

E 10, E 12
Odpovědět
narkomanix
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř dub 04, 2007 7:53 am
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Náhon tachometru

Příspěvek od narkomanix »

prosim prosim mohl by někdo pomoct nevim kam prijde konec nahonu tachometru už jsem osahal celou prevodovku demontoval vzduchovy filtr vyfuk abych tam měl větší přístup a furt nic auto jsem koupil už z vymontovanym a kdyz jsem ten bovden rozchdil teď pro změnu se me nepodarilo přijíd na to kam s tim koncem myslim že někde v převodovce ale asi to tam mam zasrany šmirem nebo zadělane nějakou ucpávkou fakt nevim poraďte nevim si stim rady stačí popis nebo šipka na fotce nebo tak něco dik moc
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Nejčastější závada v náhonu tachometru je tak pět-šest cm od konce u převodovky , který se prostě v ohybu ukroutí. Konec najdeš z pohledu zezadu nalevo před kastlíkem filtru vzduchu. Celý prevít je z UH a tedy i možnost, že předchozí majitel se tak dlouho snažil náhon povolit, až celý konec vylomil. Očisti příslušné místo hadrem a musíš narazit na "vstup" do převodovky a v nejhorším případě jeho zbytky. Budeš-li chtít ale ulom,ený konec "opravit" , vypadá to na rozborku aspoň "kusu" převodovky. Ale nejspíš maluji čerta na zeď a ty ten konec snadno najdeš a neporušený jen zasr.....ný. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
narkomanix
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř dub 04, 2007 7:53 am
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od narkomanix »

mě praskla ta černa bužírka a cely to tam vyrezlo a pak se to ukroutilo
bylo to zamazany tou černou mazlavou fujtajblem na spodek takže to nebylo vidět a bylo to presně ve prostred kde je kabel rovnej. chvilku trvalo než jsem si toho mista všiml soustředil jsem se pravě na ty mista v tom ohybu jak se tady někde psalo no smula tak to nevišlo
ta dira v prevodovce nemuže byt zacpana nejakym šroubem nebo neco na ten spusob to misto o kterem pišete jsem cele prolezl rukama a dokone je tam i dobrej pristup po demontaži vyfuku a filtru zvrchu je akorat nějaka krytka a vni vlisovana nejaka hřídelka a nejaky bazmek z pruzinkou nevim na co . bližím se alespoň k těm mistum kam se strka ten náhon ????
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Karel »

Takhle to vypadá ale na novém :!:
Obrázek
víc nevím
K.
:x
Nikdo není dokonalej.
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Petr+Barča »

Ten vstup na náhon tachometru na převodovce , je kulatá díra ve které je umnělohmotná ucpávka , která má příčnou drážku .

P+B.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Nic nemusíš demontovat a sundávat. Na převodovce přímo shora díra tak 15-18mm UH závit a dovnitř uvidíš hřídel s drážkou, do které příjde ten placatý konec náhonu. Budeš-li stát za autem tak nalevo od pomyslný osy (podelný) před tělesem vzduch.filtru kolmo shora. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
narkomanix
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř dub 04, 2007 7:53 am
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od narkomanix »

dík chlapy v patek na to juknu a v sobotu dám vědět jak jsem dopadl doufam že nejsem takovej trouba že to nenajdu když to mám tady takhle naservírovaný :)
Uživatelský avatar
Vlado
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř kvě 03, 2006 2:35 pm
Bydliště: Lieskovec okr. Zvolen

Příspěvek od Vlado »

Dakedy je lepsie raz vidiet ako tri krat pocut (citat)
Obrázek
Nahon mal byt miesto tej sivej zaslepky hned za spinacom cuvaciek (estli se nemylim).
Vlado.
narkomanix
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř dub 04, 2007 7:53 am
Bydliště: Jeseníky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od narkomanix »

tak jsem to konečně sprovoznil tachometr funguje dik Vám
sice mam pocit ze meří o neco vic než jedu mam tam kola 13 a jsou zapsane i techničáku takže tam by problem byt neměl a jestli je to cejchovane na 12-ky
tak by to mělo byt naopak nebo ne
a taky jsem přišel na jednu úžasnou věc když se hrabe člověk v motoru v dešti tak diky 5-tým dveřím nezmokne a to se vyplatí :D
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kce »

jak ted koukam na tu fotku od vlada- nevite nekdo na co je to cidlo (pokud to je cidlo;) vlevo od zaslepky po nahonu? na fotce je jakoby pred onou zaslepkou, zleva, vladovi tam zadne draty nevedou, original ano...
dik
Uživatelský avatar
kropin
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 28, 2007 6:45 am
Bydliště: Buchlovice

Příspěvek od kropin »

Zpátečka-spínač
Uživatelský avatar
Vlado
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř kvě 03, 2006 2:35 pm
Bydliště: Lieskovec okr. Zvolen

Příspěvek od Vlado »

Je to tak, ztial som ju nezapojil, ale snimac-spinac funguje.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhon tachometru

Příspěvek od covex »

Mam od oleje cernou prevodovku od nahonu tachometru dolu, az se tam delaji kapky. Prijde mi ze to tece prave kolem vstupu nahonu tachometru. To asi nebude uplne OK. Na bovdenu je zvrchu gumova krytka, ktera jde pres cast jakesi podivne matice, ktere chybi jedna ze 6 stran ci co. Koukal jsem to dilenske prirucky a moc moudrej z toho nejsem. Vypada to ze je tam pod tim nejake olejove tesneni. Abych vyndal bovden i to tesneni staci povolit tu podivnou matku, nebo kuli tomu musim rozebirat prevodovku?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhon tachometru

Příspěvek od michael »

Ahoj, převodovku nerozebírej, stáhni tu krytku a vyšroubuj matici
Subaru Libero E12 r.v. 91
Odpovědět