Z filtru kape olej

E12 superdeluxe, standard
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Z filtru kape olej

Příspěvek od covex »

Este jsem nestihl rozebrat brzdu a uz me stihla dalsi pohroma. Na parkovisti koukam, pod autem na zemi olej. Kouknu pod auto a z olejoveho filtru - tedy z toho mista - cedi olej ze je cele okoli zacakane. Na druhe strane motoru, de doseda predodovka ze spary, sice mnohem min ale taky, kape olej. Prijel jsem domu a koukam na misto kde jsem stal a tam uz pomalu pampelisky dozivaj obaleny cernotou oleje, podle merky tak litr oleje vytekl.Rano jsem jel jen pro olej do sekacky a odpoledne, abych do nej nalil litr motoroveho abych dojel aspon do servisu.. Co jsem tomu autu provedl?
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od Martin H. »

Prubni ten filtr dotáhnout. Jak dlouho ho tam máš, není už prorezavělý durch?

Martin.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od covex »

Diky, koukal jsem na filtr ale nic na nem zvenku nevidim a povoleny mi nepripada. I kdybych se k nemu nakrasne dostal, nemam na jeho utahovani vercajk - tusim na to je takovy bazmek, do sikovek to je moc velky... nic jineho nemam. Tak musim ke kovari.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Martin H.
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 329
Registrován: ned úno 05, 2006 3:54 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od Martin H. »

Já to dotahuju v rukách a stačí.

Martin.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od covex »

V tom pripade je to utazeny a problem je nekde jinde. Asi teda dira..
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od dědek »

I to je možné. Při koupi "červeného" jsem hned vyměnil olej a filtry a když jsem za tenhle olejový filtr trochu zabral , okamžitě se plech trhal jako kdyby byl z papíru.( Dělají to snad ze stále tenčího plechu.) Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od Lubomír »

podobná skúsenosť, filter sa dal povoliť rukou a prelínal olej.
Filtre sú neoriginál možné dva druhy, - niekde som to písal, ale ten dlhší (nech sa má motor dobre) je už dost blízko kolesa - tak 20mm, a odtláča gumoplastovú krytku do kolesa, Iný nebol poruke, takže sa tá krytka vydrala a je tam predratý vyšúchaný výhryz , ale motoru to nejak nevadí, ba myslím, že sa aj drobátko viac chladí filter. A na staršom žiadny kryt nebol, a pohoda, nemalo sa čo vyšúchať a zavadzať...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od covex »

Takze spravna odpoved je prorezly olejovy filtr. Bohuzel tece olej jeste na druhe strane mezi blokem motoru a prevodovkou, coz s timto problemem ale zrejme nesouvisi.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Petr+Barča
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 545
Registrován: čtv říj 06, 2005 11:13 pm
Bydliště: Praha 4

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od Petr+Barča »

Tak to ti teče buď gufero na klice , nebo těsníci pásky tamtéž , nebo gufero okolo mrkve na převodovce . Každopádně na přetěsnění musí motor ven .

P+B.
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od Lubomír »

nesúhlas, na pretesnenie každopádne nemusí motor ven, ale je to vhodné. Tento týždeň som po poobediach konečne vymenil gufero k spojke, a bez demontáže motoru, ako to tu bolo písané niekde, len som spustil prevodovku skoro na zem, dal dolu spojku, vymenil gufero a všetko šlo nazpátky. A je to. Ani benzínové ani vodné hadice som neodpájal, jediné čo išlo dolu, boli skrutky nosníka popod motor, aj to iba na lavej strane, aby sa dala prevodovka spustiť dolu. :lol:
A gufero "mrkvy" by som vymenil v tomto stave tiež - ale z prevodovky netieklo, neubúda olej, tak som to zmontoval, snáď nabudúce, ale zabudol som zmerať rozmer gufera, snád sa nájde v nejakom katalógu...
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
milanvasinek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: stř úno 27, 2008 1:50 pm

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od milanvasinek »

AHOJ. Mám větší problém -mě začal ,téct olej, za Filtrem jak je to upevněný k bloku,myslím za filtrem je takovej řádkovanej držák - nahoře na něm jsou takové dvě trubičky-ty jsou suché ale,když spustím motor,tak mně to teče okolo toho držáku -dá se to dotahovat,nebo se musí vymněnít těsnění? Jaké tam to těsnění je? Pokud to někdo víte prosím o odpověd,

DÍK MILAN.
Uživatelský avatar
dědek
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1758
Registrován: stř led 18, 2006 6:46 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Tanvald

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od dědek »

Jako první vypusť olej a odmontuj filtr ( pozor musíš sundat zadní pravé kolo). To těsnění o kterém píšeš je součástí filtru. Mohlo se stát , že někdo tam nabastlil filtr úplně jiný, který nepasuje.Tak kup originál (najdi na MJauto a do tří dnů máš doma asi za 110,-Kč) Mohlo se stát, že filtr je tam narvaný "přezzávit" nebo se gumové těsnění nějakým způsobem zkroutilo. Bez demontáže to ale nepoznáš.Dědek
Subaru Justy 1.0i
škoda yeti 1.8 2010
milanvasinek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: stř úno 27, 2008 1:50 pm

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od milanvasinek »

Ahoj -moc děkuji za pohotovou odpověd, ale kolo jsem mněl sundaný -filtr jsem si před 2.roky mněnil sám /originál /, ale jak píšu,ono to neteče -přímo u osazení filtru ale asi 3.cm za ním směrem dozadu.! Víš je filtr za ním je takový držák /vroubkovanej/ a na konci toho držáku,kde je to,připevněný k bloku motoru,a tam mně to /když nastartuju/ začne pěkně téct. Co je to za držák,toho filtru a má vlastní těsnění,tenhle držák?
Prosímtě napiš ještě jednou a zkus mně to polopaticky vysvětlit - DÍK MILAN.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od Karel »

dědek píše:Jako první vypusť olej a odmontuj filtr ( pozor musíš sundat zadní pravé kolo). To těsnění o kterém píšeš je součástí filtru. Mohlo se stát , že někdo tam nabastlil filtr úplně jiný, který nepasuje.Tak kup originál (najdi na MJauto a do tří dnů máš doma asi za 110,-Kč) Mohlo se stát, že filtr je tam narvaný "přezzávit" nebo se gumové těsnění nějakým způsobem zkroutilo. Bez demontáže to ale nepoznáš.Dědek
Olej může vytékat i vzadu u bloku. :arrow:
Teče olej..JPG
Teče olej..JPG (113.17 KiB) Zobrazeno 14748 x
K.
:(
Nikdo není dokonalej.
milanvasinek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: stř úno 27, 2008 1:50 pm

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od milanvasinek »

AHOJ - Ještě jednou - Dědku.
---------------------------------------
Ten Obrázek mluví za vše, je to jasný-bude to nejspíš ta- první tesnící gumička,jak jsi ji označil červeně. Moc dík za ten nákres - Jen nevím když to těsnění budu schánět -co mám chtít, jak to sehnat.a jestli to nebude problém, k jakým ND. To spadá,všude vidím jen prodávat -celé sady těsnění? Poptám se,nemáš ještě taky takovej nákres na vedení od volantu k převodce řízení.? Asi půl roku už mě to v tý tyči řízení -jakoby cvaká,i když náprava a čepy jsou v bezvadném stavu. Musí být mezi volantem a převodkou nějaká spojka,ale není na ní vidět.
Ještě jednou ti moc děkuji za nevšední ochotu, víš já jsem taky ve svých službách až moc ochotnej /prodávám a montuju Krb.Kamna +kouřovody.atd./ a když si na lidi hodnej ,tak se tomu ještě divěj že si takovej-jakoby to už nebylo normální/
moc díky MILAN.
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od Karel »

milanvasinek píše:když si na lidi hodnej ,tak se tomu ještě divěj že si takovej-jakoby to už nebylo normální/
moc díky MILAN.
Jen čekám, že se představíš...
Těsnění i ložisko tyče volantu /2ks/ se dá objednat.
Ložiska.JPG
Ložiska.JPG (252.51 KiB) Zobrazeno 14732 x
Těsnění.JPG
Těsnění.JPG (193.8 KiB) Zobrazeno 14730 x
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Martin
Náhodný kolemjdoucí
Náhodný kolemjdoucí
Příspěvky: 9
Registrován: čtv říj 16, 2008 10:19 am
Bydliště: Trutnov

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od Martin »

Tak už se bohužel hlásím i do této diskuze.Obrázek od Karla je parádní,ale mně to teče někde výš :cry: (tipuju nějaké gufero za řemenicí k altíku)a to už tam néjni.Copak tam asi bude za matroš nemáte někdo představu?Martin
milanvasinek
Občasný přispěvatel
Občasný přispěvatel
Příspěvky: 15
Registrován: stř úno 27, 2008 1:50 pm

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od milanvasinek »

Dík za ty dokumentace -Fakt to je teda Nadstandart.! Nemám slov. Kdybys potřeboval něco okolo topení /doma/,nebo kamen /n.díli.atd /rád pomůžu.
Mimochodem nevíš to těsnění co se mně týká - je gumový kroužek? nebo něco jiného? Bojím se každý závady protože jsem třeba skoro 1.rok scháněl -podtlakovej ventil na 4x4 , letos jsem to chtěl pořádně vyzkoušet na sněhu, už jsem se viděl jak dělám na ty ostatní /ksichty/ o ono zase tohle.

Jinak jsem Milan -Mám SUBARU R.V. 97./BÍLÉ/ UŽ 4.ROKY -Spokojenost, - ale zpočátku jsem musel trochu investovat / potrubí pod autem - olej.vana totál -ložiska.př kolo i zadní / ,někdo se ptal i na to potrubí pod autem,trubky jsem vymněnil za speciální gum.hadice -a je pokoj.spojky na rozvod od hadic jsem smontoval z mosazných -instalatérských dílů.
jsem od Děčína -budu muset na ten sraz Subárek.trochu na školení.
Ještě jednou dík -MILAN.
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od covex »

Predstaveni hod do oddilu nase vozy a Karel je taky z Decina, jak se muzes docist v jeho uzivatelskych udajich, tak si to tam pripis taky..:)
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Karel
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1702
Registrován: sob zář 24, 2005 9:21 am
Bydliště: Děčín

Re: Z filtru kape olej

Příspěvek od Karel »

milanvasinek píše:Jinak jsem Milan -Mám SUBARU R.V. 97./BÍLÉ/ UŽ 4.ROKY -Spokojenost, jsem od Děčína -budu muset na ten sraz Subárek.trochu na školení.
Takže toto :?:
Toto.jpg
Toto.jpg (140.1 KiB) Zobrazeno 14656 x
K.
:D
Nikdo není dokonalej.
Odpovědět