vodní pumpa

E 10, E 12
Uživatelský avatar
kropin
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 28, 2007 6:45 am
Bydliště: Buchlovice

vodní pumpa

Příspěvek od kropin »

nemáte někdo zkušenosti s guferkem do vodní pumpy? Jde mně oto jestli je stejné na 1,2 a na litrový motor. v katalogu firem z toho moc moudrý nejsem a nerad bych objednával a znovu vracel. Na litra stojí sada 800,- a na 1,2 skoro 1600,- je to i s vrtulkou kterou nepotřebuji
dík
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Příspěvek od Lubomír »

Ahoj, už som kanibalským spôsobom opravoval 1,2 tesnením z 1,0 a dodnes drží, ale tu zbytečnou vrtulku je dobré vymeniť, ona ta pôvodná má pravidelne korózne vyžraté miesta, ani radiálne vôle už nie sú nejak nedotknuté, tá liatina je raz už taká, radšej vymeniť. Ale celý ten spoj - tesnenie sa dá použiť aj z iného motora, teraz už neviem z akého - šuflíkové zásoby, ale v mototechne by ti mohli pomôcť, keď im ukážeš zbytky toho starého. No ale samozrejme doporučujem origo, origo je totiž origo.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
kropin
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 28, 2007 6:45 am
Bydliště: Buchlovice

Příspěvek od kropin »

Tak už je to vyzkoušené,klidně stačí objednat sadu na 1 litrový motor protože je levnější jen v ní chybí gufero 23x40x8 je z vnitřní strany od motoru a těsní olej a dá se koupit za 30,- kaček. Je lepší si jej předem objednat protože běžně skladem nebývá. Celková úspora je podle dodavatele až 1200,- oproti sadě na 1,2
Uživatelský avatar
kosma.d
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 121
Registrován: pon zář 04, 2006 4:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kosma.d »

To gufero origo stojí samotné 300kč a je červené a drážkované na hřídelce a normální co chceš koupit je černé za 25kč, hladké a vydržé první zahřátí motoru a potom teče. Pak jej můžeš zase měnit. qcheerleader.gif
Dandy
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Příspěvek od Raper »

Mne sa vyskytol problem dozaista uz niekomu z vas znamy.. tecie mi z vodnej pumpy z tej diery naspodu co vidiet ak sa odstrani kryt rozvodoveho remena Co stym?? ako na to?? Vdaka
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 938
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Příspěvek od Martinekk »

Gufero vodnej pumpy. Viac Ti bohužiaľ nepoviem(nemenil som ho zatiaľ), myslím že sa o tom písalo aj tu na fóre.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: vodní pumpa

Příspěvek od Martin H. »

Ne gufero, ale ucpávka. Koupit novou a vyměnit. Hlavně neucpávat tu dírku.

Martin.
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Příspěvek od Raper »

Po rozobrati vodnej pumpy mi bude vsetko jasne, ci je to zaležitosť poskryvaná??
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Příspěvek od michael »

Opravná sada vodního čerpadla, cena cca 1000,-Kč
vodnípumpa.jpg
vodnípumpa.jpg (26.02 KiB) Zobrazeno 16471 x
Subaru Libero E12 r.v. 91
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

vodní pumpa

Příspěvek od Raper »

Este mi prosim poradte ako vybrat z vodnej pumpy ten tusim ze hlinikový pliesok co je za tou pruzinou co tlaci na vrtulku, trapim sa stym nejaku tu hodinu dve a absolutne bezvysledne, pliesok uz je na franforce a stale drzi - dufam ze som ho nemal nechat tam.
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
michael
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 147
Registrován: pon říj 24, 2005 7:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Příspěvek od michael »

Ahoj, kroužek musí ven a je to opravdu náročné už jen kvůli tomu přístupu. My jsme kroužek dostali ven zbroušenou skobou do zdi. Musíš prostě improvizovat. Hodně štěstí :D
Subaru Libero E12 r.v. 91
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Vodní pumpa

Příspěvek od Raper »

Clovek sa posunie o cosi dalej a opat stoji, teraz na tom ze nemôzem odobrat ten hlinikovy komplet vodneho a olejového cerpadla od bloku motoru. Olejový filter je vybrany, vsetky sruby povolene cele to tancuje ale drzi to volajaka tycka co ide do olejovej vane..(asi nasavanie oleja) ako ju odoberiem?? alebo prosto jak to vybrat cele ven??
No upravujem prispevok asi som si tuhym rozmyslanim privodil sam odpoved. Cela olejova vana dolu a musi sa to vybrat v pohode.
Na druhej strane nechce sa mi ju celu odmotovavat a zvlast tie zadne partie tak ak je nejaky navrh ... necham sa inspirovat..
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: vodní pumpa

Příspěvek od Lubomír »

No, olejovú vaňu som doteraz dával vždy dolu, a sanie oleja šlo dolu medzi prvými vecami, tak ma ani nenapadlo, že by to niekto skúšal bez demontáže olejovej vane. Inak postreh je vcelku správny, sanie bráni demontáži toho dielu z hliníkovej zliatiny (prsa) od bloku motoru... Takže dolu s tým, aspoň vypustíš ten sajrajt od predchádzajúceho neudržovatele. A mať pod kontrolou stav tesnenia olejovej vane je moc dobré, iba máloktorá stopercentne tesní, hlavne, ak dostane občas v teréne pozdrav od nejakej haluze alebo šutráku.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

vodní pumpa

Příspěvek od Raper »

Objednal som opravnu sadu na 1liter a zhanal gufera zohnal som vsak len 22x40x7, o to viac ma potesilo ked som si dnes siel prevziat objednavku za35 Eur - 1054 sk a boli tam obe gufera (aj vodnej pumpy aj hriadela klinoveho remena a dokonca aj tenenie pod prsia vodnej pumpy a tie okruhle gumene. Vyrobca Paraut Singapúr http://www.paraut.com/menu/index.htm a dovozca ktohovie kto. Uvidime co to sparavi az to bude zlozene ale zatial som s kupou spokojny, ak ma niekto zaujem piste, nie je problem kupit..
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Vodní pumpa

Příspěvek od Raper »

Vsetko zmontovane vsetko sedi a tesni , akurat tie papierove tesnenia boli ako scvrknute - nesdeli ale cerveny silikon to bez problemov nahradil.
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
sardelli
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 31, 2008 8:53 am
Typ Libera: E12 De-luxe
Bydliště: Sobotka

Re: vodní pumpa

Příspěvek od sardelli »

Čeká mne teď taky oprava vodní pumpy, dostala záběr, páč mi auto celou zimu stálo, takže teď teče. Ale nikde ji teď nemají na skladě, všechno je to na dlouho a nechce se mi tak dlouho čekat, nevíte někdo, kde by ji na litrový motor měli ?
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Příspěvek od Raper »

urcite Ti viem zohnat a zaslat nakup cca 40e + postovne. Ak to objednam tak den na to to mam doma a mozem posielat -ak mas zaujem ale predsa zo SK to asi nebude 5o eurocentov za zasielku - ale klude sa ozvi.
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Uživatelský avatar
sardelli
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 31, 2008 8:53 am
Typ Libera: E12 De-luxe
Bydliště: Sobotka

Re: vodní pumpa

Příspěvek od sardelli »

Díky za nabídku, ale nakonec jsem se do toho pátrání opřel a nakonec se mi po pár týdnech sešli 2 v jeden den. Takže kdyby teď někdo potřeboval, tak mám jednu k dispozici, nechal bych ji za pořizovačku 632,- (je to Nipparts J1517005). Nebo myslíte, že se vyplatí si jednu nechat do zásoby? Netuším jak rychle tyhle věci odchází...
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: vodní pumpa

Příspěvek od dědek »

To máš těžký. Někdo jezdí s dvacet let starou pumpou a neví, že ji v autě má a druhý ji mění ob dva roky. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Raper
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 338
Registrován: úte zář 23, 2008 11:12 pm
Bydliště: Kežmarok SR
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní pumpa

Příspěvek od Raper »

Netusite ci sa da nahradit ucpavka vodnej pumpy? alebo ako ju opravit?? Zacala mi tiect na 1000ovke motore a nechce sa mi davat 35E za dalsiu sadu.
Kinderko E 12 r.91
Fiat Ducato 2,3 JTD
Odpovědět