Libero a trubky kolem ;o)

E 10, E 12
Odpovědět
Jackie
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 24, 2007 11:23 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Libero a trubky kolem ;o)

Příspěvek od Jackie »

Pokud byste někdo narazili na starší Libero k prodeji v dobrém stavu, tak mi prosím dejte vědět.
Také bych se chtěl zeptat jestli se dá sehnat expediční zahrádka, přední rám a zadní nosiš na kola (přes okno 5. dveří). Pokud bych sehnal Libero kde by to nebylo, tak bych měl určitě zájem.

A ještě bych poprosil o názor na tento stroj: http://www.subaruclub.cz/classifieds_detail.php?id=418
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

To je opravdu dost peněz za starší. I do 50tis. se dají sehnat novější ,mladší (a podle mého názoru o hodně lepší asi ve všem)Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

Taky bych řek že je to dost, ale pokud je opravdu po GO motoru tak... Ale pozor na to. Není GO jako GO. Určitě bych si nechal ukázat doklad o opravě a pak se šel nezávisle zeptat do toho servisu na názor na vůz. Pokud se jedná o samo domo opravu tak tomu už nevěřím a tudíž neberu v úvahu. Stejně jako když majitel nabízí k autu spoustu "náhradních dílů". Z čeho jsou je vždy jasné. Většinou se jedná o nepoužitelný šrot vymontovaný kdysi kdesi z čehosi a nabízený jako jakýsi "bonus" :? .
:!: Nemluvím ale o tomhle voze :!: Ten neznám. Jen podle fotek má fakt už něco zasebou(promáčklej čumák, spodky dveří) a dá se soudit že spodek a rám nebude o moc lepší. A za dva roky bude slavit kulatiny 20 new_birthday.gif
Ale důležitý je auto omrknout :roll: mrk
Jackie
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 24, 2007 11:23 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackie »

Dík moc za názory - než bych to koupil tak na to rozhodně mrknu i s automechanikem, tak snad případné zrady odhalíme a příp. bychom chteli patřičně upravit cenu. Starší Liberko se mi opravdu o dost víc líbí, ale jesli má nové výrazně víc kladů, tak bych o tom začal přemýšlet (už mě trochu nahlodal Jarda). Na staré bych chtěl stejně splašit exp. zahrádku, přední rám a případně i nosič na kola přes zadní okno, ale koukal jsem že i co se týká nového, tak funguje lidová tvořivost. :D
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

nejsi sam..

Příspěvek od kce »

nejsi sam kdo shani 'starsi' liberko za velmi identickych podminek :)
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

Do roku 92 je reálná cena max 30tis. a to ještě dovezené, né po čechovi a bez velké koroze, výše určitě nechoď, protože do něj nacpeš další prachy ať už s tím jezdil kdokoliv. Ale chtít za takové auto 50tis. je nereálné, leda by bylo ze zlata. qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

souhlas

Příspěvek od kce »

rozhodne souhlasim, vsak to mam i v inzeratu :D
Jackie
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 3
Registrován: úte dub 24, 2007 11:23 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackie »

Tak starší Liberko už mám - pokud by jste někdo věděli kde sehnat (nebo se alespoň optat) na expediční zahrádku, nosič na kola (přes 5 dveře) a přední rám byl bych moc rád. Pan Pipek by měl přední rám a nějakou jinou zahrádku. Chtěl bych to Liberko dostat zhruba do podoby jako na fotkách níže. Myslím, že na fotkách od Jardy ze srazu jsem podobně upravené taky viděl - asi někdo z německa. Příp. na: http://www.horydoly.cz/foto/subaru_libero/

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

taky mam:)

Příspěvek od kce »

taky uz mam, ukaz fotku toho svyho :)
moje je http://k23.kx.cz/fotozz/libero/CIMG1060.JPG
jinak tu original zahradku bych taky bral, ale tezko pujde shanet, vidim to na tu nastavovaci na skodovku + trubky, mozna nejaka mrizka (pletivo) + svarecka (el.oblouk) a bude to :)
ram podobne... i zbytek (zadni dvere, mozna neco pres ten kryt motoru) :D
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Už jsem se někde zmiňoval, že zahrádka na "starší" je docela hračka. Chce to jen "odměřit" výšku jakou chci, aby zahrádka byla nad střechou (stačí dva- tři cm - i tak je zahrádka vysoko) . A podle toho udělat "prodloužení "nožek zahrádky do okapového žlábku. ( cca 15? cm) a zahrádka lze použít z každého auta, který mělo "okapové žlábky. (na auto-moto burzách se tyhle zahrádky prodávají tak za stovku i míň) A ta nástavba na zadní dveře? Na kolo? Zkus to kolik kolo přečuhije na obě strany a tak snad jen na rezervu, ale tu má tohle Libero pod sedačkou a tohle místo zas tak velký využití na něco jiného nemá. A pak trvale takto zatěžkaný dveře hodně trpí v pantech a dveže po čase silně vržou a cvakají. ( plynové vzpěry jinou zátěž než samotné dveře neudrží.) Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od kce »

ja bych rekl ze misto na rezervu ma prave obrovske vyuziti, proto rezerva pujde dopredu na ram hned jak bude ram = cas.
mezi sedacky pak krasne pasne nejen povinna vybava (ta uz je tam ted, staci rezervu obratit a vejde se do ni spousta..) ale taky naradi a dalsi veci ktere je dobre mit s sebou na cestach... :wink:
jinak s temi zadnimi dvermi souhlasim, vzpery unesou (sotva) jen ty dvere..
jo a zahradka je treba na aukro.cz k mani za 100,- ale urcite pujde sehnat na naky burze/vrakaci i za min..

kruci uz se tesim az bude cas, az se do toho pustim!:)
peple
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1320
Registrován: pon zář 26, 2005 7:41 am
Typ Libera: už bez Libera
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peple »

dědek píše:...A ta nástavba na zadní dveře? Na kolo? Zkus to kolik kolo přečuhije na obě strany a tak snad jen na rezervu, ale tu má tohle Libero pod sedačkou a tohle místo zas tak velký využití na něco jiného nemá. A pak trvale takto zatěžkaný dveře hodně trpí v pantech a dveže po čase silně vržou a cvakají. ( plynové vzpěry jinou zátěž než samotné dveře neudrží.) Dědek
Tak s tím nemohu souhlasit.
Postupně:
Jasně že nosič kol(těch šlapacích) na páté dveře funguje a prodává se. Libero není vyjímkou a dveře toto zatížení bezproblémů zvládají(u VW Transporteru panty dveří nejsou o moc bytelnější). Jen doufám že nikdo není takovej chytrák aby zvedal dveře i s kolama a samotnej nosič vzpěry drží bez problémů(nevím jak u staršího typu).

K tomu o kolik šlapací kolo přečnívá do stran přesné znění zákona o přepravě nákladu:
Přečnívá-li náklad vozidlo vpředu nebo vzadu více než o 1 m nebo přečnívá-li náklad z boku u motorového vozidla nebo jízdní soupravy vnější okraj obrysových světel více než o 400 mm a u nemotorového vozidla jeho okraj více než o 400 mm, musí být přečnívající konec nákladu označen červeným praporkem o rozměrech nejméně 300 x 300 mm, za snížené viditelnosti vpředu neoslňujícím bílým světlem a bílou odrazkou a vzadu červeným světlem a červenou odrazkou. Odrazky nesmějí být trojúhelníkového tvaru a smějí být umístěny nejvýše 1,5 m nad rovinou vozovky.

Z toho je jasné že i to není problém. Moje kolo přečuhuje zhruba o 143mm a to je prakticky shodné jako u zpětných zrcátek :wink:
Had
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte bře 13, 2007 10:53 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Had »

U auta parkujícího "pod širákem" bych byl přátelé velmi opatrný co se toho nosiče kol týká, stačí jeden dobře zavěšený opilec a je po dveřích.
Had - řidič, mechanik a ošetřovatel Máši (postupně se zotavující po šťouchanci) a konzultant u Báry, která po reinkarnaci do nové kastle začátkem dubna 09 poprvé zavrčela v Budějovicích.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Příspěvek od dědek »

Každý má na nosiče kola jiný názor. Já spíš preferuji kolo dovnitř, ale to vždycky nejde. Ale lepší je i nosič kol na "kouli" Docela dobrý fígl. A s tím přečuhováním je to trochu jiný pohled. Asi to splňuje, co má podle vyhlášky, ale moje zkušenost je taková, že jsem vozil kolo na ojce obytného přívěsu, který nebyl o dost širší než Libero a při jízdě na úzké cestě s houštím kolem cesty, stačilo zachytit předním kolem kola, který přečuhovalo - no 20cm? - za větev a malér byl hotový. Od té doby už s kolem neriskuji. A ty plynový vzpěry udrží podle toho jak jsou starý a opotřebovaný. Někdy sotva udrží samotné dveře ( u mého staršího a to jen za tepla) jindy víc. Mě nejde pod nos třeba to Jardovo řešení - vozit další tyčku k zašprajcnutí dveří. Samotné dveře mají docela pěknou váhu natož s plnohodnotnou rezervou. U staršího je jen "na dojetí" a na "čumáku vypadá blbě s futrálem (musíš si ušít) natož bez futrálu. Když už tak plnohodnotnou. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
kce
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 423
Registrován: čtv pro 07, 2006 9:37 pm
Bydliště: K.Vary / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Libero a trubky kolem ;o)

Příspěvek od kce »

tak uz mam trubky nejen kolem strechy ale i kolem cumaku:)
za coz jeste jednou velmi dekuji Hadovi za sehnani notworthy.gif
Obrázek
ram jsem jeste trochu 'vylepsil' o nosic rezervy
Obrázek
a to za pomoci vyrobeneho drzaku-
Obrázek
Obrázek
drzak je prychycen za oka/drzacky ktere nejspis nekdo drive svepomoci privaril na ram (asi na mlhovky)
Obrázek
pozici drzaku predvadi ma slicna asistentka Macinka love4.gif
Obrázek
zde jiz na aute
Obrázek
Obrázek
dotahnout rezervu...
Obrázek
a ted kam se spz?
provizorni drzacek:
Obrázek
Obrázek
a je to:)
Obrázek
škatulka
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 234
Registrován: čtv srp 09, 2007 11:42 am
Bydliště: Dobruška

Re: Libero a trubky kolem ;o)

Příspěvek od škatulka »

Při STK mne technik donutil demontovat čelní rám (safari), protože na něm nenašel
homologační značku E.. Rám je pravděpodobně originál. Ví někdo z vás, kde to
označení hledat? Nechce se mi škrábat celý rám. Kdesi kdosi tvrdil, že je na rámu
jenom samolepka "E9". Škatulka.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Libero a trubky kolem ;o)

Příspěvek od Martin H. »

Co jde demontovat, to jde i namontovat zpět.

Martin.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Libero a trubky kolem ;o)

Příspěvek od dědek »

Občas na STK někde takhle blbnou. Asi nějaký chytrý "mechanik" . Asi někde je nějaký číslo, ale značku E jsem nikdy neviděl. Ale je fakt, že na všem co je na autě napevno přidělaný, by tahle značka měla být. Včetně fólií na oknech. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Had
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte bře 13, 2007 10:53 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Libero a trubky kolem ;o)

Příspěvek od Had »

Na jednom rámu ( u tchána)jsem značku viděl na spodní příčné trubce vlevo shora, bylo to to masivnější provedení. Jinak mám ty lehčí na obou autech, ale žádnou značku jsem na nich nenašel, niméně až půjde Dagmara do pravidelného provozu, hodlám příslušného přestavbového úředníka donutit, aby ho oficiálně vetknul do papírů, protože mám jeho typové číslo od Subaru v německých papírech.
Had - řidič, mechanik a ošetřovatel Máši (postupně se zotavující po šťouchanci) a konzultant u Báry, která po reinkarnaci do nové kastle začátkem dubna 09 poprvé zavrčela v Budějovicích.
Odpovědět