Světla a jízda za studena

E 10, E 12
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Světla a jízda za studena

Příspěvek od Pajas »

Mám Libero E 12, 92 a zde jsou další problémy
1)Světla obyčejné svítí chabě nevíte co tam má být přesně za žárovky??Když jedu po asfaltce tak je to fakt na draka. Dálkové taky nic moc ty svítí do země ale to si došteluju
2) Jízda za studena- Startování jsme vyřešili, zvýšili jsme hladinu v karbecu a za studena to chytá v pohodě. Ale když přidám plyn na plno od nuly tak se to začne dusit a až po chvílce vystřlí otáčky. A když jedu a přeřadím navrch to stejn dusí se to škubne to někdy střelí i do výfuku a pak se to rozjede. Za tepla tyto problémy nejsou vůbec. Co to může dělat?svíčky, sytič (ten vypadá že fakčí)= je tam automat. sytič
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla a jízda za studena

Příspěvek od Martinekk »

Žiarovky svietia, ale mal som ten istý problém aj u mňa. Svietili málo, skôr dožlta. Pri zapnutí stretávacích alebo diaľkových sa žiarovky rozsvecovali aj sekundu :!: a to bolo fakt nanič. Mal som úbytky napätí na všetkých možných kábloch v motorovom priestore. Hlavne od altíka k plusu baterky a po poistkovú skrinku. Meraj, aké napätie je na žiarovke a aké na baterke. Uvidíš, aký je medzi nimi rozdiel... Nájdi prechodový odpor a je to. Ja som mal zlý kontakt na kostre pre palubovku a vlastne celú elektriku vpredu. Ale prejavovalo sa mi to tak, ako popisujem tu: viewtopic.php?f=2&t=720&st=0&sk=t&sd=a ale to asi nieje tvoj prípad. Ale ten konektor jednoznažne skontrolovať, videl som ho takto zhorený na dvoch liberkách :!:
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Světla a jízda za studena

Příspěvek od dědek »

Na starším jsem hned po koupi vyměnil žárovky (nejprve "dlouhý"a pak hned i "potkávací" ) za halogenové žárovky s paticí shodnou jak pro obyčejné (klasické) žárovky. To lze udělat a nechat původní paraboly. Lepší by bylo sehnat modernější paraboly pro H4 ( H1), ale zatím jsem na ně (rozměrově) nenarazil. Tohle ti vylepší osvětlení o sto procent. Dále se podívej (nechej změřit) kolik voltů na žárovkách opravdu máš. Je totiž opravdu možné, že se na drátech objevuje neobvyklý úbytek napětí na přechodových odporech. (Nezapomeň na to, že v Liberu připojuješ mínus pól (Kostru) vypinačem či přepinačem pod volantem. Závada může být tudíž i ve spínači. Stejně i alternátor nemusí dodávat správné napětí. A potíže popisované při startu studeného motoru napovídají na nesprávnou směs (možná moc bohatou) což odpovídá nápravě v opravě sytiče ( nesprávná tryska, málo vzduchu atd.) Idealní to mají ti, kteří automat už dávno zavrhli a natáhli si klasický ruční sytič. ( na jednom jsem to tak měl a paráda). Na dálku se tohle špatně radí. Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Martinekk
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 942
Registrován: sob čer 16, 2007 9:42 pm
Bydliště: Trenčín city
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla a jízda za studena

Příspěvek od Martinekk »

Paraboly mám nové, celkom isto na diaľkových, na stretávacích si niesom istý. Diaľkové mám H7, ak ma pamäť neklame.
Libero E12 1989/1990, 4WD. Striebornobiela krhlička.
Plyňák Forester GX, EJ20, zelený diablik 1999.
Uživatelský avatar
Pajas
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 421
Registrován: sob lis 25, 2006 6:22 pm
Bydliště: Želetice u Kyjova - Jižní Morava, okr. Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla a jízda za studena

Příspěvek od Pajas »

Dkuji za rady.
Ted k problému č.2 dá se nějak ten automatický sytič naštelovat??Jo a jak by šel z toho udělat ruční šlo by zkombinovat 2 karburátory nebo by stačilo dotáhnoout lanko nebo jiný komplet karbec??
Subaru Libero E12- červená metla. Rok výroby 1992. 5B* 0229. Další bílé E12-bílá,výroba 1987. 5B* 7981 zatím v depu, postupně se spravuje :)
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 549
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Re: Světla a jízda za studena

Příspěvek od Petr+Barča »

Sytič se naštelovat dá , někde to tu najdeš i s obrázkem o který se jedná štelovací šroubek . Málo kterému motoru na starším liberu se chce za studena lítat do otáček jako po zahřátí . Skus nejdříve seřídit sytič a pak uvidíš .

P+B.
Odpovědět