Volnoběh - nízké otáčky

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
mornik
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 06, 2008 10:28 pm
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh - nízké otáčky

Příspěvek od mornik »

Ahoj ULUSi věřím Ti a chápu, tak co ted popisuješ, mě potkalo před pár dny též též též. Když stojím na semtamforu tak se auto lehce roztřese ale po lehkém tuknutí do plynu se to srovná a pak opět sklouzne do třesoucích a drnčivších záležitostí. Již jsem započal pátrání a jakmile dospěji k nějakému závěru hodím to do éteru. Byl jsem i v Subaru servisu a dost na tvrdo mě vyfuckovali s trapnými keci něco o softwéru a manuálu. Též jsem městský živočich odkázán na pouliční servis. Hledání té pravé příčiny třikrát zdar. Karel
jedeme s kopečka vržou nám kolečka
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Volnoběh - nízké otáčky

Příspěvek od ulus »

mornik píše:Ahoj ULUSi věřím Ti a chápu, tak co ted popisuješ, mě potkalo před pár dny též též též. Když stojím na semtamforu tak se auto lehce roztřese ale po lehkém tuknutí do plynu se to srovná a pak opět sklouzne do třesoucích a drnčivších záležitostí. Již jsem započal pátrání a jakmile dospěji k nějakému závěru hodím to do éteru. Byl jsem i v Subaru servisu a dost na tvrdo mě vyfuckovali s trapnými keci něco o softwéru a manuálu. Též jsem městský živočich odkázán na pouliční servis. Hledání té pravé příčiny třikrát zdar. Karel
Začal bych VN soustavou, vyměnit svíčky, kabely, očistit kontakty na cívce, zkontrolovat rozdělovač, popř. očistit kontakty (popř. vyměnit palec, víčko). Rozhodně nic nezkazíš a nebudeš muset za vánice ve tmě se zmrzlýma rukama hledat kde to je, jako já před týdnem. A to jsem se ještě nedavno smál, když tu někdo psal, že nestartuje... :oops:
Pak filtr vzduchu, zkusit vyčistit vzduchovou klapku.
A následuje čidlo teploty vody do ŘJ, předstih, tlaky.
Karel mě určitě doplní :twisted:
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
Uživatelský avatar
mornik
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 06, 2008 10:28 pm
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh - nízké otáčky

Příspěvek od mornik »

Děkuji, již jsem několik kroků udělal , hodně jsem toho tady vyčetl,el.soustava ok, filtr novej, jen nevím kde hledat tu vzduch klapku a čidlo teploty, nějak to ustalo, páč jezdím denně ale i tak si to sem tam zadrnčí. ještě jednou děkuji. mornik
jedeme s kopečka vržou nám kolečka
Uživatelský avatar
Hippo
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: stř pro 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Jeřmanice-Liberec

Re: Volnoběh - nízké otáčky

Příspěvek od Hippo »

Tak takovéhle klepání a třesení se mi děje v Renaultu 19 po výměně utržených silenbloků za nové.Jak je motor pevně uchycen tak jsou ty vibrace v nízkých otáčkách hrozné.Vždy se těšim až zaparkuju a vypnu to.
I každé hovno má své mouchy ...
Uživatelský avatar
ulus
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 208
Registrován: úte úno 12, 2008 7:53 am
Bydliště: Bedřichov u Lysic

Re: Volnoběh - nízké otáčky

Příspěvek od ulus »

mornik píše:Děkuji, již jsem několik kroků udělal , hodně jsem toho tady vyčetl,el.soustava ok, filtr novej, jen nevím kde hledat tu vzduch klapku a čidlo teploty, nějak to ustalo, páč jezdím denně ale i tak si to sem tam zadrnčí. ještě jednou děkuji. mornik
S tou klapkou pořádně projdi tohle vlákno. Karel dal obrázek. Čidlo teploty je zde http://www.subaru-libero.cz/forum/viewt ... nzor#p7964
A ještě mě napadly klasické kostry, baterka.
Pojedeme zkratkou, je to sice delší, ale zato horší cesta.
Uživatelský avatar
mornik
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 06, 2008 10:28 pm
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh - nízké otáčky

Příspěvek od mornik »

óóó´lidé dobří, to je ale spousta užitečných informací, tipuji to na klapku vzduchu, vzduch filtr vypadal jak pytlík z vysavače po sto letech páč ten předchůdce se mi přiznal, že na to nesahl dva roky co to liberko měl. jakmile přestane padat ten studenej sajrajt co patří jen na hory, tak na to vlínu.
jedeme s kopečka vržou nám kolečka
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Volnoběh - nízké otáčky

Příspěvek od Mis.us »

klasika při netěsnosti vejfuku :oops:
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Volnoběh - nízké otáčky

Příspěvek od Lubomír »

Tak podobný kostitras na volnobehu pred križivatkou ma stretával, podobne ustal ťuknutím do plynového pedálu, bol to stredný valec, jeho sviečka sa zanášala olejom, takže na volnobehu nepálil, v otáčkach ano. Preveril by som stav sviečok ako prvú vec. Ale vymeniť sviečku pomáhalo iba dočasne, bol to ten podpálený ventil.
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Odpovědět